Jump to content
IGNORED

Viva España


Ros

Recommended Posts

Preporuka za zatvoreni bazen? 

Sladoled? (Već me dete pitalo "idemo na odmor, a ima tamo sladoled?" :D )

 

(Mi smo smešteni kod Guliverovog parkića, C de l'Orient)

 

 

Ako planirate akvarijum (i Palatu nauke i umetnosti) videh na brzinu na sajtu da uz nekakve promocije imaju sniženja, pa je sredom ulaz u pola cene uz tu neki promociju - do koje se ne znam kako dolazi. Gvirni, ja ne stižem još detaljno sve

@Milosh76

  • +1 1
Link to comment



Preporuka za zatvoreni bazen? 
Sladoled? (Već me dete pitalo "idemo na odmor, a ima tamo sladoled?" [emoji3] )
 
(Mi smo smešteni kod Guliverovog parkića, C de l'Orient)
 
 



Ima sladoled uz plazu i u centru, odlican je. Poslasticarnica se zove Veneta

Plan je svakako Muzej tehnike, danas smo ga samo obisli spolja.
Ne znam za promocije, ako uspem super, ako ne nema veze.

Inace, posle dan i po smo odlucili da dodjemo opet, malo je 5 noci ovde, bas ima dosta da se obidje.
Link to comment

I posle 6 susnih meseci, bas danas resila da padne kisa u Valensiji biggrin.png na srecu nije nista strasno, malo pokvasila asfalt

Biopark je super iskustvo, dovoljno je 3h da se lepo obidje.

e672cf18d9902b6ed5ab114d4e5a24f3.jpgf5bf4a023327e0f5f8d29c85c7735088.jpg79d33a4e1de0860f9cf29400a20e923d.jpg

  • +1 2
Link to comment

To je zato što smo mi stigli. Podloga na trotoaru je takva (glatke male kvadraste pločice) da smo tokom i posle ove kisice i zabac na trotinetu i ja na nogama proklizali više puta :blink:

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Lik sa drugog foruma



Ja bio krajem septembra u Sevilji i Kadizu po 5 dana, bili u Kordobi na dan. U Sevilji sam bio na praksi pre 11 godina na 3 meseca pa sam hteo da je posetim opet. Ako te nešto konkretno zanima pitaj.

Za Sevilju auto nikako, ali ni pod tačkom razno. Parkinga nema, ako i imaš garažu u smeštaju, hotelu, džaba ti jer nećeš moći da se parkiraš tamo gde si krenuo. Mi smo koristili par puta Bolt ali je sve relativno blizu pa smo išli peške uglavnom, sa detetom od godinu dana.

Ja sam sve ulaznice rešavao dan unapred, i za sve ih je bilo. Alhambra jeste najpopularnija i ume da bude gužva pa treba kupiti ranije (tamo sam bio pre 11 godina). U Sevilji ima svašta da se vidi, Metropol parasol, najveća drvena građevina na svetu (u momentu kada sam prvi put bio tamo), kao pečurka gde se možeš popeti i šetati, razgledati grad. Obavezno uzeti kartu pred sumrak, da budete gore recimo sat vremena pre nego što pada mrak, tada je pogled najlepši i možeš baš lepe slike da napraviš. La Giralda, katedrala u Sevilji, isto prelep pogled, ogromna je. Real alcazar, letnja rezidencija kralja, ogromno je i treba baš puno vremena, krenite ranije. Jedno veče na flamenko, ima muzej flamenka i imaju i predstavu, nije loše ali meni je bilo bolje u La Carboneria, relativno malo mesto, nema rezervacija, sedneš ako uspeš negde bliže bini i uživaš. Imaju nekoliko predstava svako veče, besplatan je ulaz, zabranjeno snimanje i fotografisanje. Mnogo dobro iskustvo. Plaza de España, ogroman trg, okružen malim kanalom, može da se iznajmi čamac da se provozaš kanalom, jako je zanimljivo. Pored je ogroman park, lepo je za prošetati, a zatim iza toga akvarijum, nije nešto baš Vau ali je ok za obići. Jedan dan prošetajte po Triani, to je zapravo mesto gde je nastala Sevilja. Inače Sevilja je stara tipa 2800 godina.

U Kordobi se obavezno ide u Mesquitu, Kadiz ima takođe neki veliki toranj, sad sam zaboravio tačno kako se zove, i naravno 1000 parkova i plaža. Idite na plaže prema otvorenom moru, lepša je voda, čistije je. Naravno, ne verujem da ćete moći da se kupate, ja se kupao 30.9. [emoji4] Da, u Kadizu obavezno na pijacu, nerealan doživljaj šta sve možete tamo da nađete i kupite, uzmite neke morske plodove ili svežu tunu, i odnesete pored da vam ih pripreme i da jedete. Pored pijace ima nekoliko kioska gde prodaju vrh ćurose, 1e 100g, uzmite za uz kafu nekad.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
 
Uzeli 2 dana u centru grada, i 5 dana na samom sjeveru ostrva.

Uzivajte (i podeli posle utiske ovde).

Produzeni vikend u Santanderu i (jos danas) Valensiji kod mene.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
  • +1 2
Link to comment
On 8.1.2023. at 19:21, Peter Fan said:

Ima li ko preporuke za Mallorcu? @Lancia ti zivis tamo?

 

Kad si tu amerikanac, deder vidi kako je za nas buduce penziore? Razmisljam se tu, ibiza ili portugal. Imam jos 15godina da se smislim al bolje biti spreman :D 

Bitno mi je vreme preko cele godine da je toplo, kvalitetna hrana, okej zdravstvo i real estate. 

 

Toplo i hrana su mi broj jedan. I da je zivahno

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...