Jump to content
IGNORED

PPP Bazen: Nacionalna frekvencija


DrIlic

PPP Bazen: Ko su (ne)srećni dobitnici nacionalne frekvencije?  

67 members have voted

  1. 1. Ko su (ne)srećni dobitnici? Izabrati isključivo 4, jer se toliko i REM bira.

    • Pink
      64
    • Vesti TV (Pink)
      1
    • Nova S (United Media)
      29
    • N1 (United Media)
      5
    • K1 / Tanjug (tajmšering)
      22
    • Prva (Kopernikus Corporation)
      58
    • B92 (Kopernikus Corporation)
      16
    • Kopernikus (Kopernikus Corporation)
      0
    • Una (Dodik & Friends)
      4
    • BK (Karići)
      3
    • Kurir (Žeželj)
      10
    • TV2 (Orban & friends)
      19
    • Happy
      32


Recommended Posts

Ja sam glasao za Pink, Prvu, Novu i TV2.

 

Pool se valjda zatvara 01.08. kao sto sam i namestio.

 

Quote
  • Poll closes on 08/01/22 at 13:49

 

Edited by DrIlic
Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:


Može, može...



....shiit has hit the fan.

Misliš da će da dodaju još jednu, zbog velikog interesovanja, kako neko reče ovde?

 

Onu Avalinu?

Link to comment

Napisah i na drugom topiku:
Pink (neprikosloveni DJ Žex)
Prva (da Kopernikusu ostane nešto)
Hepi (Ćirilica okuplja veliki broj SNS glasača i Vučić voli da gostuje kod Marića)
TV2 (Orban nije konkurisao bez razloga)

Ispada B92 jer više ničemu ne služi.
Nova i N1 nema šanse da dobiju jer medijska kontrola mora biti apsolutna. Kakve ambasade, kakvi bakrači, njima će se umiljavati na druge načine.

I da ponovim predlog: ajmo opklade, ko promaši plaća ručak u Durmitoru.

  • +1 1
Link to comment

Ispada b92 jer mu je beskoristan;

Ispada Happy jer mora (mnogo su proruski orijentisani);

Dolazi K1 jer je njegov, a "nezavistan";

Dolazi Nova, jer mora neko drugi, a bolje oni nego N1;

Link to comment

Ne znam odakle vam optimizam da Nova dobija, toliko je radio na tome da proglasi sve koji ne pevaju njegovu pesmu za izdajnike, državne neprijatelje, lopove i zlikovce da ja ne vidim ko će sad da ga natera da njih pusti u nacionalni etar da ga tovare...kad ga strani pritisci nisu naterali na sankcije Rusiji, a verujem da su ga ozbiljno gazili tim povodom, čisto sumnjam da je nekome napolju u ovom trenutku mnogo bitna medijska u Srbiji, pa će da insistiraju da se Novoj da frekvencija.

 

moji glasovi su Pink, Happy, Prva i Tanjug/K1, čisto da bude da se kao nešto promenilo, mada je i samo prepisivanje već postojećeg stanja sasvim moguće.

Edited by igoraki
  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, Ptica trkacica said:

Misliš da će da dodaju još jednu, zbog velikog interesovanja, kako neko reče ovde?

 

Onu Avalinu?

 

Odavno se više ne emituje analogno da svaka stanica ima svoje predajnike, već digitalno unutar multipleksa koje održava JP Emisiona tehnika i veze, što će reći da onaj ko ima prijem npr. s Avale sada gleda sve nacionalne kanale na istoj frekvenciji. Tehnički možemo imati i 10-15 nacionalnih TV stanica u zavisnosti od toga koliko tih multipleksa se koristi (svaki zauzima 1 nekadašnji kanal UHF-a na kojem je emitovana jedna stanica s jednog predajnika), kojim kvalitetom stanice emituju (HD ili SD) i koji standard kodiranja video signala se koristi - zastareli MPEG-4 ili noviji HEVC.

 

Nacionalnih stanica u Hrvatskoj je tako npr. 11 - HRT ima 4 kanala namenjena domaćoj populaciji, a od privatnih tu su RTL, RTL2 i dečji kanal RTL kockica, zatim Nova i Doma te muzički kanal CMC i Sportska TV.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Televizija_u_Hrvatskoj#Zemaljski_kanali_s_nacionalnom_pokrivenošću

Edited by vememah
Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...