Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

53 minutes ago, goofs said:

To "za primer drugima" mozemo da vidimo kod Juventusa :D koji evo 15ak godina kasnije pravi ista sranja, a bio je kaznjen ponistavanjem trofeja.

 

Pa kako drugačije kad je za primer drugima, a ne istima :fantom: Tako će i ovde City da nastavi po starom, a iz njihovog primera će da se uče Bornmuf, Lečester, i Notnem Forest.

 

@dragance

  • Haha 3
Link to comment

kad smo već kod lejstera evo 7 godina posle osvajanja lige se grčevito bore za opstanak jer im ffp nije dao da ulažu na leto. tako se raste organski, ima posla ko hoće da radi :fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
  • -1 1
Link to comment
47 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

kad smo već kod lejstera evo 7 godina posle osvajanja lige se grčevito bore za opstanak jer im ffp nije dao da ulažu na leto. tako se raste organski, ima posla ko hoće da radi :fantom:

 

Sto se sekiras, i ostali...Sto rece neko u najgorem slucaju kaznice zenski tim Sitija sa 3 boda i kaznom cisto da se pokriju troskovi obrade podataka.

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Pa kako drugačije kad je za primer drugima, a ne istima :fantom: Tako će i ovde City da nastavi po starom, a iz njihovog primera će da se uče Bornmuf, Lečester, i Notnem Forest.

 

@dragance

 

Bornmuf i Notnem Forest je jos i odlicno naspram onog horora.

Link to comment
1 hour ago, Pokojni Ruxin said:

kad smo već kod lejstera evo 7 godina posle osvajanja lige se grčevito bore za opstanak jer im ffp nije dao da ulažu na leto. tako se raste organski, ima posla ko hoće da radi :fantom:

 

Ima i do toga sto je em gazda poginuo, a kako su vlasnici Duty Free shopova, zbog korone nisu imali para. Tako i treba da bude, a ne kao seici da se rasipaju kakva god da je situacija poslovno.

Link to comment

Financial losses for next year, on current projections, could be over £90 million, yet the commitment of owners King Power remains unwavering and it is the size of the squad and Financial Fair Play that are the bigger concerns.

 

How has this happened? It appears Leicester are possibly paying the price for showing ambition, and daring to unsettle the established elite.

 

izvor

+

Explaining Leicester City’s true Financial Fair Play situation

 

i kao bonus navijači na lesterovom forum na temu ffp-a

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

odustajem, nema problema :isuse: 

 

najbolji od svih svetova, a ako je neko i kriv što je lester, koji ima bogate vlasnike, nije se razbacivao previše i uvek je imao bogate prodaje, došao u poziciji da mu visi opstanak u ligi jer ne sme da ulaže zbog ffp-a...to je zasigurno siti. ma odličan sistem taj ffp, bombona.

Link to comment

Leicesterovi vlasnici su bili optuženi za pronevjeru £327m funti na Tajlandu, samo što je sud odbacio optužbu jer podnosilac nije imao pravni interes (ovako je glasio prevod). 

 

Bila je tu i firma koja je bila sponzor Leicestera, a na toj lokaciji nije bilo ništa, registrovano poštansko sanduče. Davno sam čitao članak o tome, pričao sam sa Copijem na chatu kakva je tu muljaža bila, ali morao bih prekopati arhivu da vidim kakav je tačno fazon bio.

 

Samo, Leicester je bio u fazonu svačije Pepeljuge pa niko to nije toliko pokrivao.

Link to comment

Lol, koliko je ovo smešno pravilo i rasprava :D

 

 

održivi razvoj u današnjem fudbalu lolololol

Edited by Filozof manijak
Link to comment
9 hours ago, goofs said:


Inter je dobio jednu titulu od Juventusa, druga je prosto ponistena i sada ce zauvek u istorijatu lige pisati jedna nula kao sampion za sezonu 2005. Po meni to ne valja. Takodje mislim da Interu malo vredi ta naknadno dodeljena titula, nisu je proslavili navijacki, nisu je doziveli. Nisu oni krivi, jasno, ali cinjenica je. Da ne pricam o hordama ostrascenih navijaca i jednih i drugih, gde Juventini i dalje broje sebi te dve titule, a Interisti pripisuju sebi i dodeljenu i ponistenu. Miograd Jesic modus operandi (nek mu je laka zemlja).

