Jump to content
IGNORED

The Sandman (2022)


Grunf

Recommended Posts

7 minutes ago, goofs said:

Meni je najmanji problem to što je pretvoren u žensko, mnogo veći mi je što ovo nije John Constantine, ovo je neka drkoš riba koja se bavi egzorcizmom. Stripski Konstantin je vrlo kompleksna ličnost, ali u suštini cinik, razočaran u život, opčinjen borbama pakla i raja, uostalom i terminalno bolestan od raka pluća uz koji i ne gasi cigaru.

 

Meni suprotno, sviđa mi se kako je žena odradila ulogu (tekst joj je glupav, ali šta se tu može), korektno je demonstirala i nešto nalik na Mucus Membrane incident u Njukaslu i taj neki debonair vajb. Pušenje je izašlo iz mode a kaput joj je previše čist, ostalo OK.

 

Zato mi baš smeta što je lik pretvoren u žensko, pravi se nepotrebna konfuzija u kasnijem flešbeku kada se u 18. veku pojavi još jedna Joanna Constantine koju glumi ista glumica :isuse:Ko nije čitao, neće mu biti jasno šta se tu dešava - time travel, besmrtnice, penis, palac. Čemu to? Šta se tačno dobija ženskim JC u sadašnjosti, imajući u vidu da ništa bitno nije dodala ili oduzela originalnom liku?

 

Promena radi promene. 

Link to comment
On 15.8.2022. at 19:19, mustang said:

Ja sam digla ruke da razumem zasto je opet ona ista

 

Pa kao, uopšte nije ona neko neka predakinja - koja se identično zove i identično izgleda. Go figure.

 

U originalu je savremeni lik John Constantine (cis white male, pronouns he/him), a predakinja Joanna Constantine, pa te konfuzije nema.

 

Ali zašto jednostavno kad može komplikovano.

  • +1 1
Link to comment

Zavrsio i ja Sendmena, generalno vrlo pozitivni utisci, ocekivao sam da mnogo toga zajebu, a u stvari ostajem prijatno iznenadjen prikazanim. Sendmen kao strip je mnogo zeznut za ekranizaciju, i crtezom i pricama koje su cesto nepovezane i previse apstraktne. U prilog im ne ide ni cinjenica da serijal pocinje tako sto je glavni lik zarobljen u staklenoj kugli i ne progovara celu prvu epizodu. Za citaoce je to bilo fino gledati, ali za gledaoce verovatno prekonfuzno.

 

Morfeus (Morfej?), Korintijanac i Smrt su izneli seriju na svojim plećima, prva dvojica svakom svojom pojavom, a Smrt minijaturom u, rekao bih, najboljoj epizodi sezone. Kain i Avelj su mi isto odlični. Ostali su na dobrom nivou, malo gore ili dole, osim Konstantina o kojem sam već pričao, a i Brijena mi je onako meh, njom nisam oduševljen.

Puno dobrih glumaca, lepa fotografija, Dreamland mi se svideo, pakao takođe. Neko napisa gore i sa tim se slažem - Lucijen mi je nepotrebno napucan lik. Woke pizdarije malo smaraju, ali ne smetaju.

 

Nadam se da neće ovde stati i da će nastaviti u dobrom smeru, takodje i da ce se drzati stripske radnje, bez da izmisljaju toplu vodu.

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

Stvarno? :) 

 

Pretrazicu veceras ako stignem 

 

Zapanjilo me da glumac dream nema smart phone :)

Kakav kralj

Da tj dve kratke priče spojene u jednu epizodu od 60ak minuta.

Link to comment
On 15.8.2022. at 13:05, nautilus said:

Pogledao tri epizode. Kontam da je objašnjenje moralo za ljude koji nisu čitali strip. Da je po meni prva epizoda bi se razbila u tri epizode, ali, šta ja znam. Utisak iz stripa mi je bio da je Morfeus  tužan lik, a ovde se ta tuga samo povremeno vidi.  

 

To što su crnci smrt i verni sluga više mi deluje kao provokacija političkoj korektnosti. Aj da se kladimo da će se naći neko ko će ga optužiti za rasizam. 

 

Seriju gutam, odlično vozi. Strip je remek-delo, naravno da je bolji.

 

Završio prvu sezonu, utisci mešoviti.

 

Ne sviđa mi se glas glavnog glumca i njegov delivery pomalo.

Smrt je prekrupna ali odlična , epizoda totalno cool.

Lucifer je promašaj.

Korinćanin spot on, kao i fiddlers green.

Nisam preterano oduševljen Rose, ali ukućani odlični.

 

Insistiranje na "uravnoteženosti" kako to sada definišu, gde se gura sve i svaša svuda prestaje kod kolone za cereal convention, pa budi baja pa i tu uravnoteži...bednici (uključujući i Gejmena koji je imao say u toj novoj podeli)

 

Strip sam čitao par puta ali predavno, moraću obnoviti, meni se nekako čini da su prvu epizodu predužili, ostale imaju bolju dinamiku.

