Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

Jel smo imali neki topik za ove finansijske zavrzlame

 

ako ga nismo imali u vreme kad su svi mislili da jedino siti troše pare, ne treba nam vala ni sad kad su se svi već pomirili :happy:

Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

a i ne kontam kako će agent upućivati štićenika u Arsenal ako ih Liverpul nadbiduje? valjda se tu nešto pitaju i ovi što prodaju, npr Partizan.

 

Naravno da se ne pitaju ako su oba potencijalna kupca spremna da plate cenu koju su zadali. Retki su slučajevi kad klub kaže igraču "kod ovih možeš, ali kod ovih nikako" - Ferguson je imao neka svoja pravila o neprodavanju direktnih rivalima, ali danas sa svim onim release klauzulama, ako ne stoji u ugovoru ko može a ko ne može da kupi, teško da prodavac može da utiče na to.

 

Agenti na igrače utiču na milion načina, ali nešto sumnjam da bi im birali klub po tome koji je spremniji da isplati veći agent fee. Igrač je long-term investicija, u interesu im je da im se karijera razvija povoljno, a ne da unovče zavalivši ga u neku Kinu za velike pare.

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Agenti na igrače utiču na milion načina, ali nešto sumnjam da bi im birali klub po tome koji je spremniji da isplati veći agent fee. Igrač je long-term investicija, u interesu im je da im se karijera razvija povoljno, a ne da unovče zavalivši ga u neku Kinu za velike pare.

 

Ljudi veruju u razne mitove o agentima, ali svaki dobar agent pre svega bine o dobrobiti karijere svog igrača, "take money and run" nije strategija koja će ti obezbediti konstantan priliv novca na duži period. Neretko se veruje da agenti odlučuju sve u ime igrača (posebno ako odeš na košarkaške teme), ali to je najčešće jako daleko od istine.

  • +1 1
Link to comment

Ne znam kako je u košarci, ali znam kako je u srpskom fudbalu kada izabereš od dve gotovo iste ponude onu koja je in long run bolja za fudbalera, i koju on sam želi (iako trenutno manje para za igrača, ali jača liga i više prostora u timu za igrača), pa predsednik kluba te zove na sastanak, na kome će prisustvovati i navijači, pa da ti objasne šta je dobro za igrača. A duh Gospodara lebdi nad sastankom.

 

Ima toga i na zapadu, samo finije.

"Pa bilo bi šteta da zbog takve odluke ova druga dvojica Vaših igrača u klubu sede na tribinama..."

 

Nisu fudbal i košarka ni po čemu za poredjenje. Najpre, jer se u fudbalu vrte mnogo veće pare, a još važnije - fudbal privlači mnogo više ološa.

 

 

 

 

 

Link to comment
7 hours ago, ArleKino said:

Elneny je najvjerovatnije ćao do kraja sezone, a Xhaka i Partey ne mogu sami iznijeti ovo što je ostalo utakmica.

Zasto ne mogu, koliko vam treba Rajsova da izgurate prvo mjesto/

Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

 

Odbijeno je ovo, danas negdje procitao.

 

Ali lijepo da su Englezi prepoznali 1 kvalitet.

Edited by kipo
Link to comment
46 minutes ago, kipo said:

Zasto ne mogu, koliko vam treba Rajsova da izgurate prvo mjesto/

 

koliko sam ja skapirao minimum 33 igrača im treba :dry:

 

po 3 specijalca za svaku poziciju. ne računamo polivalentne igrače koji su upravo dovođeni zbog toga što mogu da pokriju više pozicija, tako da je procena vrlo konzervativna ali reko da ne pretererujemo.

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

koliko sam ja skapirao minimum 33 igrača im treba :dry:

 

po 3 specijalca za svaku poziciju. ne računamo polivalentne igrače koji su upravo dovođeni zbog toga što mogu da pokriju više pozicija, tako da je procena vrlo konzervativna ali reko da ne pretererujemo.

 

broke-fairlyoddparents.gif

  • +1 1
Link to comment

Nego, danas citam kako je Zoelington popio kaznu, vozio pijan kao. Imao je, otprilike, 0.35 od dozvoljenih 0.43 kolicine alkohola na nekom uzorku (100ml cini mi se). Lik na sudu(!) pokazao kajanje i priznao da je naucio iz svojih gresaka, a sudija u presudi uracunao njegovo dobro ponasanje prema miliciji, njegovo kajanje i dr, pa mu odrezao neskih 30k kazne, 12 mjeseci zabrane voznje, koju moze smanjiti na 9 ako se rehabilituje. Pa jbt.

Link to comment
5 hours ago, kipo said:

Nego, danas citam kako je Zoelington popio kaznu, vozio pijan kao. Imao je, otprilike, 0.35 od dozvoljenih 0.43 kolicine alkohola na nekom uzorku (100ml cini mi se). Lik na sudu(!) pokazao kajanje i priznao da je naucio iz svojih gresaka, a sudija u presudi uracunao njegovo dobro ponasanje prema miliciji, njegovo kajanje i dr, pa mu odrezao neskih 30k kazne, 12 mjeseci zabrane voznje, koju moze smanjiti na 9 ako se rehabilituje. Pa jbt.


Šta je tu čudno? Kazna je totalno normalna, s tim da je uračunao koliku ima platu i odrezao srazmerno + 12 meseci bez dozvole (9 ako odradi par kurseva i sl). 

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...