 

To "za primer drugima" mozemo da vidimo kod Juventusa :D koji evo 15ak godina kasnije pravi ista sranja, a bio je kaznjen ponistavanjem trofeja.

 

Puno stvari je tu u igri, nesagledivo puno. Od nekih legendarnih utakmica iz tih sezona, tesnih zavrsetaka, antologijskih golova, ono kad Zaha kao igrac QPRa slavi sa Sitijem njihovu titulu u poslednjem kolu :D sad sve to treba gurnuti u zaborav i obrisati. Pa onda kladionice, jel sad ja kao neko ko se kladio na Murinjov Junajted treba da trazim od Mocarta isplatu dobitka? Ako ne, zasto da ne? Da li ce mi opet pasti na pamet da se kladim na ligu gde se desi jedno, a onda kasnije bude puj pike ne vazi? Da li ce fanovi i publika zeleti da gledaju takvu ligu? Popularnost i publika (pa posledicno i novac za TV prava) su jedina stvar koja izdize PL od ostalih u Evropi. Jedina. 
Uostalom, ni PL nije gadljiva na novac, zele oni i dalje da Arapi pumpaju pare u sistem, samo neka malo olabave i budu unutar nekih pravila. 

 

Da li je opala gledanost Kalča zbog odlaska Juvea u buvaru ili iz nekih drugih razloga?

Da li su navjiači ostalih BundeLigaša rekli "mi bojkotujemo ligu jer je prvi čovek Bajerna utajio porez, i ko zna šta još napravio koristeći svoju funkciju"

Da li je Portugal stao posle objavljivanja tone dokumenata o uticaju Benfike na sudije i direktnom odlučivanju o ishodu mečeva?

 

Za Juventus znaš i sam šta pišem da temi o Kalču, ali oni imaju status italijanskog kluba broj 1. Nešto kao status Reala i Barse u Španiji. 

 

A tek tema kladionice, iz lične vizure, je čisto da ti prodje vreme.

 

 

8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Pa kako drugačije kad je za primer drugima, a ne istima :fantom: Tako će i ovde City da nastavi po starom, a iz njihovog primera će da se uče Bornmuf, Lečester, i Notnem Forest.

 

@dragance

 

Poenta je u pravilu za koje, ako ga prekršiš, sledi kazna, a ne u tome da Citi ima veću šansu da se izvuče zato što ima više para od pomenutih klubova.

Tu i jeste pravi test za PL. 

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, John Coltrane said:

 

Da li je opala gledanost Kalča zbog odlaska Juvea u buvaru ili iz nekih drugih razloga?

Da li su navjiači ostalih BundeLigaša rekli "mi bojkotujemo ligu jer je prvi čovek Bajerna utajio porez, i ko zna šta još napravio koristeći svoju funkciju"

Da li je Portugal stao posle objavljivanja tone dokumenata o uticaju Benfike na sudije i direktnom odlučivanju o ishodu mečeva?

 

Za Juventus znaš i sam šta pišem da temi o Kalču, ali oni imaju status italijanskog kluba broj 1. Nešto kao status Reala i Barse u Španiji. 

 

A tek tema kladionice, iz lične vizure, je čisto da ti prodje vreme.

 

Poenta je u pravilu za koje, ako ga prekršiš, sledi kazna, a ne u tome da Citi ima veću šansu da se izvuče zato što ima više para od pomenutih klubova.

Tu i jeste pravi test za PL. 

 

Nažalost, Talijani su taj Calciopoli zbrljavili da su uspjeli u isto vrijeme da poremete i povjerenje u Serie A i u istražne organe.

