Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

1 hour ago, Barrister said:

Kao i trener koji je Kuzmiću dao minute kad bukvalno nije imao izbora. Prethodno je smatrao da za njega nema mesta i da prednost pored ostalih treba da ima i Raduljica.

Povređen je bio Kuzmić. Počeo je da trenira sa ekipom negde oko utakmice sa Bajernom.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

To sa Raduljicom nema veze ni sa kakvom košarkaškom procenom, već su to neke druge kombine , ko zna kakve. E sad, kad je to postalo toliko jasno kakvi su bednici koji se namerno useravaju u klub koji vode, sklanjaj Raduleta, vraćaj Kuza da nas spasava. Usta ih jebem škrbava. Da sam na mestu Kuza boleo bi me primicač do kraja sezone.

Vasiljević, direktor zvezde, je kum i PR menadžer Raduljice. Igrali su zajedno u mlađim kategorijma, najbolji drugari. Teško da njegov dolazak nije imao veze sa tom činjenicom. Iskreno, ne verujem da će Radulja biti u 12 sada kada se Kuzmić vratio. Sad, jbg, naravno da nije imao šta da traži na parketu ni do sada pored živih Mitrovića, Martina i Petruševa. Mislim da je to do trenera koji ima neki problem sa Martinom. Da postoji neka kombina sa ugovorom za Raduljicu je vrlo verovatno ali ne vidim zašto bi tražili od trenera da mu daje minute. 

Link to comment
8 minutes ago, Arthur Kirkland said:

Na ovim gostovanjima ( Real,Baskonija, Fener) smo imali jako lepih minuta i onda se i to sto se uradi dobro tako brzo prospe i odemo u ozbiljan minus. Od one ratnicke hrkljus kosarke su prosle godine krvarile oci, ali je taj tim imao karakter i volju, cak i kad se gubilo glupo ba jednu loptu u poslednjih par minuta.

 

Što uopšte nema veze sa protivnicima koji su u 90% individualno bolji, bolje vodeni, bolje sklopljeni... 

Ja lično ne vidim u tom hrkljusu razliku, možda nijanse zbog pojedinca, ali u suštini već 5 godina meni hrkljus.

 

Taj karakter tima ne pada sa neba, problem je tu trener i da se nezna hirarhija... ko je kolovodja, Nedović? 

Link to comment
11 minutes ago, assignment said:

 

Što uopšte nema veze sa protivnicima koji su u 90% individualno bolji, bolje vodeni, bolje sklopljeni... 

Ja lično ne vidim u tom hrkljusu razliku, možda nijanse zbog pojedinca, ali u suštini već 5 godina meni hrkljus.

 

Taj karakter tima ne pada sa neba, problem je tu trener i da se nezna hirarhija... ko je kolovodja, Nedović? 

Do sada je bio Bentil, a Nedović i Vildoza polako preuzimaju. Vildoza nije za tu ulogu po meni, nije stabilan, a Nedović deluje ozbiljnije od onoga što sam očekivao. Dobar je Vildoza igrač, sve 5, ali nije tip za alfa mužjaka po meni. Tako da realno Nedović je taj uz pratnju Vildoze i Bentila.

 

Karakter se gradi timski, tako što se pošteno dele minuti na primer. Martin recimo deluje kao karakteran momak, ali je u startu ponižen Raduljicom i izgleda da je izgubio volju. Mi imamo igrače da napravimo karakteran tim. Domaća baza™ je prošla mnoge plej of utakmice na krv i nož i zna šta je potrebno za pobedničku ekipu, a Martin, Bentil i Vildoza deluju kao momci sa ponosom i željom za pobedom. Holanda ne poznajem dovoljno ali i on na prvi pogled deluje kao borben igrač. Samo mora da se sve to ubaci u neki sistem, da igrači veruju u to što rade. 

Edited by Heaviside
  • +1 3
Link to comment
42 minutes ago, assignment said:

U kom smislu? 

 

Sta ti o nekoj ekipi govori to sto najcesce ima egal ili dostizan minus na nekih 6-7 minuta do kraja a onda na mali pritisak sudjenja, publike i protivnika pusti da bude ubedljivo pobedjena i ponizena u poslednjih nekoliko minuta?

  • +1 1
Link to comment

Dobra ilustracija je kraj treće četvrtine. Primimo trojku šest sekundi pre kraja pri aktivnom rezultatu™ i ni ne pokušamo da brzo izvedemo loptu i uputimo šut. 

Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

Sta ti o nekoj ekipi govori to sto najcesce ima egal ili dostizan minus na nekih 6-7 minuta do kraja a onda na mali pritisak sudjenja, publike i protivnika pusti da bude ubedljivo pobedjena i ponizena u poslednjih nekoliko minuta?

 

Znači, karakter pogadja šut, a ne kvalitet? Kapiram, udare malo na tvrdo i pucaju, to se može videti kao ne imanje karaktera, tj imati loš... Ali mislim da je taj pogled suviše površan, ima tu i drugih razloga... Mene ovaj tim podseća na onaj film 12 žigosanih...