Mogli su u restorančiću odigrati već kako je i u stripu bilo, mračnije malo.

Svetovi su ok, vrlo fino radi sve, osim the Threshold za koji iako sam znao nisam skontao, čudno je izgledalo.

 

Trebam pogledati Kaliopu i Mačke još, zanima me prva posebno, da li je edzi ili su razblažili, a takođe ko je Kaliopa, jer je bitan lik za dalje priče.

 

Uglavnom, u svetu užasnih adaptacija ova je još i ok, gledaće se druga sigurno, šteta samo što nije rađena pre desetak godina kada je mogla biti vernija stripu...oh well

 

 

 

 


 

 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Vapad said:

 

Završio prvu sezonu, utisci mešoviti.

 

Ne sviđa mi se glas glavnog glumca i njegov delivery pomalo.

Smrt je prekrupna ali odlična , epizoda totalno cool.

Lucifer je promašaj.

Korinćanin spot on, kao i fiddlers green.

Nisam preterano oduševljen Rose, ali ukućani odlični.

 

Insistiranje na "uravnoteženosti" kako to sada definišu, gde se gura sve i svaša svuda prestaje kod kolone za cereal convention, pa budi baja pa i tu uravnoteži...bednici (uključujući i Gejmena koji je imao say u toj novoj podeli)

 

Strip sam čitao par puta ali predavno, moraću obnoviti, meni se nekako čini da su prvu epizodu predužili, ostale imaju bolju dinamiku.

Mogli su u restorančiću odigrati već kako je i u stripu bilo, mračnije malo.

Svetovi su ok, vrlo fino radi sve, osim the Threshold za koji iako sam znao nisam skontao, čudno je izgledalo.

 

Trebam pogledati Kaliopu i Mačke još, zanima me prva posebno, da li je edzi ili su razblažili, a takođe ko je Kaliopa, jer je bitan lik za dalje priče.

 

Uglavnom, u svetu užasnih adaptacija ova je još i ok, gledaće se druga sigurno, šteta samo što nije rađena pre desetak godina kada je mogla biti vernija stripu...oh well

 

 

 

Problem sa Luciferom mi nije toliko u glumi, uzeo sam strip u ruke i Brijana zapanjujuće liči na crtež. Veći problem te epizode je jako bitna promjena u radnji. U stripu u paklu vlada trijumvirat a Morfej se bori sa Azazelom, čini mi se. E sad, uz put sreće Nadu, još nekoliko puta se pojavljuje reč nada... Na kraju i pobeđuje u igri kako pobeđuje. To sve ukazuje na to da je u pitanju Luciferova zavera da oslabi jednog od suparnika i suvladaoca u paklu i tako stekne više moći.

 

Taj deo je potpuno bespotrebno pojednostavljen, čitavu liniju radnje su izbrisali. Verovatno i najveća greška serije.

 

Problem epizode u restoranu je u tome što je u stripu Dee ubica psihopata a u seriji samo duševno oboleli slabi mamin sin. Zato i nije dovoljno mračna. Greška režije je u tome što  u "danu mrmota" u restoranu iz scene u scenu u stripu stvari postaju mračnije i mračnije sve do kulminacije. U seriji to jednostavno ije dobro izrežirano delimično i zbog promene Deejevog karaktera.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, nautilus said:

 

Problem sa Luciferom mi nije toliko u glumi, uzeo sam strip u ruke i Brijana zapanjujuće liči na crtež. Veći problem te epizode je jako bitna promjena u radnji. U stripu u paklu vlada trijumvirat a Morfej se bori sa Azazelom, čini mi se. E sad, uz put sreće Nadu, još nekoliko puta se pojavljuje reč nada... Na kraju i pobeđuje u igri kako pobeđuje. To sve ukazuje na to da je u pitanju Luciferova zavera da oslabi jednog od suparnika i suvladaoca u paklu i tako stekne više moći.

 

Taj deo je potpuno bespotrebno pojednostavljen, čitavu liniju radnje su izbrisali. Verovatno i najveća greška serije.

 

Problem epizode u restoranu je u tome što je u stripu Dee ubica psihopata a u seriji samo duševno oboleli slabi mamin sin. Zato i nije dovoljno mračna. Greška režije je u tome što  u "danu mrmota" u restoranu iz scene u scenu u stripu stvari postaju mračnije i mračnije sve do kulminacije. U seriji to jednostavno ije dobro izrežirano delimično i zbog promene Deejevog karaktera.

 

Da, u potpuno si u pravu za obe stavke, tu jeste koren problema. Ali to su bile jeftine stvari, da kažem tako, nekako stvar odluke o pravcu priče, nadam se da će biti jasnije kasnije, jer Azazel treba biti jedan od predstavnika koji dolaze da traže ključeve pakla koje Lucifer uvaljuje Morfeju kada daje otkaz.

