Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

42 minutes ago, gospa buba said:

:blink:

a pun kikiriki tih hr-ova psihologa profajlera palaca :ph34r:

 

Nema više jeftinog novca, porasle kamate, a sa tim i ovih bullshit poslova. Sa jedne strane mi je drago jer su dotični kancer, a sa druge i ne jer će najviše da pogodi sirotinju.

 

 

  • +1 1
Link to comment

mislila sam i u smislu da niko nije porazmislio da li je dobar trenutak za otpushtanje bash posle tajnog deda mraza i zurke. naravno da nije ni nikad pre, propala bi zurka s_w.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

mislila sam i u smislu da niko nije porazmislio da li je dobar trenutak za otpushtanje bash posle tajnog deda mraza i zurke. naravno da nije ni nikad pre, propala bi zurka s_w.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


 

 

 

Porazmislili su. To je standardna corporate praksa, otpusta se posle takvih dogadjaja jer na samom dogadjaju treba svi da su srecni :heart:
U mojoj ex firmi su recimo posle jednog retreata cele firme u Spaniju otpustili IT heada, retko kul i dobrog coveka, ali hteli su da budu korporativniji a uz to ide odredjeni profil menadzera koji taj covek nije bio...

Link to comment

Pričali smo ovde o zabrani prelaska kod konkurencije, da li je to loša ili dobra ideja, pravedna ili nepravedna. Mislim da je diskusija krenula ovde.

 

Nove vesti iz Amerike na tu temu, tekst uvek odličnog Matta Stollera.

 

Yesterday, the Federal Trade Commission proposed a ban on non-compete agreements that prevent workers from switching jobs. This move could boost wages by $300 billion a year, or $2000 per worker.

  • +1 1
Link to comment

Dok oko mene "cut"-uju eksterne saradnike sa projekata i ne produzuju stalnim kolegama ugovore (navodno prvi put u istoriji ) ja sam upravo sprzio 3 sata citajuci skenirane stare brojeve Racunara iz 80tih i 90tih. Ispotavilo se da sam upamtio pa jedno 70,80 % tekstova napamet jer tada sam svaki broj procitao pa jedno 50 puta ne kao u danasnja vremena gde se ne mozes setiti pet tekstova iz zadnjih 10 godina.

 

Cekam jos uvek pismenu ponudu, dam otkaz i procitam sve skenove SK u toku 3 meseca.

 

  • +1 6
Link to comment
56 minutes ago, bags said:

Dok oko mene "cut"-uju eksterne saradnike sa projekata i ne produzuju stalnim kolegama ugovore (navodno prvi put u istoriji ) ja sam upravo sprzio 3 sata citajuci skenirane stare brojeve Racunara iz 80tih i 90tih. Ispotavilo se da sam upamtio pa jedno 70,80 % tekstova napamet jer tada sam svaki broj procitao pa jedno 50 puta ne kao u danasnja vremena gde se ne mozes setiti pet tekstova iz zadnjih 10 godina.

 

Cekam jos uvek pismenu ponudu, dam otkaz i procitam sve skenove SK u toku 3 meseca.

 

 

ovde 100% prepoznajem sebe. 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, bags said:

Dok oko mene "cut"-uju eksterne saradnike sa projekata i ne produzuju stalnim kolegama ugovore (navodno prvi put u istoriji ) ja sam upravo sprzio 3 sata citajuci skenirane stare brojeve Racunara iz 80tih i 90tih. Ispotavilo se da sam upamtio pa jedno 70,80 % tekstova napamet jer tada sam svaki broj procitao pa jedno 50 puta ne kao u danasnja vremena gde se ne mozes setiti pet tekstova iz zadnjih 10 godina.

 

Cekam jos uvek pismenu ponudu, dam otkaz i procitam sve skenove SK u toku 3 meseca.

 

U kojoj si branši ako nije previše RL pitanje? Pitam jer me zanima gde se to dešavaju stvari koje se nikada nisu dešavale. Kod mene nije toliko loše.

Link to comment
14 hours ago, burekdzija said:

 

ovde 100% prepoznajem sebe. 

Brt, ja nikada neću zaboraviti "turboneutronski gigablaster sa direktnim ubrizgavanjem anti-materije i automatskim odlaganjem čvaraka", iz nekog SK druge polovine devedesetih. Plus gomilu tekstova iz PC Press (gde je šta radi Zoran Kehler... Dobro, vidim na linkedin :D )

 

Iz nekog mog šireg kruga poznanika za sada nisam čuo o nekim potresima i otresanjima zaposlenih, mada moji sledeću veliku ekspanziju zapošljavanja pokreću u Bangaloru, izgleda da su od istočne i srednje Evrope uzeli sve što su mogli. 

 

 

Link to comment
41 minutes ago, Zabalujev said:

Iz nekog mog šireg kruga poznanika za sada nisam čuo o nekim potresima i otresanjima zaposlenih, mada moji sledeću veliku ekspanziju zapošljavanja pokreću u Bangaloru, izgleda da su od istočne i srednje Evrope uzeli sve što su mogli. 

 

 

Plate su, bar za juniore, drasticno nize u Indiji, griza, ide se na low-cost.

Link to comment

Latinska Amerika je trenutno aktuelna destinacija gde firme traže outsource.

mada, iz mog ograničenog kruga kontakata, gotovo svi koji su tamo otišli su nezadovoljni (kvalitet, kultura...).

Link to comment
10 hours ago, Heaviside said:

U kojoj si branši ako nije previše RL pitanje? Pitam jer me zanima gde se to dešavaju stvari koje se nikada nisu dešavale. Kod mene nije toliko loše.

 

Medjunarodna organizacija sa sedistem u Becu koja je posetila Zaporozje. :)

 

Edited by bags
  • Haha 1
Link to comment

Hvala na info @bags

 

Moji imaju ljude u Indiji ali nisu zadovoljni i još pre krize su neke timove ukinuli i neće praviti nove. Šire se intenzivno na Kinu ali ne zbog jeftine radne snade nego jer nam je to veliko tržište. Što se odnosa cena/kvalitet za programere tiče, zadovoljni su Turskom. Prošla firma je imala dosta u Hrvatskoj ali su im postali preskupi pa su prestali da se šire tamo.

Edited by Heaviside
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...