 

Koliko se sjećam, samo je 3% prisluškivanih razgovora bilo razmatrano u dokaznom postupku. Muljaže nije radio samo Juventus - kod njih je toga bilo najviše - nego i neki drugi, mislim da čak ni Inter nije bio nevin u cijeloj priči no oni su profitirali u cijeloj priči na više nivoa, a ruku na srce, svi pamte 1997-98.

 

Bili su snimci Lotita zbog kojih su se Laziali hvatali za glavu i očekivali put u neki od nižih rangova. Ko se sjeća, najzad, prvobitnom odlukom je Lazio bio izbačen u Serie B (Juventus u Serie C i -30 bodova). Ja sam pročitao na nekom od foruma da će odluka drugostepenog biti povoljna u smislu vraćanja u Serie A jer se jedan od glavnih svjedoka odbrane Lazija nalazio u toku prvostepenog postupka na SP. Sjećam se da sam se jeo što nemam mogućnost da kupim dionica Lazija nakon prvobitne odluke, dobro bih se opario po njihovom povratku. :D

 

Nakon Calciopolija, Serie A je praktično postala liga drugog reda. Najbolji i najskuplji igrači svijeta su iz Italije bježali u bogatije klubove Engleske i Španije, a rijetke iznimke su bile doktorati poput Mourinhovog Intera koji je pokupio ono što ti bogatiji klubovi Engleske i Španije nisu htjeli (Motta, Cambiasso, Sneijder, Eto'o, pa i Lucio iz Bayerna) i napravio mašinu koja je osvojila sve.  Ima i do toga da oni nisu ozbiljno radili na rješavanju infrastrukture, u prvom redu tu mislim na stadione koje dijele gradski rivali i slično. Juventus je i tu napravio iskorak u odnosu na ostale jer kriminal nije bio jedina stavka gdje su bili najorganizovaniji klub u Italiji.

 

 

Njemačka je posebna priča. Prvi čovjek Bayerna je napravio utaju poreza, ali od toga Bayern nije profitirao ni jotu jer da jest, danas bi sa igrao derbi sa nekim tamo Magdeburgom. Zapravo, Bayernova pozicija je jako zanimljiva u kontekstu salary capa i svih ovih finansijskih priča koje se ovdje povedaju. Bayern je najglasnije protestovao protiv pozicije koju Real i Barcelona, kao klubovi iz članica EU, imaju od strane poreznih organa u Španiji. Bayernova teza je išla ovako: "Mi svoje obaveze prema državi plaćamo na vrijeme i zato nemamo na raspolaganju resurse za kupovinu novih igrača koje imaju Real i Barcelona kojima Španija daje mogućnost odgođenog plaćanja poreza."

 

 

 

Sve u svemu, da se vratim na topic - u Engleskoj se digla ozbiljna buka oko ovoga jer se Cityju pripisuje narušavanja integriteta Premiershipa. To je zajebana stvar. Rekoh već, ja bih volio da ih pobijedimo na terenu i osvojimo #14 tako što ćemo najdominantniji tim Engleske u 21.vijeku poraziti kroz 38 utakmica osvajanjem većeg broja bodova. Problem je to što su oni do pozicije najdominantnijeg tima Engleske došli tako što su puhali balon do iznemoglosti. Roman Abramovich nije izmišljao sponzore za Chelsea, znalo se da on daje svoje pare u svoju omiljenu igračku i to je to. Nije plaćao nikog u kovertama.

 

George Graham je legenda Arsenala, igračka i trenerska. Osvojio je dvije titule, prvu nakon 18 godina čekanja u najspektakularnijem finišu lige ikad, a drugu sa samo jednim porazom u 38 utakmica. Osvojio je prvi pravi (i do danas jedini) evropski trofej za Arsenal. Osvojio je duplu kup-krunu i napravio najzajebaniju zadnju liniju koju je engleski fudbal ikad vidio. Kad je otkriveno da je primio isplatu 425 hiljada funti ispod stola od agenta Haugea kod transfera dvojice igrača, suspendovan je na godinu dana od FA, a od Arsenala dobio otkaz + morao je vratiti pare sa kamatom. Zato su se Toureovi agenti požurili ograditi od svega.

