Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

5 minutes ago, Luther said:

 

Ok, promeniš pravilo da ofsajd ne važi ako je 10cm. Onda u tom novom pravilu neko bude u ofsajdu 5cm u savršeno izrađenoj akciji, izbačena cela odbrana i prelep gol. I šta onda opet kukanje kako je to greota za fudbal.

 

Gde god postaviš granicu sve preko te granice se ne računa u gol ma koliko bilo malo odstupanje.

Rešenje se samo nameće: nikakva merenja, samo pregled snimka - ako se u roku od, recimo, 15 sekundi ne vidi da je bio ofsajd, onda se ne sudi. Ovo sad je možda precizno, ali je u duhu igre otprilike kao kad ChatGPT imitira Nika Kejva.

Link to comment
13 hours ago, omiljeni said:

meni to besmisleno. npr Partizan prodaje centarfora omunjenog u Arsenal. dogovore se da to košta 100 miliona. ali onda i agent Moća iz nekog razloga dobije 10-15-20 miliona i pritom je to dodatni trošak za Arsenal pa ih transfer košta 100m + taj fee

zbog čega? šta je Moća radio u tim pregovorima između Arsenala i Partizana? on valjda zastupa omunjenog kad omunjeni treba da potpiše ugovor sa klubom i za to treba da dobije fee, ali koja je poenta ovoga? pišijada, realno. ovaj sport je u teškom kurcu.

 

Jbg, u evropskom sportu, za razliku od americkog, klubovi nisu vlasnici igraca vec su igraci radnici u klubu sto je u svakom pogledu bolja varijanta.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, kipo said:

Ako se sad postuje par mm, postovace se i 10cm, nisu problem pravila. Problem je sto se poništavanje gola zbog jedva uocljivog ofsajda negativno odražava na igru, broj golova, atmosferu.. Vecerasnji gol Foresta npr je vise nego zasluzen, sramota je poništiti ga zbog par cm.

 

Zaista ne razumem šta će se dobiti sa tih 10cm osim konfuzije kod odbrambenih igrača koji onda treba da cene da li je napadač 8 ili 12cm ispre njih. Ne postoji pojam "jedva uočljivi ofsajd" postoji jasno pravilo šta je ofsajd ma kakvo ono bilo. Ne postoji pojam "više nego zaslužen" i "sramota" to su subjektivne kategorije koje sa pravilima nemaju nikakve veze. Ili će možda u VAR sobi sadeti posebne sudije koje će ceniti "umjetnički dojam" pa ako daju ocenu" neun Komma acht" gol se priznaje a ispod toga se poništava.

  • +1 1
Link to comment

Meni se svidelo ovo animirano u Qataru, pogotovo ako se ubrza donošenje odluka. Kroz par meseci, niko se ne bi ni brecao niti pričao o ofsajdu, ofsajde od par centimetara bi prihvatali kao par milimetara auta u tenisu, jbg tough luck. Naravno, treba solidna infrastruktura i dobar broj kamera za taj poduhvat, tako da će u početku verovatno samo elitna takmičenja moći sebi da ga priušte

  • +1 3
Link to comment
24 minutes ago, papapavle said:

Rešenje se samo nameće: nikakva merenja, samo pregled snimka - ako se u roku od, recimo, 15 sekundi ne vidi da je bio ofsajd, onda se ne sudi. Ovo sad je možda precizno, ali je u duhu igre otprilike kao kad ChatGPT imitira Nika Kejva.

 

Šta znači to "ne vidi se da je bio ofsajd". Postoje kamere i kompjutrski programi koji povlače linije i to je to. Cilj je utvrditi da li je bio ofsajd a ne da li neko to "vidi" ili ne. Naravno da mora da bude precizno je je sve suprotno toga subjektivno tumačenje. A duh igre je da se pravila doslovno primenjuju. Subjektivni pristup bi tek doveo do ogromnih sporova i konfuzije. Tebi je možda u nekoj prostoriji vruće ili hladno ali termometar precizno pokazuje kolika je temperatura. Tako i kompjuter prikazuje da li je ofsajd ili ne i ne osvrće se na "lepotu akcije" koja je samo u oku posmatrača. 

