Jump to content
IGNORED

Najplaćeniji u Srbiji


Spooky

Recommended Posts

Neko je izvukao 520 konto i podelio po broju zaposlenih...

 

Izuzetno uprošćena kalkulacija...

 

@mraki, bolje da ne znaš oko plata i bonus high manegementa po mnogim firmama... Mirnije spavaš....

 

  • Tužno 1
Link to comment

Ma kapiram ja da ima izuzetno plaćenih top menadžera, ali da se to ovako odrazi na prosek cele kompanije i dalje nije realno. 
Evo recimo Air Pink, nek su 20% zaposlenih piloti koji teško da imaju ovu prosečnu platu, i nekoliko plaćenijih ljudi u menadžmentu, ostalo su uglavnom stjuardese i pomoćno osoblje…

Što reče meni jedan majstor “ne može ni da ga jebeš ni da ga pečeš”, prosto nema nikakve logike sem ako je neka gadna mućka u pitanju. 
A i u tom slučaju, kontam da se novac ne izvlači preko plata već na druge načine.


Moraću da guglam ove nepoznate redom… :fantom:

Link to comment

Šta podrazumevaš pod sasvim prostojnim? :D

Pričamo o milionskim zaradama u evrima za menadžment na godišnjem nivou?

Tako ispada, pošto je ono prosek već 100k. 

Link to comment

Po nekim mojim saznanjima plate pilota u Air Serbia su oko 350000 do 800000 neto, tako da mi ove Air Pink plate ne djeluju neverovatno, jer verovatno moraju da daju više para da bi ih privukli u svoju kompaniju. Od pomoćnog osoblja, tu su i također strava plaćeni mehaničari, kordinatori koji prave planove i sl.

 

Verujem da su čistačice, fizičko obezbeđenje i ostala nisko plaćena radna snaga outsorce-ovani kao i kod ostalih na listi.

 

P.S. pogrešio sam u prvom postu broj zaposlenih u SMTSa, ali je i ovaj broj (900+) prevelik.

Link to comment

Pomislio sam i da je slabije plaćeno osoblje uglavnom autsorsovano, ali i dalje su mi ove cifre van pameti na prosek od 100+ ljudi.

Kontam za Nordeus i 3lateral ako su legli višemilionski bonusi pojedincima nakon prodaje. Kao i za još par nekih kompanija, ali generalno lista… valjda sam toliko siromašan. :sad:

 

I gde je Žexov PRD/PRC ili kako se već zove na listi?

Nisu valjda oni što razvijaju leteće automobile manje plaćeni od pilota?:unsure:

 

Inače, videh ovu listu na Redditu, ali nisam ispratio šta su pisali…

Edited by mraki
Link to comment
On 18.7.2022. at 0:11, Spooky said:

Prosečna mesečna bruto plata. Nordeus i 3Lateral su malo naduvan (možda još neki) i jer su dobili bonuse zbog prodaje. Znaci, računaju se i bonusi.

 

Da li bruto 1 ili 2 nemam pojma, ali ako su gledali APR izveštaje, tamo stoji trošak za plate ukupni, pa kontam da je pre bruto 2 nego 1.

 

Pouzdane su plate za firme o kojima znam (IT firme). Sve koje su se našle ovde imaju reputaciju da zapošljavaju poprilično jake i iskusne programere (samo seniori).

Koliko zarađuju dobri seniori u Beogradu neto, recimo 10 godina iskustva? Znam da zavisi od više stvari, ali dobar senior al ne top 1% ubica, dogovorio se dobro, ali nije mu sad baš ni upala kašika u med i ne radi nešto ultra specifično. 

 

Link to comment
17 minutes ago, Heaviside said:

Koliko zarađuju dobri seniori u Beogradu neto, recimo 10 godina iskustva? Znam da zavisi od više stvari, ali dobar senior al ne top 1% ubica, dogovorio se dobro, ali nije mu sad baš ni upala kašika u med i ne radi nešto ultra specifično. 

