Jump to content
IGNORED

"Prestonica" vs "Provincija" - dokle više ???


Constantin

Recommended Posts

Vranjanci lažu, Leskovčani paprikari, Piroćanci cicije, Nišlije seljaci....e pa "prestoničari" .ebo vas Siniša Pavić. Nismo mi svi Đoša, Tika špic i Sretjko Šojić.

Većinu vas čine neki od nas......

spacer.png

 

Za ovu temu mi šlagvort bio jedan od komentara u Blicu:

spacer.png

 

Nismo mi...to su oni

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/zena-isprozivala-srpske-turiste-sta-je-srbi-nije-ni-cudo-sto-vas-ne-vole-kada-se/dy6qmdg?strana=komentari

Link to comment

Najsmešniji i najprecizniji lingvistički sud o južnjacima i nama, dalekoistočnim mudracima:
Krenuli smo davnih dana, u vreme kad se šoaralo na benzinu, na neki bitni sastanak u Bg Službeni auto zadužio vranjanac koji je u Vranju pokupio prokupčanca, u Leskovcu leskovčanina, u u Nišu se priključujemo mi piroćanci i nišlije u isti kombi.
Vozimo, raspričali se kako se nismo dugo sretali.... i pade na pamet nekom od mudraca:
"Kako ćemo mi tamo u Bg-u, mi se ovde u kolima jedva razumemo,srpski ni jednom od nas nije maternji, jedva ga i govorimo, nama je jedini zajednički engleski...
Ajde da treniramo do Bg-a!"

I krenemo m, raspalimo do prestonice da uvežbavamo :)

Jedan od luđih mojih službenih.

  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment
14 minutes ago, desboj said:

Vas bar razvrstaju po geografiji, za nas kad kažu "vojvođani" trpajući nas i bačvane u isti koš...

 

 

I sve nas zovu Lale, iako smo Lale samo mi iz Banata, a ostali nešto drugo.

  • Tužno 1
Link to comment

Ma to svaka drzava ima i ovde kod mene sa Gomere se uvrede ako pomislis da su sa nekog drugog ostrva. Blago Islandjanima i Luksemburzanima, valjda toga nema tamo.

 

(btw, Cacak>Uzice)

Link to comment
16 minutes ago, zmanic said:

Najsmešniji i najprecizniji lingvistički sud o južnjacima i nama, dalekoistočnim mudracima:
Krenuli smo davnih dana, u vreme kad se šoaralo na benzinu, na neki bitni sastanak u Bg Službeni auto zadužio vranjanac koji je u Vranju pokupio prokupčanca, u Leskovcu leskovčanina, u u Nišu se priključujemo mi piroćanci i nišlije u isti kombi.
Vozimo, raspričali se kako se nismo dugo sretali.... i pade na pamet nekom od mudraca:
"Kako ćemo mi tamo u Bg-u, mi se ovde u kolima jedva razumemo,srpski ni jednom od nas nije maternji, jedva ga i govorimo, nama je jedini zajednički engleski...
Ajde da treniramo do Bg-a!"

I krenemo m, raspalimo do prestonice da uvežbavamo :)

Jedan od luđih mojih službenih.

baš ovih dana razmišljam, kad srbija 2047. godine ispuni sve uslove za ulazak u eu, bugari ima da nam stave veto zbog vas. tražiće nam da promenimo ime u severna bugarska.

  • +1 1
Link to comment
baš ovih dana razmišljam, kad srbija 2047. godine ispuni sve uslove za ulazak u eu, bugari ima da nam stave veto zbog vas. tražiće nam da promenimo ime u severna bugarska.
Neka se jave Trećem i Gvozdenom puku.
Rešili pradedovi naše nedoumice.
  • +1 1
Link to comment
baš ovih dana razmišljam, kad srbija 2047. godine ispuni sve uslove za ulazak u eu, bugari ima da nam stave veto zbog vas. tražiće nam da promenimo ime u severna bugarska.
Mi će proglasimo nezavisnost.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Haha 1
Link to comment

Pirot ka Monako - Ili tako ilnikako!
Ima nas sa poznatim idejema, ima.
Srušimo Sićevačku klisuru na zgodnom mestu, pustimo Zavojsko jezero da potopi Niš bar 2 metra, i otcepimo se od srbijanaca.
Naravno da tražimo UN, NATO i slične zaštitnike novopriglsšene Knjaževine pirocke.
smile.png

Link to comment
Neka se jave Trećem i Gvozdenom puku.
Rešili pradedovi naše nedoumice.
Da, Bugari su ovde u dva rata toliko zverstava počinili (masovna ubistva civila u hiljadama i konclogori), da dovođenje u vezu južnomoravskog stanovništva s Bugarima, koje se često omakne, nekad opako zna da uvredi.

Apropo naslova teme, imao je nedavno Megatrendov pravni fakultet (ili kako se već zove) kampanju potencijalnim studentima u fazonu: "Dobar advokat zna pravo, najbolji vodi sudiju na ručak".

To je otprilike taj neki nivo i filološke gimnazije - dobar filolog srbista zna dijalekte srpskog jezika, najbolji čita Wikipediu i prosipa kursadžijski humor.

A za takvu sliku smo dobrim delom i mi sami ovde krivi, jerbo se rwtko ko potrudio da pojasni kako je ovdašnji dijalekt npr. bio zvanični jezik države i crkve do XV stoleća. Samo to, da ne uzimam Boru Stankovića itd.

Idiokratija, jbg.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment
a jel ima kod nas tih slučajeva da se ljudi s juga izjašnjavaju ko bugari da bi dobili eu pasoše?
Masa ih ima s registrovanim firmama u Bugarskoj, jer onda dobiju boravišne vize pa registruju tamo kola, jer nema carine i nešto je džabe u odnosu na nas.

Što se tiče izjašnjavanja ne verujem, možda baš u pograničnim krajevima gde stvarno i jesu etnički Bugari (Caribrod/Dimitrovgrad, Bosilegrad, uzak pojas uz granicu).

Bugari su probali s tom kampanjom u Makedoniji aktivno i namerno, pa su uspeli kod cca 8-10.000 ljudi max jedva.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, slepa živana said:

a jel ima kod nas tih slučajeva da se ljudi s juga izjašnjavaju ko bugari da bi dobili eu pasoše?

 

Vaisitnu ima. Mada je vecina njih granicni potez, tipa Dimitrovgrad, manje Pirot, vise manja mesta koja gravitiraju na Bugarskoj.  Nesto slicno Subotici i mestima koja idu ka Madjarskoj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...