Jump to content
IGNORED

"Prestonica" vs "Provincija" - dokle više ???


Constantin

Recommended Posts

37 minutes ago, Tribun_Populi said:

Tamo je do politike i suludih nacionalno-jezičkih ideja, pa je dobrim delom zato i pežorativno i izvrnuto ruglu, jer se dovodi u vezu s projektom pa se tako i tretira.

No, to ne znači da Crnogorci od RožAja do Bara i CetInja na severu tako kući ne govOre, naprotiv. Zetsko-sjenički dijalekt je staroštokavski, akcentuje na predzadnjem i zadnjem slogu, kao i južna i istočna Srbija (kosovsko-resavski, prizrensko-južnomoravski, svrljiško-zaplanjski i lužničko-timočki dijalekt).

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka



 

pokopao si me i nemam nista da dodam.

osim da se dosta crne gore, primorje i stara hercegovina sprda sa istim kao i ostatak srbije sa beogradskim.

jednostavno, cikoticki je postao 'moderan' u prethodnih 10-15god

Edited by foto
Link to comment
21 minutes ago, I*m with the pilots said:

Meni je najgore kada čujem AlEksandar na našoj televiziji, budući da mi je otac AleksAndar, i samo zamisljam da ga neko tako oslovi, kao da je potpuno drugo ime :unsure: (Na sreću uglavnom nema takvih pošto je [prirodno] Saša za sve nezvanične potrebe)

 

//Ja sam tim pomorAndza

 

Jedna od stvari koja me je uzasno nervirala u Ubice mog oca je sto je Katarina Radivojevic stalno tako oslovljavala lika koga igra Vuk Kostic, a pri tome su bili u semi, pa jos logicnije bilo da ga zove Sasa ili vec neki nadimak..

Link to comment
40 minutes ago, I*m with the pilots said:

Meni je najgore kada čujem AlEksandar na našoj televiziji, budući da mi je otac AleksAndar, i samo zamisljam da ga neko tako oslovi, kao da je potpuno drugo ime :unsure: (Na sreću uglavnom nema takvih pošto je [prirodno] Saša za sve nezvanične potrebe)

 

//Ja sam tim pomorAndza


Isto sve. Deda je bio AleksAndar.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Dokle više je dok se neko od bitnijih političara ne pozabavi time, pošto od akademije tanka je fajda.

Uzgred, malo pre na RTSu u istoj rečenici sportski novinar kaže AUstralija i HolAndija. [emoji1787]

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
On 13.7.2022. at 22:49, slepa živana said:

a jel ima kod nas tih slučajeva da se ljudi s juga izjašnjavaju ko bugari da bi dobili eu pasoše?

Čuj s juga, ima nas i tamo gde se najmanje nadaš :rolleyes:

Uslov nije teritorija na kojoj živiš nego da li je neko u familiji bugarske nacionalnosti (otac/majka, baba/deda)

 

Edited by Spirit
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...