Jump to content
IGNORED

Serie A 2022/2023


goofs

Recommended Posts

4 hours ago, JohnnyD said:

I posle da neko kaze da Argentina nije imala najjacu ekipu na svetskom prvenstvu (uz Francuze), pored Mesija, Alvareza... imaju i ovu zverinu Martineza. Oni su kakve igrace imaju na papiru cak i podbacili sa igrama.

 

Pa nisu podbacili igrama, zapravo je Lautaro bio taj koji je imao neko čudno SP kad je u pitanju finiširanje, djelovalo je da ne može pogoditi okean. Messi je bio poseban samo na SP.

 

 

 

Prva pobjeda od dvije planirane za Inter i prvi poraz od dva planirana za Fiorentinu u kup-finalima.

Link to comment
9 hours ago, ArleKino said:

 

Pa nisu podbacili igrama, zapravo je Lautaro bio taj koji je imao neko čudno SP kad je u pitanju finiširanje, djelovalo je da ne može pogoditi okean. Messi je bio poseban samo na SP.

Ok, doduse izgubili su od Saudijske Arabije, i bili neubedljivi u osmini protiv Australije, Holandiju na penale, finale takodje penali. Samo kazem da kad imas takav skup igraca, ekipa moze da istrpi i jednog da se "ne pojavi" celo prvenstvo, neko drugi ce da iskoci (Alvarez, Di Maria...), zato kazem da je bila najjaca ekipa. Kao sto u Mancester Sitiju moze da se zataska ako se ne pojavi Marez ili De Brujne, tu ce da bude Gundogan ili neko cetvrti.

Link to comment

Lazio juče umalo da prospe 2-0 protiv Cremonesea, Milinković-Savić golom u 89.minuti (milijarditi prelaz iz znaka u znak u finišu Lazijevih utakmica) ovjerio plasman u Ligu šampiona.

 

Milan golom Girouda dobio kod Juventusa i osigurao Top 4 (ako ne bude nekih vanrednih preinaka Juventusove kazne).

Link to comment

Da, manje-više je poznato sve u Seriji A, Inter, Lacio i Milan idu u LŠ, ostali ovise o rezultatima finala evropskih kupova i potencijalnoj zabrani Juventusu od strane UEFA (i o tome se priča).

 

U poslednjem kolu ostaje još bitka za opstanak izmedju Verone i Specije, jedni gostuju Milanu, a drugi Romi, bice zanimljivo jer ce morati da grizu. Inače Verona je imala 3 boda u džepu ovo kolo protiv Empolija, ali su popasli nesrećan autogol i 96om minutu i sad su opet ispod crte.

 

Čudna mi je Monca bila, imali su maltene otvoren put za mesto u Ligi konferencija, ali su pukli od Lećea kod kuće što im je i obezbedilo opstanak. Galijani prodao :fantom: 

 

I za kraj, izgleda da Spaleti napušta Napoli, iako ima još godinu dana na ugovoru. Priča se da odnosi sa ADL nisu najbolji, obojica su tvrde glave, a i Spaleti ulazi u 65. polako, cenim da je bilo “I’m too old for this shit”. Kapa dole za ovogodišnji fudbal.

Link to comment
1 minute ago, goofs said:

I za kraj, izgleda da Spaleti napušta Napoli, iako ima još godinu dana na ugovoru. Priča se da odnosi sa ADL nisu najbolji, obojica su tvrde glave, a i Spaleti ulazi u 65. polako, cenim da je bilo “I’m too old for this shit”. Kapa dole za ovogodišnji fudbal.

 

Da, o ovome se priča već par sedmica, povod je minorna - u poređenju sa Allegrijem i Mourinhom - plata Spallettija. Za moj pojam, LS je ove sezone imao nešto slično Ranierijevom labuđem pjevu u Leicesteru i idućih sezona samo može narušiti ostavštinu. Ne vjerujem da će šampionski tim ostati na okupu - Osimhen bukvalno može da bira klub u Engleskoj u kojem će igrati i platu koju mu u Napoliju može obezbijediti samo mafija, Kim je na meti Man Uniteda, a takva dva igrača je Napoliju skoro nemoguće nadoknaditi bez posljedica na rezultate.

