Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ako ništa bar je odbačena krivična prijava protivu lesora

:fantom:

 

Kakva neočekivana odluka :fantom:

Svako ko ima bar malo pravničkog znanja je odavno znao kakav ce biti ishod Čovićevih excel tabela 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

nisam primetio da su im sudije bile više naklonjene nego bilo kojoj domaćoj ekipi

 

nevezano za sinoćnu utakmicu evidentno je koliko ovi naši mladi igrači smajli, trifa, tristan(kad igra) pa i yam nemaju apsolutno nikakav autoritet kod sudija, filuju ih ličnim kao da time nadokanđuju neke faulove koje bi svirale drugim prvotimcima

 

al i to će se promeniti sledeće sezone kad postanu etablirani el igrači, dobro, tristan će morati i sledeće sezone da se pomuči

Mislim da ne mozemo generalno da se zalimo na sudije ove sezone u EL, imamo sasvim korektno sudjenje i na strani i kuci, gde, rekao bih, nam sudije sasvim lepo ispostuju domacinstvo. Ne secam se da smo nekad bili drasticno osteceni, nisam imao osecaj da nas nesto ne vole ili da imaju nekakvu agendu protivu nas.

 

S druge strane, gledam i zvezdu redovno u EL, imaju definitivno losije sudjenje od nas, ako smem to ovde da kazem. Ne toliko koliko oni vole da kukaju, ali mislim da je ocigledno losije. Posto ne verujem da ih mrze ili da imaju plan protiv njih, ostaje mi jedino da zakljucim da partizan ima malo vise postovanja od zvezde generalno u evropskoj kosarci, a ove sezone dodatno jer na klupi ima onoga koga ima.

 

Ne znam, mozda gresim

  • +1 8
Link to comment
32 minutes ago, Milošica said:

Ja bih sačekao da vidim da li je treća Budućnost ili Igokea.

na sajtu lige pise da je Buducnost 22.04. dakle na kraju, ne znam da li je to konačan termin.

Link to comment
12 minutes ago, MocaVukotic said:

Mislim da ne mozemo generalno da se zalimo na sudije ove sezone u EL, imamo sasvim korektno sudjenje i na strani i kuci, gde, rekao bih, nam sudije sasvim lepo ispostuju domacinstvo. Ne secam se da smo nekad bili drasticno osteceni, nisam imao osecaj da nas nesto ne vole ili da imaju nekakvu agendu protivu nas.

 

S druge strane, gledam i zvezdu redovno u EL, imaju definitivno losije sudjenje od nas, ako smem to ovde da kazem. Ne toliko koliko oni vole da kukaju, ali mislim da je ocigledno losije. Posto ne verujem da ih mrze ili da imaju plan protiv njih, ostaje mi jedino da zakljucim da partizan ima malo vise postovanja od zvezde generalno u evropskoj kosarci, a ove sezone dodatno jer na klupi ima onoga koga ima.

 

Ne znam, mozda gresim

 

Ne grijesis, ali iskljucivo je do Zoca. Ove sudije kad ste vi sticali renome su bili u pelenama tako da nije do klubova jbg...

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Uskebasi said:

Kakva neočekivana odluka :fantom:

Svako ko ima bar malo pravničkog znanja je odavno znao kakav ce biti ishod Čovićevih excel tabela 

To sa pravom ima veze kao i tvoja tumačenja.

  • Tužno 1
Link to comment
26 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ako ništa bar je odbačena krivična prijava protivu lesora

:fantom:

 

 

"Prijava je odbačena imajući u vidu višegodišnju praksu Tužilaštva i Apelacionog suda da se „učesnici sportskog takmičenja i sportske manifestacije, znači lica koja po statutu sportskog saveza imaju svojstvo obaveznog i dozvoljenog učesnika sportskog takmičenja ili manifestacije, ne mogu biti izvršioci ovog krivičnog dela“, prenosi Telegraf."

 

ovo može znači da su podneli krivičnu prijavu za koju su znali da će da bude odbačena, imajući u vidu tužilašku i sudsku praksu. ili su podneli prijavu ne znajući za ovakvu praksu, što je malo verovatno pošto, pošto Ćoki sve zna, ili zna onoga ko zna. tužilaštvo nije vezano pravnom kvalifikacijom prijavljenog krivičnog dela, iz čega može da se zaključi da smatraju da ovde nema ni jednog krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti. ako može da se goni po privatnoj tužbi, onda treba takva tužba i da se ponese. 

 

sad je prikupio materijal koji mu treba, diciplinska kazna manja od maksimalne, krivična prijava odbačena.......nova serija saopštenja može da počne.

Link to comment
Just now, Barrister said:

To sa pravom ima veze kao i tvoja tumačenja.

