Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

Kad se pogleda Smajlijeva ili Trifina statistika, indeksi im 0 i -1, pomislis nikakav faktor na utakmici. Ali jedna ukradena lopta ili jedna rampa u pravom trenutku mogu mnogo da znace. Plus obojica odlicni u odbrani, Smajlija sam i pre neki mec pohvalio koliko se popravio u defanzivi, i kad preuzima bekove cesto nemaju resenja. Plus kada je na 4, ostaje Lessort pod kosem pa ne trpi skok toliko..

  • +1 3
Link to comment
11 hours ago, BWA said:

Nego, stekao sam utisak da su nas sudije pogurale u nekim ključnim momentima.

 

 

Sva sreća pa je čika Glikman bio u prvom redu, pa se čika Perez setio da "aj hev tu du maj džab" čika Ergine. Smešno kako su im poklanjali bacanja u trećoj dok su nas tukli u njihovom reketu. Dosta su im dali fore.

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment

nisam primetio da su im sudije bile više naklonjene nego bilo kojoj domaćoj ekipi

 

nevezano za sinoćnu utakmicu evidentno je koliko ovi naši mladi igrači smajli, trifa, tristan(kad igra) pa i yam nemaju apsolutno nikakav autoritet kod sudija, filuju ih ličnim kao da time nadokanđuju neke faulove koje bi svirale drugim prvotimcima

 

al i to će se promeniti sledeće sezone kad postanu etablirani el igrači, dobro, tristan će morati i sledeće sezone da se pomuči

  • +1 1
Link to comment

On court/off court statistika u Evroligi, prosek na 40 minuta

Panter 89:83 / 74:80 / +12; 29 mečeva, 27 minuta; GmSc 11.3 po meču / 0.42 po minutu

Lesor 86:81 na parketu / 77:84 na klupi / razlika +12; 28 mečeva, 31 minut u proseku; GmSc 12.6 po meču / 0.41 po minutu

Avramović 89:79 / 83:78 / +5; 15 mečeva, 13 minuta; GmSc 3..3 po meču / 0.26 po minutu

Ledej 84:81 / 83:85 / +5; 29 mečeva, 31 minut; GmSc 9.0 po meču / 0.29 po minutu

Egzum 87:82 / 82:81 / +4; 28 mečeva, 23 minuta; GmSc 9.9 po meču / 0.44 po minutu

Anđušić 88:85 / 83:80 / +1; 22 meča, 13 minuta; GmSc 4.1 po meču / 0.30 po minutu

Naneli 81:81 / 87:84 / -3; 27 mečeva, 22 minut; GmSc 6.3 po meču / 0.28 po minutu

Madar 79:80 / 86:83 / -3; 28 mečeva, 14 minuta; GmSc 4.1 po meču / 0.30 po minutu

Smailagić 76:79 / 87:80 / -10; 20 mečeva, 10 minuta; GmSc 3.7 po meču / 0.36 po minutu

Papapetru 80:84 / 88:80 / -11; 28 mečeva, 21 minut; GmSc 3.1 po meču / 0.15 po minutu

Trifunović 74:82 / 87:80 / -16; 26 mečeva, 9 minuta; GmSc 1.6 po meču / 0.17 po minutu

GmSc (Game Score) = pts + 0.3 drb + 0.7 trb + 0.7 ast + stl - tov + 0.7 blk + 0.4 fgm - 0.7 fga + 0.4 ftm - 0.7 fga - 0.4 pf

 

 

Poslednjih 11 utakmica koje je igrao Papapetru (od Makabija, bez Bajerna - skor Partizana 7:4):

Papapetru na parketu -55 za 202 minuta, prosek na 40 minuta: -11. Skor Partizana 2:9

Papapetru na klupi +111 za 238 minuta, prosek na 40 minuta: +19. Skor Partizana 11:0

 

Poslednjih 12 utakmica koje je igrao Panter (od Makabija - skor Partizana 8:4):

Panterna parketu +113 za 313 minuta, prosek na 40 minuta: +14. Skor Partizana 10:1 (jedna nereseno)

Panter na klupi -46 za 167 minuta, prosek na 40 minuta: -11. Skor Partizana 3:9

Edited by az67
  • Hvala 3
Link to comment

ako je reed iz budućnosti bio kažnjen sa dve utakmice, ne vidim zbog čega je lesor kažnjen sa tri


 

čak je udario i istog igrača

:fantom:

 

  • +1 1
Link to comment

koliko sam shvatio tri je minimalna kazna, odnosno raspon je od 3 do 15 utakmica. ako je tako manje od tri nije ni moglo. ako ranije nije kažnjavan i nema "dosije", za očekivati je bilo da kazna bude minimalna ili bliže minimumu nego maksimumu.

 

sad verovatno sledi još jedno saopštenje, gde će Čović da se žali zašto nije kažnjen puštanjem u kavez sa izgladnelim lavovima u zoološkom vrtu. no dobro.

Edited by Ted
  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ako je reed iz budućnosti bio kažnjen sa dve utakmice, ne vidim zbog čega je lesor kažnjen sa tri


 

čak je udario i istog igrača

:fantom:

 

 

možda nije bila ista kvalifikacija dela. a možda je i pravilnik menjan u međuvremenu u pogledu minimuma i maksimuma kazne

Link to comment
20 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

@Ted reed je kažnjen za fizičku agresiju, a lesor za udaranje u predelu lica(što bi velja i. rekao udario me je u operisanu glavu)

 

reed

lesor

 

ovako na blic, vidim da u obrazloženju odluke za Reed-a piše da je igrač bio isprovociran, po oceni disciplinskog sudije. uzeta je ista olakšavajuća okolnost, pa je u kombinaciji sa činjenicom da je bio isprovociran izrečena kazna ispod minimuma. pretpostavljam da u pravilniku postoji pravni osnov za takvo umanjenje kazne, pod određenim okolnostima.

 

razlika od Lesora je što ovde sudija nije našao da je bio isprovociran. kao olakšavajuću okolnost je uzeo ono što sam i naveo gore. iz obrazloženja se vidi i da je Zvezda tražila sankciju od 15 utakmica, odnosno maksimalnu, jer u suprotonom je takmičenje neregularno i opravdava se nasilje.

 

edit.

iz obrazloženja za Lesora se vidi i nešto što me užasno nervira. na izveštaj je odgovorio i kkp ali isti nije uzet u obzir, pazi sad, jer je podnet od neovlašćene osobe i po isteku roka. ovo je teži oblik neprofesionalnosti za koji bi u klubu neko interno trebao da odgovara. rođaci, zovite advokata, ne muljajte sami. siguran sam da klub ima advokata/advokate sa kojim sarađuje, a bliskih klubu advokata grobara ima više komada.

Edited by Ted
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Inače me sram da sam malo sumnjao u Željka kad je bila ona kriza. Kako ih je unapredio sve i nastelovao pa ovo je neverovatno.

 

Bijemo šampiona Evrope dva puta. Fenomenalno.

  • +1 2
Link to comment
  • aram unpinned this topic
  • aram locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...