 

Lagano 4000-5500 neto. Tim tvojim uslovima bih dodao da je prošao barem jednu veliku firmu jer mu je to gomila bivših kolega koji su sad u 101 firmi i koji će ga cimati zbog bonusa za preporuku koji su sad po pravilu 1000-2000 evra.

 

 

E sad, za ovaj neto većina firmi koristi podsticaje vlade za bivše preduzetnike i plaća za 60% manje doprinose što ističe u decembru. Pre toga su bili preduzetnici aktuelni. Nova fora umanjenja doprinosa je da ti se plata isplaćuje pulsno. Dobijaš npr. 1000 evra 5 meseci (svi iznosi i intervali su stvar dogovora) i onda u 6. 1000 evra i 18000 bonusa. Od ovih 19000 evra ti doprinosi na zdravstvo i penziono idu na maksimalno 400 000, a preko toga samo porez 10%.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Vidis, nisam ovo znao :). U tu cifru treba uracunati onda jos i godisnji porez, jer veliki deo neto zarade ostaje neoporezovan ( to je 10 % od iznosa koji je iznad neke cifre)

Link to comment
6 hours ago, Heaviside said:

Koliko zarađuju dobri seniori u Beogradu neto, recimo 10 godina iskustva? Znam da zavisi od više stvari, ali dobar senior al ne top 1% ubica, dogovorio se dobro, ali nije mu sad baš ni upala kašika u med i ne radi nešto ultra specifično. 

 

Za sada odim Fishingbookera nisam primetio da drugi ovako transparentno prikazuju plate ( mada nisam ni gledao nesto)

Quote
  • Proaktivni smo oko deljenja plata, u skladu sa tim ispod mogu da se vide rasponi za svaku od pozicija, bez da prolaziš kroz par krugova intervju procesa.

    • Junior Software Engineer: od 1.200 EUR do 1.625 EUR neto

    • Software Engineer: od 1.950 EUR do 2.400 EUR neto

    • Senior Software Engineer: od 3.000 EUR do 3.575 EUR neto* (moguće menjati deo plate za equity po želji)

    • Lead Software Engineer: od 4.225 EUR do 5.050 EUR neto* (moguće menjati deo plate za equity po želji) 

    • Principal Software Engineer: 5.900 EUR do 6.975 EUR neto* (moguće menjati deo plate za equity po želji)

 

  • Hvala 2
Link to comment

Kad sam prije par godina provjeravao kod knjigovođe za to "pulsno" isplaćivanje rečeno mi je da to neće učiniti poresku srećnom te da ne čačkam mečku. Ne znam kakva je praksa sad, odavno sam ugasio doo. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, laser lotus said:

Kad sam prije par godina provjeravao kod knjigovođe za to "pulsno" isplaćivanje rečeno mi je da to neće učiniti poresku srećnom te da ne čačkam mečku. Ne znam kakva je praksa sad, odavno sam ugasio doo. 

Ja tako primam platu 5 godina... Poreska može da je nesrećna, ali ništa nije protivzakonito....

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, Spooky said:

Lagano 4000-5500 neto. Tim tvojim uslovima bih dodao da je prošao barem jednu veliku firmu jer mu je to gomila bivših kolega koji su sad u 101 firmi i koji će ga cimati zbog bonusa za preporuku koji su sad po pravilu 1000-2000 evra.

 

 

E sad, za ovaj neto većina firmi koristi podsticaje vlade za bivše preduzetnike i plaća za 60% manje doprinose što ističe u decembru. Pre toga su bili preduzetnici aktuelni. Nova fora umanjenja doprinosa je da ti se plata isplaćuje pulsno. Dobijaš npr. 1000 evra 5 meseci (svi iznosi i intervali su stvar dogovora) i onda u 6. 1000 evra i 18000 bonusa. Od ovih 19000 evra ti doprinosi na zdravstvo i penziono idu na maksimalno 400 000, a preko toga samo porez 10%.

 

Bonusi za preporuku idu i do 4k.

 

Inače, ove cifre su tolike zato što nije lako naći seniora sa 10+ godina relevantnog iskustva. Do prije 4-5 godina ljudi su išli napolje čim nauče nešto, ipak je kod nas IT tržište u povoju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...