Edited by Luther
Link to comment
10 minutes ago, Luther said:

 

Zaista ne razumem šta će se dobiti sa tih 10cm osim konfuzije kod odbrambenih igrača koji onda treba da cene da li je napadač 8 ili 12cm ispre njih. Ne postoji pojam "jedva uočljivi ofsajd" postoji jasno pravilo šta je ofsajd ma kakvo ono bilo. Ne postoji pojam "više nego zaslužen" i "sramota" to su subjektivne kategorije koje sa pravilima nemaju nikakve veze. Ili će možda u VAR sobi sadeti posebne sudije koje će ceniti "umjetnički dojam" pa ako daju ocenu" neun Komma acht" gol se priznaje a ispod toga se poništava.

Pa dobio bi fleksibilnost, vise golova, atraktivnost. Igrači i ovako me mogu provaliti tih par cm, a VAR bi radio normalno (ako može brze). Dobro, ja svakako neću mijenjati pravila, samo ne smatram postenim da se zbog tricavih par cm poništi sav tezak obavljen rad citavog tima. Gol kad se lomi rezultat potpuno mijenja tok utakmice.

Link to comment
7 minutes ago, kipo said:

Pa dobio bi fleksibilnost, vise golova, atraktivnost. Igrači i ovako me mogu provaliti tih par cm, a VAR bi radio normalno (ako može brze). Dobro, ja svakako neću mijenjati pravila, samo ne smatram postenim da se zbog tricavih par cm poništi sav tezak obavljen rad citavog tima. Gol kad se lomi rezultat potpuno mijenja tok utakmice.

 

Apsolutno mi nije jasno kako ne rezumeš da bi uvek postojalo tih par cm kakvo god pravilo da napišeš. Pa bi se opet bunio da to nije "pošteno". Ali dobro.....

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Luther said:

 

Apsolutno mi nije jasno kako ne rezumeš da bi uvek postojalo tih par cm kakvo god pravilo da napišeš. Pa bi se opet bunio da to nije "pošteno". Ali dobro.....

Razumijem sta pricas ali nije isto. Nije svejedno ako si požurio pola metra, za to se niko neće hvatati za glavu jer je očigledno. Ali iz ovih par postova jasno mi je da se neće promijeniti pravilo.

Link to comment

Meni su daleko više OK ofsajd odluke ove sezone nego prošle. Sad, tu postoji nekoliko mogućih razloga:

 

- Prestali su da nam prikazuju cinculiranje lajv, samo sačekaju pa pokažu na kraju gde je izvučena linija

- Zvanično su podebljali linije, više ne cinculiraju sa bukvalnim milimetrima

- Navikli smo se koliko-toliko na VAR, nije više onoliko drugačiji doživljaj

- Liverpul je očajan pa mi nije ni do fudbala ni do ofsajda ni do ničega

Link to comment

golub™ ima duplo manje minuta i ume igrati fudbal, kolika god budala bio. više brinem za kontaru nego za njega.

antonije* je krilo koje ne ume da probije čoveka, a kasno mu je da sad nauči. ali zato makar ima slab pas i loš centaršut. i plaćen je 100m...

 

Spoiler

Screenshot-387.png

 

  • Haha 2
Link to comment
7 hours ago, Luther said:

Subjektivni pristup bi tek doveo do ogromnih sporova i konfuzije

Pa živeli smo sa sporovima i konfuzijama poslednjih 150 godina, i bilo je bolje nego sad ovo sranje - više se ne radujem ni kad moj tim da gol. Ovo sad je neki drugi sport; možda objektivniji, ali to više nije moj fudbal.

Edited by papapavle
Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...