Link to comment
4 minutes ago, assignment said:

 

Znači, karakter pogadja šut, a ne kvalitet? Kapiram, udare malo na tvrdo i pucaju, to se može videti kao ne imanje karaktera, tj imati loš... Ali mislim da je taj pogled suviše površan, ima tu i drugih razloga... Mene ovaj tim podseća na onaj film 12 žigosanih...

 

Ma, nije stvar u pogodjenom ili promasenom sutu, pogledaj samo kakvu "odbranu" igramo u tim momentima. Tacno vidis da se ekipa predala i da ne veruje da moze da zakuva utakmicu.

Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Ma, nije stvar u pogodjenom ili promasenom sutu, pogledaj samo kakvu "odbranu" igramo u tim momentima. Tacno vidis da se ekipa predala i da ne veruje da moze da zakuva utakmicu.

 

Mi kao imamo igrače za solidan tim, ali jos uvek nismo tim, i to kako igramo na obe strane ima veze valjda sa tim kako je je tim vodjen i sklopljen od trenera. 

Igrači stranci, svako došao iz nekog svog razloga, domaća baza je ili za penziju, ili totalno van forme ili jednostavno totalno inferiorni na ovom EL nivou. Meni normalno da ne veruju, kada svi, a pogotovo oni sami vide da ne mogu :laugh:

Link to comment
1 minute ago, assignment said:

 

Mi kao imamo igrače za solidan tim, ali jos uvek nismo tim, i to kako igramo na obe strane ima veze valjda sa tim kako je je tim vodjen i sklopljen od trenera. 

Igrači stranci, svako došao iz nekog svog razloga, domaća baza je ili za penziju, ili totalno van forme ili jednostavno totalno inferiorni na ovom EL nivou. Meni normalno da ne veruju, kada svi, a pogotovo oni sami vide da ne mogu :laugh:

 

Naravno da je to kakav karakter ima tim do trenera ali me mrzi vise da se ponavljam. Uvek sam za to da se mladim trenerima da sansa ali ova kombinacija je samoubilacka. Imas strucni stab od drugara i bivsih igraca a na terenu ti nekoliko dokazanih privatnika, gomila igraca koji su sto godina u klubu i mogu da rade sta hoce i par stranaca koji ne znaju sta ih je snaslo i pitaju se sta koji kurac rade u ovakvom timu. Cak i da ne pominjemo potpisivanje Raduljice, simbolicki ekser u kovceg koji je kao na dlanu pokazao kakav je ovo cirkus od kluba.

 

Duska Ivanovica zaista treba dovesti ali da trenira Nebojsu Covica jedno mesec dana.

  • +1 1
Link to comment

Ne mogu da se otmem utisku da ovom timu trenutno treba samo jedan krsteni trener. Vidi se da ima materijala, u vecem delu utakmice to i nije izgledalo toliko lose.Nedovic se budi, Kuzmic je delovao mnogo bolje nego prosle sezone.

Centar Fenera nam je ubacio previse lakih poena i to najvise zahvaljujuci nasim bekovima koje su bekovi Fenera mnogo lagano probijali i kad nasi centri krenu u pomoc, lagano spustali loptu pod kos.

Link to comment
1 hour ago, Hroničar said:

Ne mogu da se otmem utisku da ovom timu trenutno treba samo jedan krsteni trener. Vidi se da ima materijala, u vecem delu utakmice to i nije izgledalo toliko lose.Nedovic se budi, Kuzmic je delovao mnogo bolje nego prosle sezone.

Centar Fenera nam je ubacio previse lakih poena i to najvise zahvaljujuci nasim bekovima koje su bekovi Fenera mnogo lagano probijali i kad nasi centri krenu u pomoc, lagano spustali loptu pod kos.

 

Loš ti je utisak rekao bih. Ovaj tim ja napravljen tako da se eto odigra neka sezona bez neke preterane bruke i sramote. Trener je ovde sporedan.  A i nije da ima gomila trenera koja bi ovde nešto uradila sa ovim rosterom i koji bi pod 1 pristali da dođu u Zvezdu. Sezonu je odredilo leto kad ste ostali bez Radonjića, Kalinića i Davidovca a kao glavnog igrača doveli Nedovića. Da ne idem dalje u ove sumanute potpise tipa Raduljica. 

  • +1 3
Link to comment

Osim što je bruka i sramota već stigla, tako da trener nije baš sporedan. Ima ovaj tim fin potencijal za igranje dobre košarke, ovo što gledamo je običan cirkus. Sa ozbiljnim trenerom bi se izbjegla bruka i sramota, prvi necemo biti to je jasno jer najveći rival ima dobrog trenera i bolje igrače.

  • +1 2
Link to comment
  • aram unpinned this topic
  • aram locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...