 

Glede sličnosti, možda u par scena, i oko frizure su pokušali, ali recimo tamo kada mu seče krila se vidi potpuni lik i tu prestaje sličnost. Meni njena kosa i stas još ajde, ali lice, oblik lica, izrazi, ton i gestikulacija nisu legli, usiljeno kao neka daleka zlobica, a treba opuštena, nonšarlantna ali i uvek preteća, takođe nisam osetio dovoljno ono "we" u obraćanju, mada je inicijalni pozdrav mislim 1:1 sa stripom.

 

Dee jeste razvodnjen, što je šteta jer je relativno dobar glumac koji je, mislim, mogao da izvuče i onu originalnu ideju a to bi sukobu ka kome se išlo dalo veću dubinu. Pazi, on je modifikovao rubin i izbacio sendmena iz stroja neko vreme, i u kolima je bio vrlo preteći, ona gospođa sa psom (koji mi je nekako nestajao iz scene u scenu) ga se plašila sa razlogom, setup je bio dobar za njega.

 

Nisam siguran da li je bilo vidljivo da on beži iz Arkham Asylum što je zanimljiv detalj, ali, ako ništa drugo, meni je izmakao.

 

Takođe, čini mi se da su preskočili reći da je Unity bila silovana u snu?

Što me, ako je tako, čudi za seriju koja je toliko zahvatila i koja je markovana 18+ ako sam dobro video, a i bitno je.

Link to comment
30 minutes ago, Vapad said:

Nisam siguran da li je bilo vidljivo da on beži iz Arkham Asylum što je zanimljiv detalj, ali, ako ništa drugo, meni je izmakao.

 

Takođe, čini mi se da su preskočili reći da je Unity bila silovana u snu?

Što me, ako je tako, čudi za seriju koja je toliko zahvatila i koja je markovana 18+ ako sam dobro video, a i bitno je.

 

izbacili su sve što ima veze sa dc superherojima, recimo ceo onaj subplot s martian manhunterom i mister miracleom. meni je to dobra odluka jer je gaiman to u prvim brojevima nekako gurao na silu i bez neke potrebe, tek kasnije je sandman postao dovoljno popularan da bude priča za sebe.

 

ovo za unity nisu spominjali, ali se valjda podrazumeva da je bilo silovanje ako nije bila budna nijednom u 80 godina? doduše, istina je da serija svakako nije onoliko ekstremna kao strip, ublažili su neke scene dosta. meni je recimo bilo bezveze što dee nije roknuo onu ženu što ga je dovezla do kafića nego joj još i daje amulet za zaštitu, tu se već videlo da će ta epizoda u kafiću biti bledunjava verzija one u stripu. ublaživanje i diverzacija™ na stranu, serija je previše slična stripu za moj ukus, jeste to kompetentna adaptacija i sve, ali brate, ja sam ovo već gledao čitao. ako ništa, bolje je od nesretnog bebopa...

Edited by Calavera
Link to comment
1 minute ago, Calavera said:

 

izbacili su sve što ima veze sa dc superherojima, recimo ceo onaj subplot s martian manhunterom i mister miracleom. meni je to dobra odluka jer je gaiman to u prvim brojevima nekako gurao na silu i bez neke potrebe, tek kasnije je sandman postao dovoljno popularan da bude priča za sebe.

 

ovo za unity nisu spominjali, ali se valjda podrazumeva da je bilo silovanje ako nije bila budna nijednom u 80 godina? doduše, istina je da serija svakako nije onoliko ekstremna kao strip, ublažili su neke scene dosta. meni je recimo bilo bezveze što su umesto toga da dee ubije onu ženu što ga je dovezla do kafića nego joj još i daje amulet, tu se već videlo da će ta epizoda u kafiću biti bledunjava verzija one u stripu. ublaživanje i diverzacija™ na stranu, serija je previše slična stripu za moj ukus, jeste to kompetentna adaptacija i sve, ali brate, ja sam ovo već gledao čitao. ako ništa, bolje je od nesretnog bebopa...

 

Šteta za to sa dc, jer su često bili neki trećerazredni junaci koje nisam ni znao, i fino su upadali, pa onda posle pogledaš pa bude zanimljivo. Ali to je ok što ih nema, skroz. Nadam se će Odin, Tor i Loki smeti da se pojave... čak bi bilo cool da su angažovali glumce koji su ih nedavno predstavljali da ponove uloge, uz dogovor, to su mogli i za Konstantina da urade, bila bi vrh fora.

 

Za silovanje, pa ne, ne podrazumeva se, posebno ko nije čitao, posebno što Lyta u snu postaje trudna i nekako se ta priča preklapa.

 

Meni je ok što prati strip i želeo bih da više prati strip ali da iskoristi prostor i treću dimenziju da ponudi još malo dublje pa da neke stvari, recimo pizmu medju rođacima, što je i kako otišao destruction, pa malo oko svega toga da se prošir, ima materijala. I deluje mi kao da su krojili za nešto malo drugačije i isključili "distrakcije" a i ublažili neke stvari je ali ne vidim trenutno zašto,  biće potrebna druga ako ne i sve sezone da bi se to razumelo. Bojim se samo da će upasti u zamku reinvencije postojećih priča u novom ruhu/narativu umesto novog materijala.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...