Jump to content
IGNORED

Viva España


Ros

Recommended Posts

ako se ne varam, mi nemamo topic za spaniju. samo za barselonu.

obecao sam señori da cu da je vodim u madrid, krajem oktobra na 4-5 dana.

nasao sam pristojan let, sad gledam hotele.

 

razume li se neko u madrid? ne bih da uletimo u neki divlji deo grada :D

 

Link to comment

Imaš temu "Madrid i Lisabon" (na trećoj strani u potforumu), a ja ću sad rado da evociram uspomene iz Madrida pošto mi se užasno jako svideo.

 

Tražite baš hotel kao vid smeštaja? Ja sam bila u stanu preko AirBnb-a u relativno živom kraju iznad Atocha stanice (dokle vozi i bus sa aerodroma pa nam je to bilo zgodno).

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

Imaš temu "Madrid i Lisabon" (na trećoj strani u potforumu), a ja ću sad rado da evociram uspomene iz Madrida pošto mi se užasno jako svideo.

 

Tražite baš hotel kao vid smeštaja? Ja sam bila u stanu preko AirBnb-a u relativno živom kraju iznad Atocha stanice (dokle vozi i bus sa aerodroma pa nam je to bilo zgodno).

 

ne mora biti hotel. mi svejedno ujutro nesto glocnemo, i napred u avanturu

Link to comment
22 hours ago, Olimpijac said:

Dal je neko bio u Valensiji? Kakve su prognoze sto se tice zatvaranja negde u to vreme krajem septembra, pocetkom oktobra? 

Ne znam za prognoze, ali ja sam bio leto pred koronu. Zavisi zbog čega ideš i sa kim ideš?

 

Meni je bilo prijatno iznenađenje jer sam izabrao Valensiju jer je to bio jedini način da ženu ubedim da odemo na Tomatinu.

 

Grad je prelep, ima svašta da se vidi, plaže su ok, velike i gradske, možeš svuda prevozom. Klopa dobra, svuda ima tapasa tj pinchosa kako oni kažu. Od lokalnih stvari paella Valenciana je ok, aqua di Valencia je odlična a onaj njihov doručak sa paradajz tostom i djusom slobodno zaobiđi.

  • Hvala 1
Link to comment

Onda će vam biti super. Nije baš lokacija ako tražiš samo ležanje na plaži, ali kao grad sa društvom je skoro idealno. Dosta imaju studentskih barova oko obale gde im je i ceo taj univerzitetski deo. Bioparc i akvarijum vredi videti.

I obavezno posetite Clann bar tapas tu su bili daleko najbolji tapasi. Negrito bar ili koji god na tom trgu gde je Negrito za večernju bleju. Cafe de Las horas je zabavan posebno unutrašnji deo a i Aqua di Valencia im je dobra. Ako treba još nešto samo reci.

  • Hvala 1
Link to comment

Mozda nekom bude od koristi

 

https://www.timeout.com/news/spain-is-making-intercity-trains-free-this-autumn-071322

 

Quote

From September, passengers can ride Renfe trains across the country totally free of charge

 

While some governments dither and delay in taking action to help out with the cost-of-living crisis, Spain is storming ahead. Having already halved the cost of public transport nationwide, slashed VAT and cut tax on fuel, the Spanish government now says it is going to be making a huge number of short- and medium-distance train journeys totally free.

 

The scheme was announced yesterday (July 12) by Spanish prime minister Pedro Sánchez, who said that all Cercanías (commuter train), Rodalies (commuter routes in Catalonia) and Media Distancia routes (mid-distance regional lines, covering journeys of less than 300km) run by the national rail operator Renfe will be free of charge from September 1 to December 31 2022.

 

Link to comment
  • 3 months later...
On 10.7.2022. at 10:53, *edited by mod said:

Ako treba još nešto samo reci.

 

Treba meni :D

 

Idem u Valensiju sledeceg vikenda, ostajem do 11. novembra, tacnije 5 noci i 6 punih dana :D 

 

Neki predlog za neturisticko mesto za klopu, autenticno lokalno mesto.

 

Neki dobar bar na plazi, mada se necemo kupati.

 

Top 5 mesta za ne propustiti (da, googlao sam, zanima me licni utisak)

 

 

Bilo koji predlog sta videti tj ne propustiti...

 

 

 

Link to comment
16 minutes ago, Milosh76 said:

 

Treba meni :D

 

Idem u Valensiju sledeceg vikenda, ostajem do 11. novembra, tacnije 5 noci i 6 punih dana :D 

 

Neki predlog za neturisticko mesto za klopu, autenticno lokalno mesto.

 

Neki dobar bar na plazi, mada se necemo kupati.

 

Top 5 mesta za ne propustiti (da, googlao sam, zanima me licni utisak)

 

 

Bilo koji predlog sta videti tj ne propustiti...

 

 

 

Bio sam bio sad početkom oktobra. Usralo me da je tada bila parada za dan Valensije a odmah posle i dan državnosti. Ne znam kakvo će biti vreme, ali mi smo se opušteno kupali tada. Barova na plaži nešto i nema. Za hranu idi obavezno u Clann na tapase, bolje nisam našao. Za izlazak gadjaj Rusaffu, počni od Ubika gde je isto kul klopa a i odatle je praktično i buknuo taj kraj. Odatle lutaju pa gde ti se svidi sedi. Ceo taj deo je za izlaske. Ja u Valensiji volim da pijem aqua di Valencia, to će biti na sve strane i nema neke mudrosti gde je bolja a gde lošija. Ako hoćeš craft piva onda olhops pivnice. Probaj i orchatu, možeš na ulici a možeš i u Santa Catalina uz churose i umak od čokolade. To im je jedna od starijih poslastičarnica. Jedan dan obavezno do pijace, ima sve i svašta, može da se napravi odličan obrok na licu mesta + da se svašta degustira. Uveče je fino i živahno na negrito trgu, ako je lepo vreme bukvalno bude prepuno, jeste malo studentski ali je lepo da se prodje. Ove glavne stvari si verovatno i sam našao. 

 

I glavna stvar čuvaj se sieste 😃

Edited by *edited by mod
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
16 minutes ago, Milosh76 said:

Hvala ti.

 

Imas li predlog za neki izlet van grada?

 

I mene zanima ovo, mi smo u Valensiji od 9.11. :)

 

Našla sam nekoliko vodica ~"Valensija da decom" tako da cemo mi da kombinujemo to i igralista u onom dugačkom parku (gde je isuseno korito reke).

 

Moram da izbunarim da li ima nekih peruanskih restorana zbog čiča morade.

 

Sijesta je na snazi cak i tokom zimskih meseci?

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...