Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

znam da je esr povređen, ali nija ga povreda izbrisala iz rostera majku mu...thou doth protest too much, nije naš roster ništa dublji.

 

ali možda je nešto kvalitetniji :sleep:

 

 

Link to comment
19 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

šta je esr sad ako više nije ni krilo ni osmica? a i viera je valjda levonogi esr, gde oni tu upadaju :unsure:

 

ESR je u autu tamo do nekog decembra, zajeban je ovaj gusti raspored do imbecilnog SP-a tako da ga ne možemo računati za bar 8 ligaških utakmica + 5 u EL. To ostavlja veliki teret za Martinellija do SP-a. Nketiah još i nekako da odmijeni Jesusa.

 

Vieira je zamjena za Ødegaarda, usuđujem se već neko vrijeme da kažem i apgrejd u odnosu na najboljeg norveškog fudbalera u ligi, ali Arteta ima i neku ideju da ga koristi kao alternativu Saci™ na desnom krilu. Ja bih da radije idemo sa ovim (star)malim Marquinhosom u EL umjesto Sake, a Vieira da mijenja Ø-a ili, možda, Xhaku mada je u ovom momentu Lokonga prirodnija zamjena za Xhaku jer je puno bolji prema naprijed i sa loptom nego prema nazad i bez lopte (as seen v Man U).

Link to comment

razumem ja sve to (osim potcenjivanja odegaarda), ali prijatelji braćo kumovi ne dovodi se zamena zato što je igrač u autu 2-3 meseca..posebno mlad i talentovan igrač koji treba da ima mesto u rosteru kad se vrati.

 

oke arsenalu treba još jedno pojačanje u ofanzivnom delu terenu. ili veznjak ili krilo, u zavisnosti od toga gde primarno vidite vieru. ali to je sve. i to ako računamo da markinjos neće biti za pl skoro. više od toga i pravite gužvu.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
12 hours ago, Pokojni Ruxin said:

razumem ja sve to (osim potcenjivanja odegaarda), ali prijatelji braćo kumovi ne dovodi se zamena zato što je igrač u autu 2-3 meseca..posebno mlad i talentovan igrač koji treba da ima mesto u rosteru kad se vrati.

 

oke arsenalu treba još jedno pojačanje u ofanzivnom delu terenu. ili veznjak ili krilo, u zavisnosti od toga gde primarno vidite vieru. ali to je sve. i to ako računamo da markinjos neće biti za pl skoro. više od toga i pravite gužvu.

 

Paa, priča je bila da ćemo ganjati veznjaka ili krilo posljednjeg dana ljetnog prelaznog roka no već smo se istrošili na Vieiru, Zinchenka i Jesusa tako da nismo mogli dovesti neko pojačanje čisto da popunimo broj, a Arteta je u januaru poprilično tvrdoglavo odbio da pristane na ucjenu Sociedada u vezi Isaka, sve čekajući da Jesus bude dostupan.

 

Douglas Luiz i Tielemans su bile opcije, ali isključivo po realnoj cijeni za neposebne veznjake (OK, priznajem, Doug ima superdobru žensku sa prezimenom za koje smo emotivno vezani) kojima ističe ugovor iduće ljeto. Tu je Arteta pomalo u Klopp-zoni - ima odličnih prvih 11, sudeći po dosadašnjem dijelu sezone Top 3 u ligi, a onda mu je žao davati pare za igrače koji su tu da popune roster.

 

Ramsdale, Turner

 

Tomiyasu, Cedric

 

White, Saliba, Gabriel, Holding

 

Zinchenko, Tierney

 

Partey, Elneny

 

Odegaard, Vieira

 

Xhaka, Sambi

 

Saka, Marquinhos

 

Jesus, Nketiah

 

Martinelli, Smith Rowe

 

To bi otprilike bio roster. Sad imamo Cedrica, Smitha Rowea i Elnenyja u autu, s tim da su potonja dvojica dugoročne ozljede.

