Jump to content
IGNORED

Koordinata i derivati


napadaj

Recommended Posts

U ovakvom da mi večeru s nogu ili u haustoru naplaćuju 2500 dinara nisam. 

 

Ne govorim o šišanju u Skadarliji, ali za 2500 dinara može na pristojnom mjestu u Beogradu da se dobije predjelo, glavno jelo i kolač, da jebe rak raka (ne pričam o kafanama sa gotovom klopom i dnevnim menijem od 500-600-700 dinara). Kod nas su stvarno poludjeli sa cijenama, na stranu što ovi naplaćuju koncept, no svaka roba nađe kupca. Ili ne nađe, za tu cijenu. Nemam ništa protiv. No meni su ove cijene za ovu vrstu klope i restoranskog ugođaja na ovom mjestu čist hipsteraj. Nekad su ove male kiosk radnje bile povoljnije od velikih restorana, a sad ovo ispade da vodi Điro dok sa zida vise njegove tri Mišlenove zvjezdice. 

  • +1 8
Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Meni ovo ne ide uz street food, a ja sam shvatio da je ovo za jednu osobu pa biraj lijevu ili desnu varijantu

FB_IMG_1655671420984.jpg

 

Ja ne kapiram vegetarijansku oradu :unsure:

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Barti66 said:

Cenim da neće to dugo trajati..

ako su pregurali koronu, nema razloga da ne potraju

 

 

 

 

 

vrhunska stvar su mi komentari na hranu u restoranu, koju niko nije probao


pure serbian

:ziga:

  • +1 4
  • Haha 2
Link to comment
49 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ako su pregurali koronu, nema razloga da ne potraju

 

 

 

 

 

vrhunska stvar su mi komentari na hranu u restoranu, koju niko nije probao


pure serbian

:ziga:

Pazi, ja ne komentarišem hranu nego cenu :fantom:

Link to comment

Koordinata je odlična klopa, bolja od većine restorana u Beogradu a i meni fino osveže 4 puta godišnje.

 

E sad imaju i oni nekih logističkih bubica koje malo otežavaju pristup npr to naručivanje bar 3-4 sata ranije, ne rade nedeljom i ponedeljkom, nema stolova i stolica, tako da je za nekog zaposlenog sa druge strane reke subota skoro jedini dan kada je moguće da se ode. U jako ranim danima su radili i sa Glovo/Wolt ali je potražnja bila tolika da nisu mogli ni dostavu ni šalter da isprate. Na proleće i leto je super jer može da se pokupi klopa i sedne gde god, zima i jesen su ipak problematičniji. Oko njih su već nikla dva hipster produžetka, jedno je ovo gore sa prasetinom i šampanjcem što mi iskreno nema nikakvog smisla i još neka hipsta kafeterija. 

 

Ovaj meni gore im je neki one time event, pre toga su imali slično sa kubanskim sendvičima, bukvalno su zakrčili pijacu u pola noći, tako da se ne brinem za njih. Ko nije probao, puna preporuka, samo treba napraviti taj prelaz da hrana iz kioska mora biti jeftina i odmah dostupna.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ako su pregurali koronu, nema razloga da ne potraju

 

 

 

 

 

vrhunska stvar su mi komentari na hranu u restoranu, koju niko nije probao


pure serbian

:ziga:

Nisam mislio ništa loše, daće bob da si u pravu. Svako ko krene u samostalni posao i odluči da ne bude na državnoj sisi ima moju podršku. Samo se plašim, jer ovaj narod želi odmah, sada, jeftino i ne mora da bude kvalitetno, a to kod njih očigledno nije slučaj.

Edited by Barti66
Link to comment
9 hours ago, *edited by mod said:

samo treba napraviti taj prelaz da hrana iz kioska mora biti jeftina i odmah dostupna.

 

Ne mora da bude jeftina, al' ne mora ni da puca po ušima. Odmah dostupna (do 15ak minuta) mora biti.

 

Cene "restorana" ovog tipa, samo u jbnm Borough Market-u, samo sa Mišelinovom zvezdicom.

  • Haha 1
Link to comment

Jeli ima gde u gradu neki fast fud, kiosk štogod gde mogu da se škembići s nogu, bilo hipsteraj bilo narodni.

 

Majke mi ako bih išta otvaro bila bi to škembićarnica, samo tri jela u meniju - pohovan, grilovan i onako saftali u lepinji ko što negde imaju gulaš i mučkalicu. Mislim da je su te čorbaste glavna uičnahrana u firenci i sad.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Morava je isto otvorila fensi pijačni restoran na Palilulskoj pijaci. Vitrina sa odabranim komadima mesa, roštilj i pored veliki šank sa barskim stolicama. Nisam još ništa probao, ali redovno je puno.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, msv said:

Morava je isto otvorila fensi pijačni restoran na Palilulskoj pijaci. Vitrina sa odabranim komadima mesa, roštilj i pored veliki šank sa barskim stolicama. Nisam još ništa probao, ali redovno je puno.

Jesu li zadržali i lokal pored pijace (mesaru)?

Link to comment

Pre 6-7 godina, pre ovih pijačnih klopa trendova,  gostili neke švedžane hipstere i odvedemo u mesaru nada na cvetkovoj na carsko pečenje, onu rolovanu prasetinu, taman bila vruća.

 

Naseku nam kilu dve, u pekari pored uzmemo leba, u dragstoru majonez, kisele krastavce, feferone i pivo, na pijacu mladi luk i salate, prostremo novine na praznoj tezgi i udri s nogu. Gosti oduševljeni, ubiše se od selfija, jedino bilo malo prohladno. Oni doduše navikli a mi domaći se smrzli ko izbeglice. Nema veze, sve za sliku usvet.

 

 

Edited by francuski sobar
  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...