Jump to content
IGNORED

Serie A 2022/2023


goofs

Recommended Posts

Meni je Inter prvi favorit, ako ne naprave neko vece tumbanje u ovih par nedelja, naravno. Na papiru su problematicni jedino na levom boku, ne bih rekao da je Gosens na nivou Perisica. Ali ostatak je i dalje sasvim ozbiljna ekipa koja ima i glavu i rep.

Sto se tice Milana nemam pojma sta da mislim. Ne verujem da ce i delom uspeti da zamene Kessiea, previse bitan igrac kakav ne moze da se kupi, bar ne mogu italijanske ekipe. Ostatak je skroz ok, cak i u napadu, dajem im osetno manje sanse nego Interu.

Juve nece da osvoji scudetto, fala bobu. Sa De Lighta na Bremera nije problem, bar ne za utakmice u ligi, ali sredina im je u totalnom rasulu. Nista tu nije kako treba, sve su to kvalitetni igraci, naravno, ali mislim da niko nikad nije seo i rekao "ovakav tim hocu da imam" nego da je roster splet svakojakih okolnosti, uglavnom nesretnih. Uljuljkale su ih titule, ne moze da se bude vecni sampion samo ad hoc kupovinama i finansijskim dominiranjem konkurencije, od potpisivanja Ronalda taj klub je izgubio svaki kurs.

Mi smo i dalje manje ozbiljni i od njih. Da li bih potpisao 4. mesto na kraju? Naravno da ne. Trenutno imamo ozbiljan momentum, dokle ce to da ide jebem li ga. Fali i dalje jedan vrhunski veznjak koji moze da osvaja posed, stoperi su nam sem Smallinga nepouzdani... Ali za razliku od lani tu se spisak problema zavrsava. Zaniolo nece nigde, a i da ode nije to toliki problem. Ako odjebemo LE i fokusiramo se samo na prvenstvo mozda mozemo i... samo mozda.

Lazio ce se boriti za CL mesto, sa kim jebem li ga. Imaju sasvim dobar prelazni rok, kao i mi lesinarili su i levo i desno. Ako im ode Luis Alberto nista nisu uradili. Mozda Monchi i uradi nesto korisno za Romu, do sad nije. Igrace LE i dogodine, jbg.

Napoli ne znam gde ce se zaustaviti. Izgleda da i Ruiz hoce da ide. Kim bi trebalo da je vrhunski stoper, ali i dalje nije Koulibaly. K2 je najbolji stoper decenije u ligi, i to nije ni blizu. Ostali odlasci nisu toliko problematicni, ali ovo je zaista ogroman problem. Ostatak ekipe i nije toliko obogaljen koliko imam utisak da je tamo rasulo na svakom polju i da od atmosfere nema bas nista. Pojacanjima iz Gruzije ce resiti problem kao i mi pojacanjem iz Uzbekistana lani. Mozda da je u pitanju rvanje ili dizanje tegova, fudbal tesko.

Fiorentina i Atalanta borba za poslednje mesto u Evropi. Atalanti, iako mislim da je prosla svoj zenit, dajem malu prednost bas zato sto ne igra Evropu ove sezone.

Ostatak lige statira odatle do zone ispadanja, ispadaju Salernitana, Cremonese i Sampdoria (vreme je), Lecce za dlaku ostaje u zivotu. Monza ni blizu nece biti bitna koliko se hajpuje, bar ne ove sezone.

Edited by crtamOrasi
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Odlična dva posta. Otprilike ste rekli sve.

Inter deluje jako dobro, ali i dalje valjda svi imamo strah od jebenog Juventusa, pa meni opet deluju baaaaš jaki.

Milan..ne znam, meni je i titula prošle sezone senzacija. To je najslabija ekipa ikada koja je osvojila scudetto.

Roma..huh, da, ako batale LE, mogu ozbiljno da se pobiju.

Roma, Inter i Juve su kandidati.

Očekujem od Torina dobru sezonu (za njihove standarde)

Nadam se ispadanju severnjaka, i preživljavanju to malo južnjaka što ima.

Naravno, Napoli  ne računam u južnjake, ali svakako ih očekujem od 5-8. mesta.

Edited by Godfrey
  • +1 2
Link to comment

juve juce pukao 4-0 od atletika. nemaju oni onaj pobednicki mentalitet vec nekoliko godina. sredina im je stvarno losa, a bekovi plac majke bozje. alex sandro na jednoj i danilo na drugoj strani. pritom bonuci je u godinama,  bremer tek dosao. odbrana je staklena. sredina tezak prosek, jedino moze da ih povadi ako pogba ostane zdrav kad se vrati i zaigra kako ume, onda se situacija okrece poprilicno. a valjda jure i paredesa, on bi im bio dobar upgrade ja mislim. 

 

kostic je izgleda gotov, drago mi je zbog njega. da vidimo kako ce da izgleda u vrhunskom klubu. nisam siguran da je juve idealan izbor za njega jer sad vise ne igraju toliko 3-5-2, a da bude bek sa 4 pozadi nije negova igra. jos posebno kod alegrija gde nece smeti da predje centar. a realno nije ni krilo. cudi me da je juve toliko zagrizao za njega obzirom da ne vidim kako im se uklapa u koncepciju, ali kad pogledas kako izgleda aleks sandro onda nije ni cudo.

 

nadam se da ce vlahovic imati vise prilika ove sezone. prosle sezone je bilo bas depresivno u nekim trenucima koliko niko nije mogao da mu doturi loptu. nema dybale, ali je tu di maria, la chiesa kad se vrati bice to dobra podrska sa bokova.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...