Jump to content
IGNORED

Najplaćeniji u Srbiji


Spooky

Recommended Posts

47 minutes ago, radisa said:

Ja sam imao dva puta, jednom, formalno Dubai, a u stvari bi bio neki mambojumbo , da neko vreme sedim tamo, neko ovde(ako neću tamo stalno, naravno) i nedavno Katar...


Proveriti da li jos postoje izlazne vize kad si preko mesec dana tamo (bilo koja arapska zemlja)  uposlen.

Katar 40km ukrug, zivot po kompaundima. Posle mesec dana poznajes sve «zapadnjake».
 

Zdravstveno moze da bude problem ako nekom ozbiljno zatreba. Poznajem porodicu koja se vratila u Evropu iz Emirata, jednom od roditelja trebala ozbiljnija operacija. 
Nije lako biti nezaposlen tamo, nezapislenom je tamo dosadno.

 

Ja sam bila tamo manje od mesec dana, malo zbog para tad, vise da vidim na sta lici. Majku Evropu rigidnu i sve ne bih menjala ni za sta.

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment

Odlazak iz Srbije je bio dugorocna investicija i pre 10+ godina a kamoli sad. Kratko do srednjerocno upadanje u finansijski kanal, nepostojanje porodicne podrske, gubitak drustva, propustanje kojekakvih dogadjaja da bi se nakon duzeg vremena doslo na finansijski vise ili manje isto. 

Bitno je da je covek nacisto zasto ide. Ako su samo pare u pitanju, tesko je to izgurati.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Moonwalker said:


Proveriti da li jos postoje izlazne vize kad si preko mesec dana tamo (bilo koja arapska zemlja)  uposlen.

Katar 40km ukrug, zivot po kompaundima. Posle mesec dana poznajes sve «zapadnjake».
 

Zdravstveno moze da bude problem ako nekom ozbiljno zatreba. Poznajem porodicu koja se vratila u Evropu iz Emirata, jednom od roditelja trebala ozbiljnija operacija. 
Nije lako biti nezaposlen tamo, nezapislenom je tamo dosadno.

 

Ja sam bila tamo manje od mesec dana, malo zbog para tad, vise da vidim na sta lici. Majku Evropu rigidnu i sve ne bih menjala ni za sta.

Ja sma u Dubaiu bio više puta poslom, po dve nedelje... Znam dobro kako je tamo sve i nimalo me ne privlači... Osim turistički u januaru i februaru, ali to je moja slabost :fantom:

 

Link to comment

Jos jedna stvar, mozda korisna nekom. Nemci kad su ekspati imaju u zemljama gde su brojni normalno priustive skole za decu svojih ekspata. Ne znam kako je za Austrijance 

(@bags )ali valjda mogu da koriste nemacke skole. Da bi ta deca mogla da se uklope i studiraju u Nemackoj. Anglosaksonske skole za ekspate su mnogo skuplje.

Edited by Moonwalker
Link to comment

u Danskoj kao high qualified expat prvih 7 godina imaš ogromne poreske olakšice. zato se i baš isplati, i pored toga što oni progresivno oporezuju sa visinom plate.

ima internacionalnih škola, i jesu skupe ali smo ih mi razmatrali i ubacivali u računicu.

 

u Berlinu je kao u New Yorku, to maltene nije Nemačka. sve je internacionalno i prilagođeno ljudima koji dolaze sa strane.

Link to comment

Ja sam dobio par ponuda iz Kine iz dve različite grane industrije za mnogo veće pare i bolju poziciju, ali mi nije palo na pamet. Šalju firme i svoje ljude tamo na nekoliko godina da pokrenu posao ili da vode velike operacije, takođe za dobre pare. 

 

Iz Amerike me takođe kontaktiraju, ali samo jedna ponuda je bila vrlo dobra i ozbiljno sam razmišljao o njoj. Generalno veće plate nude. Da sam bio solo otišao bih da probam sigurno.

 

Ne ide mi se daleko sa malom decom, a unutar Evrope i nije tolika razlika da opravda cimanje cele porodice u zemlju u kojoj se govori jezik koji ne znamo. Eventualno Švajcarska, isti jezik, slična kultura, a bolje plate.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...