Link to comment

Da, valjda je imao 2+1 ugovor i Napoli je aktivirao taj +1 deo bez korekcije plate. Žabari su to, ne moš ih prejebat. 

 

Meni se čini da je samo Osimhen tu nezamenjiv, jer su dobri špicevi baš retki danas, Kvaradona ostaje, a sve ostalo se da popeglati. I taj Kim je došao na početku ove sezone iz Fenera, pa je eksplodirao, a moglo se lako ispostaviti i da je drvo.

 

Kad je već ovakva situacija bilo bi zanimljivo videti neko baš novo lice u Seriji A, recimo Galjardo bi im legao fino, a i Napoliatnci bi ga prihvatili. I da dovedu Lukakua na pozajmicu umesto Viktora, pa ili pukovnici ili pokojnici :fantom: 

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, goofs said:

U poslednjem kolu ostaje još bitka za opstanak izmedju Verone i Specije, jedni gostuju Milanu, a drugi Romi, bice zanimljivo jer ce morati da grizu. Inače Verona je imala 3 boda u džepu ovo kolo protiv Empolija, ali su popasli nesrećan autogol i 96om minutu i sad su opet ispod crte.

 

Ja mislio da se igra majstorica ako imaju isto bodova (kao sto je sad slucaj sa Veronom i Specijom). Mozda i lupam, jebem li ga

Link to comment

Izgleda da je italijansko sudstvo napravilo sporazumni dogovor sa Juventusom po kojem klub mora da plati 718k eura i time odbaci pravo na žalbu.

Ovo je vezano za slučaj kad su svoje igrače tokom pandemije plaćali sa nekih offshore računa, umesto direktno iz kase kluba, kako bi se fingirali završni računi i umanjili zvanični klupski gubici. U očima javnosti je ovo bio veći prekršaj od onog za koji su dobili -10 poena i negde se pominjala i selidba u Seriju B.

 

Grohotom se smejem. Jbna Italija.

  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
5 minutes ago, goofs said:

Izgleda da je italijansko sudstvo napravilo sporazumni dogovor sa Juventusom po kojem klub mora da plati 718k eura i time odbaci pravo na žalbu.

Ovo je vezano za slučaj kad su svoje igrače tokom pandemije plaćali sa nekih offshore računa, umesto direktno iz kase kluba, kako bi se fingirali završni računi i umanjili zvanični klupski gubici. U očima javnosti je ovo bio veći prekršaj od onog za koji su dobili -10 poena i negde se pominjala i selidba u Seriju B.

 

Grohotom se smejem. Jbna Italija.

 

Ne znam, imam dojam da je jedini način da se UEFA obračuna sa Juventusom nekom ozbiljnom kaznom koja se odnosi na evropska takmičenja.

 

McKennie im se vraća iz Leedsa gdje je bio katastrofičan, dosta igrača je na izlaznim vratima (Rabiot vjerovatno najzanimljiviji jačim klubovima).

Link to comment

Nije isključeno da će i do toga doći, verujem da im sledi jednogodišnja suspenzija, s tim što to sad znači da preskaču Ligu Evrope, nije neka šteta.

 

I dalje su u bulji, računali su na 34M (lol?) od Lidsa za tog Amera, sad ne znam da li će ikoga naći da ga uvaljaju za 15, vrlo prosečan igrač. Malo ih vadi Totenhem koji je ipak odlučio da iskešira Kuluševskog.

Priča se i da Alegri odlazi, i dalje im treba remont odbrane i remont sredine, kobajagi su to ispeglali Pogbom, ali čovek je večito povređen. Para ne znam koliko imaju pošto im je tim skup, a neće biti LŠ prihoda dogodine, može se desiti i da neko bogato ime ode, prvi pik mi se čini Vlahović.

