Jump to content
IGNORED

Koordinata i derivati


napadaj

Recommended Posts

On 19.6.2022. at 23:34, James Marshall said:

U ovakvom da mi večeru s nogu ili u haustoru naplaćuju 2500 dinara nisam. 

 

Ne govorim o šišanju u Skadarliji, ali za 2500 dinara može na pristojnom mjestu u Beogradu da se dobije predjelo, glavno jelo i kolač

 

Pa to moze i ovde. Glavno jelo (uz neku salatu, krompir, tornado cips ili prilog) je do 1200 dinara, okvirno. Odlican burger ( Će te ritnem ) bese oko 600 dinara, uz tornado cips, velika porcija. Dezert iz raja (bilo koji, odlicne slatkise prave) 200-350 dinara.

 

Dete zena i ja potrosimo oko 3000 na nas troje, velike porcije.

 

meni je kod njih poenta sto je ozbiljno spremljeno, uz obavezni prizvuk neceg drugacijeg - svako jelo koje sam probao bilo je em ukusno em staro a sasvim novo. Dodaju slatke/kisele soseve, dzemove, hlebice sami prave, cak i tortilje mislim da sami prave.

 

Nije da ih reklamiram nego sam iskren skroz, odlicna je prica. Znam ljude koji bas cesto jedu kod njih, mi ih priustimo jednom mesecno max.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment

Ne znam (nisam pročitala sve) ko naručuje punjene paprike, ali ako ima dosta zainteresovanih, a pošto je to jedino jelo koje mi valja, možda neki frilensing posle škole da razvijem. Nije loša ideja, hvala na interesovanju 

Link to comment
On 20.6.2022. at 12:40, msv said:

Morava je isto otvorila fensi pijačni restoran na Palilulskoj pijaci. Vitrina sa odabranim komadima mesa, roštilj i pored veliki šank sa barskim stolicama. Nisam još ništa probao, ali redovno je puno.

Za Moravu znam godinama. Kupovali smo kod njih dok su bili sasvim nepoznati, ali vredni momci koji su nabavljali dobro meso i sve to u nekom neuglednom lokalčiču u staroj palilulskoj pijaci.

Naravno, klasična ovdašnje priča posle. Poleteli pa se i pokvarili.

Rođak plaćao kod njih prasetinu (za Đurđevdan) 850 din kilo :isuse: (ej prasetinu u zemlji Srbiji), i ne pečenje (ako je neko pomislio) već sirovo meso.

Nije valjalo ništa, bezukusno, kao i svaka tovljena prasetina (pogotovo ona ciljana za masovnije slave i praznike).

  • +1 1
Link to comment
  • 6 months later...
2 hours ago, msv said:

Hrana u Moravinom konceptu je sjajna, ali ne moraju da se hipsterišu i sa točenim pivom u 0,2 l čašama za gusti sok... :mellow:

Sve se kanim da probam ali uvek je guzva. Jesi li probao onu italijansku picu?

Link to comment
7 hours ago, msv said:

 

Gde, koju?

Ako dobro poznajes pijacu bas preko puta Pece mesara. 

U prolazu pored one pekare sto prodaje sarlo hleb. 

Nisam probala. Pustili su u decembru probu, samo nekoliko vrsta je bilo. Posle su zatvorili na neko vreme. 

Preporuku sam dobila od prodavacice iz Kuma. Ona mi je izvor za sva desavanja na pijaci.

Edited by Sandradjer
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...