 

Tavares je još sirov, zato je i poslan u Marseille da to malo izbruse. Maitland Niles je vjerovatno završio svoje sa Arsenalom, a, nažalost, isto vrijedi i za Pepea. Posudbe potonje dvojice su više pokušaj da se dobije koji dinar kad ih se bude prodavalo.

Link to comment

ja sam mišljenja da je 22 igrača dovoljno za roster, mi nikad nismo imali ni toliko. tako da ste kvantitativno već manje-više tu, kvalitativno vam otprilike fale desni bek, šestica i krilo ili veznjak. ni jedan od njih ne mora odmah u prvi tim.

 

mada ono što će arsenalu najviše da znači je vreme. ovo je mlad i talentovan tim koji treba da raste zajedno. a da bi mladi igrači rasli treba da imaju prostora za igru i mesto u rosteru. ne znam koliko je pametno blokirati razvoj esr-a ili lokonge  (čak i patina sutra) igračima koji bi ionako bili neposebni™.

 

sitijev roster u spojeru koga zanima. trenutno brojimo 21 sa sve palmerom

 

Spoiler

ederson, ortega
walker
dias, laporte, stones, ake, akanji
cancelo, gomez
rodri, philips 
kdb, silva, gundo 
mahrez, grealish, foden, palmer
haaland, alvarez

  • +1 2
Link to comment
18 hours ago, Pokojni Ruxin said:

ja sam mišljenja da je 22 igrača dovoljno za roster, mi nikad nismo imali ni toliko. tako da ste kvantitativno već manje-više tu, kvalitativno vam otprilike fale desni bek, šestica i krilo ili veznjak. ni jedan od njih ne mora odmah u prvi tim.

 

mada ono što će arsenalu najviše da znači je vreme. ovo je mlad i talentovan tim koji treba da raste zajedno. a da bi mladi igrači rasli treba da imaju prostora za igru i mesto u rosteru. ne znam koliko je pametno blokirati razvoj esr-a ili lokonge  (čak i patina sutra) igračima koji bi ionako bili neposebni™.

 

sitijev roster u spojeru koga zanima. trenutno brojimo 21 sa sve palmerom

 

  Reveal hidden contents

ederson, ortega
walker
dias, laporte, stones, ake, akanji
cancelo, gomez
rodri, philips 
kdb, silva, gundo 
mahrez, grealish, foden, palmer
haaland, alvarez

 

Praštaj mi, Rukso, juče sam iz glave izbacivao roster pa sam preskočio onog koji će vjerovatno zaigrati koji minut, ali kojem su dani na Emiratima, mislim, odbrojani.

 

Reiss Nelson je opcija za krilo.

  • +1 1
Link to comment

Klikbejtovi. Svaki igrac ima goal, appearance, assist ili clean sheet bonus ili koji god da dogovori u ugovoru. To imaju igraci i u smesnoj ligi srbije, kamoli u premijer ligi. Cifre su sa oko 20% greske, maksimum: Haaland: goal bonus: 58K evra, appearance 58K evra uz nedelju platu od 394K evra. Salah ima slicne gol i apperance bonuse ali 400K evra nedeljnu platu. Jesus je na 116K evra nedeljno, goal 52K, app 40K. To su sve cifre bez poreza. Naravno da ovi dodaci ne ulaze u platu nego kako se ko dogovori. Mislim, kad vidite igrace koji na 5:0 pizde sto ne daju gol, nije samo sto su preponosni da daju i 6 i 7 i 8 vec su sumanute cifre u pitanju. Mbappe prima skoro milion evra nedeljno samo platu, gol i app bonusi su na oko 200K evra pojedinacno. Neka, zasluzuje Haaland. Opravdava mi svaki save na fm-u poslednjih 4 godina koliko sam ga dovodio u Liverpool :lolol:

Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...