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
24 minutes ago, ArleKino said:

Nakon Calciopolija, Serie A je praktično postala liga drugog reda. Najbolji i najskuplji igrači svijeta su iz Italije bježali u bogatije klubove Engleske i Španije, a rijetke iznimke su bile doktorati poput Mourinhovog Intera koji je pokupio ono što ti bogatiji klubovi Engleske i Španije nisu htjeli (Motta, Cambiasso, Sneijder, Eto'o, pa i Lucio iz Bayerna) i napravio mašinu koja je osvojila sve.  Ima i do toga da oni nisu ozbiljno radili na rješavanju infrastrukture, u prvom redu tu mislim na stadione koje dijele gradski rivali i slično. Juventus je i tu napravio iskorak u odnosu na ostale jer kriminal nije bio jedina stavka gdje su bili najorganizovaniji klub u Italiji.

 

Mali dodatni offtopic, ali +1 na ovo, Calciopoli je sahranio Seriju A. Pre toga je to bila najjaca liga sveta, nako toga strmoglav pad u mediokritet. Milan je uzeo jednu LS na racun vec oformljene ekipe i Inter na racun toga sto su maltene pokupili sve sto je valjalo iz Juventusa plus iskesirali Murinja, plus je tad Italija bila prvak sveta, bilo je domaceg kvaliteta na racun kojeg si mogao da jases jos par godina.

Juventus je najpopularniji tim u Italiji, izbacis njega iz jednacine, gledanost lige strmoglavo opada, a manja gledanost znaci manje para od sponzora, itd.

Da ne bude zabune, nisam protivnik Calciopolija, naprotiv, treba ih sve zgovnati i strpati u aps, samo pricam da su reprekusije ogromne, i zbog toga ne mislim da ce PL uraditi isto prema Sitiju.

 

Hteli mi to da priznamo ili ne, ima jako puno politike u sportu.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

@ArleKino

 

Kod Kalčopolija se često zaboravlja da je brdo klubova ostalo van sudjenja zbog zastarelosti (Udineze, Empoli, Palermo, Breša, Kaljari, pa i Inter na kraju krajeva). Dakle pravda nije baš ista za sve.

 

Što se tiče Nemačke tamo još uvek važi 50+1% mora biti domaće vlasništvo, zato im liga lilči na škotsku, a u Evropi su svi sem Bajerna gotovo neprimetni. No i dalje su im puni stadioni i gledanost ne opada.

Uli Henes ne bi bio u mogućnosti da utaji 30 milki evra da je bio poslovodja u nekom kombinatu, nemoj se zajebavamo. Sećam se kampanje Angele Merkel koja je pričala kako je Uli Henes "ukrao" novac od svih gradjana Nemačke i kako mora biti primereno kažnjen. Debeli kobasičar, za delo za koje se može dobiti i do 10 godina zatvora, je dobio 3 i po godine ali je posle 17 meseci u penthausu zatvoru  izašao i ne samo da je postao slobodan gradjanin, već je svima pljunuo u lice novom kandidaturom i mandatom na još 4 godine (posle njega  novi predsednik pre korone je postao Oliver Kan ako se ne varam). 

A to kukanje kako oni izmiruju dugove državi i nemaju para za transfere kao Real i Barsa vrlo lako pada u vodu kad pogledaš samo koje su njihove kupovine - L.Hernandez 80mil, Sane 50mil, De Liht 70mil, da ne računam kako su dovodili igrače na free koji su im bili nosioci igre poput Lewe ili Gorecke. Imaju "šapu" na celoj ligi jbt.

Dakle Bajern=Juve, ne?

 

 

Kako će se eventualna kazna protiv Citija odraziti na sam klub ostaje da vidimo. Moguć scenario je izazak Abu Dabija iz kluba što bi onda ostavilo prostor za nove vlasnike ili gradjenje svega od početka (u šta sumnjam, mada lepo zvuči i bilo bi pravedno ako ništa drugo).

 

Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...