E jebiga. Ja sam ti rekao sta ce biti sa krivičnom prijavom i tako je i bilo. Nema razloga da se ljutiš što si ti imao pogrešan stav o tome

  • +1 6
Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

 

"Prijava je odbačena imajući u vidu višegodišnju praksu Tužilaštva i Apelacionog suda da se „učesnici sportskog takmičenja i sportske manifestacije, znači lica koja po statutu sportskog saveza imaju svojstvo obaveznog i dozvoljenog učesnika sportskog takmičenja ili manifestacije, ne mogu biti izvršioci ovog krivičnog dela“, prenosi Telegraf."

 

ovo može znači da su podneli krivičnu prijavu za koju su znali da će da bude odbačena, imajući u vidu tužilašku i sudsku praksu. ili su podneli prijavu ne znajući za ovakvu praksu, što je malo verovatno pošto, pošto Ćoki sve zna, ili zna onoga ko zna. tužilaštvo nije vezano pravnom kvalifikacijom prijavljenog krivičnog dela, iz čega može da se zaključi da smatraju da ovde nema ni jednog krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti. ako može da se goni po privatnoj tužbi, onda treba takva tužba i da se ponese. 

 

sad je prikupio materijal koji mu treba, diciplinska kazna manja od maksimalne, krivična prijava odbačena.......nova serija saopštenja može da počne.

Ma obrazlozenje je sprdnja jer se pozivaju na praksu koja je irelevantna, jer je VKS zauzeo potpuno drugaciji stav

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Uskebasi said:

Ma obrazlozenje je sprdnja jer se pozivaju na praksu koja je irelevantna, jer je VKS zauzeo potpuno drugaciji stav

 

hvala za info. ne pratim praksu po ovom delu, pošto mi nije od značaja za posao. jel ima negde taj stav VSK, da se pročita?

Link to comment
4 minutes ago, Uskebasi said:

E jebiga. Ja sam ti rekao sta ce biti sa krivičnom prijavom i tako je i bilo. Nema razloga da se ljutiš što si ti imao pogrešan stav o tome

Pa nažalost po tebe nije tako bilo. Ja sam rekao da elemenata dela ima, što nisi demantovao, niti možeš. Ja se nisam bavio odlukom tužilaštva, jer za razliku od tebe nemam stav (koji nadam se važi za sve odluke) da je tumačenje tužilaštva nepogrešivo i da je izvor prava.

Sam priznaješ da je tumačenje tužilaštva suprotno stavu VKS, kao najvišeg suda.

 

  • Tužno 1
Link to comment
3 minutes ago, Ted said:

 

hvala za info. ne pratim praksu po ovom delu, pošto mi nije od značaja za posao. jel ima negde taj stav VSK, da se pročita?

Spoiler

Odredbom člana 344a. stav 1. KZ („Službeni glasnik RS“ broj 111 od 29.12.2009. godine) propisano je više alternativnih načina izvršenja ovog krivičnog dela, bez ograničenja kruga lica koja mogu biti izvršioci propisanih radnji, pod uslovom da su prisutni na sportskoj priredbi. Prvi od zakonom propisanih alternativnih načina izvršenja ovog krivičnog dela, kao izvršioca označava onog „ko fizički napadne ili se fizički obračunava sa učesnicima sportske priredbe ili javnog skupa“, a upravo za taj način izvršenja predmetnog krivičnog dela - „fizički napao drugog učesnika sportske priredbe-igrača FK „TSK“ Temerin“ okrivljeni AA je prvostepenom presudom oglašen krivim. Odredbom člana 2. stav 5. Zakona o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama („Službeni glasnik RS“ broj 67/2003 ... 87/2018) učesnicima sportske priredbe smatraju se sva lica prisutna na sportskoj priredbi. Dakle, izvršilac krivičnog dela iz člana 344a. stav 1. KZ-a učinjenog na način utvrđen prvostepenom presudom (fizičkim napadom ili fizičkim obračunavanjem) može biti svako ko na sportskoj priredbi prema bilo kom prisutnom licu, odnosno učesniku te priredbe preduzme tu radnju izvršenja, bez obzira u kom svojstvu joj prisustvuje.

Shodno iznetom, igrači i sudije kao učesnici sportske priredbe mogu biti kako aktivni, tako i pasivni subjekti ovog krivičnog dela, jer iz zakonskog opisa bića krivičnog dela iz člana 344a. stav 1. KZ proizilazi da se i oni smatraju licima prisutnim na sportskoj priredbi.

 

Ima niz takvih odluka.

  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Izgleda Lesor kažnjen tri utakmice. Valjda Olimpija, FMP i Igokea. Janeze da prezivimo, ovo ostalo ce se popeglati.

 

Plašim se za komšije.Moraće sada da se bave sobom i pišu o košarci

 

 

escmem.jpeg

  • +1 2
Link to comment
  • aram unpinned this topic
  • aram locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...