Link to comment
19 hours ago, goofs said:

Nije isključeno da će i do toga doći, verujem da im sledi jednogodišnja suspenzija, s tim što to sad znači da preskaču Ligu Evrope, nije neka šteta.

 

I dalje su u bulji, računali su na 34M (lol?) od Lidsa za tog Amera, sad ne znam da li će ikoga naći da ga uvaljaju za 15, vrlo prosečan igrač. Malo ih vadi Totenhem koji je ipak odlučio da iskešira Kuluševskog.

Priča se i da Alegri odlazi, i dalje im treba remont odbrane i remont sredine, kobajagi su to ispeglali Pogbom, ali čovek je večito povređen. Para ne znam koliko imaju pošto im je tim skup, a neće biti LŠ prihoda dogodine, može se desiti i da neko bogato ime ode, prvi pik mi se čini Vlahović.

 

Njega Bayernu navlači Lothar Kostić™, kaže da Bayern nikad nije zamijenio Lewandowskog i da je Vlahović najbolji kandidat za to.

 

Chiesa bi isto lako našao kupca, a ovo ostalo je već kritično.

 

Što se Pogbe tiče, ne bih se začudio da on ode ili u prijevremenu penziju ili da ode uzimati pare Arapima negdje na konto stare slave. Gledam cifre koje Arapi bacaju pred Benzemu, Messija i Ronalda, ne bi ni Pogba ostao praznih džepova.

Link to comment

Da da, slažem se, s tim što im je Kijeza domaći mezimac pa ne verujem da će se njega odricati. Očekujem da Vlaha prodaju i nađu jeftiniju buvljak zamenu, kao što su uradili u DeLigt-Bremer slučaju. Obojicu ako prodaju ostaće nekonkurentni.

 

Di Maria im odlazi sada, za Pogbu ne verujem da mogu da dobiju neku ozbiljnu kintu, ali isto tako verujem da bi ga rado pustili međ Arape samo da se otarase njegove plate. Takođe, Čelzi im vraća nazad Zakariu (zaboravio sam da taj lik postoji), pa ne znaju tačno ni šta će sa njim.

 

Poslednji dani su došli za italijanski evropski fudbal, nigde se nema para za transfere, osim na ostrvu.

Link to comment
17 minutes ago, goofs said:

Da da, slažem se, s tim što im je Kijeza domaći mezimac pa ne verujem da će se njega odricati. Očekujem da Vlaha prodaju i nađu jeftiniju buvljak zamenu, kao što su uradili u DeLigt-Bremer slučaju. Obojicu ako prodaju ostaće nekonkurentni.

 

Di Maria im odlazi sada, za Pogbu ne verujem da mogu da dobiju neku ozbiljnu kintu, ali isto tako verujem da bi ga rado pustili međ Arape samo da se otarase njegove plate. Takođe, Čelzi im vraća nazad Zakariu (zaboravio sam da taj lik postoji), pa ne znaju tačno ni šta će sa njim.

 

Poslednji dani su došli za italijanski evropski fudbal, nigde se nema para za transfere, osim na ostrvu.

 

Arapi su se baš popišmanili za igračima na zalasku karijere. Navodno ganjaju Modrića, Ramosa, Benzemu, otprilike neki "Jurrasic Park: Real Madrid" koncept. Pogba bi se tu uklopio, potrgani meniskus gore-dolje.

 

Sergej Milinković-Savić će isto sad ili nikad na prodaju. Lazio igra Ligu šampiona, ali svejedno, rekao bih da je njemu ovo ljeto posljednji voz za tu vrstu super-unosnog ugovora.

 

Milan je napravio sjajnu stvar za sebe i za ligu vezivanjem Leaoaoaoa™ na duži period, spominje se Loftus-Guz™ kao meta iz Chelsea. Ako vam bude dobar kao Tomori, sa iste proizvodne linije...

 

Iz Intera su mnogi zainteresovani za Barellu i Lautara, Skriniar je odavno PSG-ov. Lukaku je praktično jedina prava devetka u Pochovom Chelseau.

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...