Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

45 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

To sa navijacima je logicno i posledica dobrih rezultata


Arena je bila puna i kad smo bili u seriji poraza. 
 

5 hours ago, Djolle said:

 Moze da postoji da nam recimo odgovara pobeda Zalgirisa u nekoj hipotetickoj situaciji gde nam odgovara da i oni budu u krugu 3 ili 4 ekipe... Zato je svaki poraz Valensije bitniji nego porazi ostalih konkurenata. Naravno da bi u ovoj situaciji bilo dobro da je i Baskonija izgubila.


To moze da se gleda u poslednja dva kola, osam kola pre kraja je besmisleno. Svaki poraz Zalgirisa, Baskonije, Makabija, Valensije i Efesa je dobar rezultat za nas.

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, J.R. Cash said:


Arena je bila puna i kad smo bili u seriji poraza. 
 

 

 

Bila je jer je u predsezoni rasprodato ogroman broj karata, logicno da ljudi nece da dignu ruke u novembru ili decembru. Ali sta mislis koliko bi bilo gledalaca protiv Albe da nismo u konkurenciji za top8, vec da smo imali skor recimo 10-15 ili 9-16 u tom trenutku? Verujem mnogo manje od 17000..

  • +1 1
Link to comment

Исто тако не треба жмурети пред чињеницом да је ово веома квалитетан и скуп тим који вођен оваквим тренером и подршком коју има није ни смео да буде далеко од ове позиције. Да је било коме од нас не тако давно неко причао да ће Партизан имати пет и по (рачунајући Лесора) квалитетних и проверених евролигашких играча у једној сезони нико не би поверовао ни у лудилу. Јбт кад се сетим наших ранијих евролигашких састава и еуфорије кад је рецимо Кинзи долазио, у фазону вау никад нисмо довели играча тог реномеа и слично, попадали смо на дупета сви. Ово сад је буквално пет нивоа изнад тога па не чуди ни оволико интересовање, што рече Жоц Партизан је постао тренд, ин је бити виђен у Арени на Партизановој утакмици, обићи мало успут Болоњу/Милано, Мадрид/Барсу итд. Наравно огромну већину тих људи није превише/уопште интересовао Ккп кад је гулио средину табеле Абе са Магдевским и Врабцем али боже мој тако је увек било и биће да не мрачим сад превише.

  • +1 4
Link to comment
13 minutes ago, johan nagel said:

Наравно огромну већину тих људи није превише/уопште интересовао Ккп кад је гулио средину табеле Абе са Магдевским и Врабцем


Odakle ti ovo? Cuj, ogromnu vecinu nije interesovao klub. Ima neki mali broj koji se nakacio na talas (primetio sam i turiste na utakicama u Areni), ali koliko sam video ljudi su Bolonju i ostala gostovanja otisli da navijaju (i to su radili prilicno dobro).  
 

 

Edited by J.R. Cash
  • +1 2
Link to comment

Ja koliko se sećam, i tada se dosta pratilo. 

 

Prirodno je da atmosfera nije bila na ovom nivou. Ako zanemarimo uticaj okoline, većina u mladosti i počne da prati klub zbog nekih sjajnih igrača, tako da je apsolutno normalno da je interesovanje sada eksplodiralo, ali s obzirom na celokupnu situaciju i tada je bilo pristojno. 

 

Cash brži.

 

Edited by Milošica
Link to comment

Pratilo se jer smo bili (tj. bar smo verovali da jesmo) konkurentni u takmicenju koje igramo (LŠ i EK). Ali recimo taj period je neuporediv sa Trinkijerijevom sezonom kad je bezmalo trebalo da uzmemo trofej-dva.

Ovo sad je ludilo mozga, em Žoc, em jaka ekipa, em EL posle 10 godina, em dobri rezultati.

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, J.R. Cash said:


Odakle ti ovo? Cuj, ogromnu vecinu nije interesovao klub. Ima neki mali broj koji se nakacio na talas (primetio sam i turiste na utakicama u Areni), ali koliko sam video ljudi su Bolonju i ostala gostovanja otisli da navijaju (i to su radili prilicno dobro).  
 

 

Ovo je apsolutno tacno naravno, i po broju gostujucih navijaca (racunajuci i Minhen) smo zaista jedinstveni u Evropi. Sto se Bolonje tice, slicno je bilo i kad smo sa Trinkijem gostovali. To je ta lepa prica na koju je @lord_s ukazao. Prosto se opet stvorila pozitivna atmosfera oko kluba, dobri rezultati su generator i ostaje samo da uzivamo u ovim momentima..

Link to comment
40 minutes ago, johan nagel said:

Исто тако не треба жмурети пред чињеницом да је ово веома квалитетан и скуп тим који вођен оваквим тренером и подршком коју има није ни смео да буде далеко од ове позиције. Да је било коме од нас не тако давно неко причао да ће Партизан имати пет и по (рачунајући Лесора) квалитетних и проверених евролигашких играча у једној сезони нико не би поверовао ни у лудилу. Јбт кад се сетим наших ранијих евролигашких састава и еуфорије кад је рецимо Кинзи долазио, у фазону вау никад нисмо довели играча тог реномеа и слично, попадали смо на дупета сви. Ово сад је буквално пет нивоа изнад тога па не чуди ни оволико интересовање, што рече Жоц Партизан је постао тренд, ин је бити виђен у Арени на Партизановој утакмици, обићи мало успут Болоњу/Милано, Мадрид/Барсу итд. Наравно огромну већину тих људи није превише/уопште интересовао Ккп кад је гулио средину табеле Абе са Магдевским и Врабцем али боже мој тако је увек било и биће да не мрачим сад превише.

 

Ovo prosto nije tačno.

 

Mi smo uvek imali najveći prosek u ABA, čak i u post Trinki sezoni kad nismo mogli da se dokopamo ni plejofa. 

 

Evo podatak za sezonu 2017/2018 (sezona sa Mutom, Mihajlom Andrićem, Obradom Tomićem, Pecarskim i Šalićem):

 

https://sportal.blic.rs/kosarka/domaca-kosarka-i-aba/aba-liga-gledanost-partizan-gledaniji-od-zvezde/2022042216284923524

Edited by April
  • +1 3
Link to comment

Sto se aktuelnog momenta tice jasno je da je trenutno interesovanje navijaca i "navijaca" kao i citava energija verovatno blizu nekog vrhunca euforije koju bi eventualno nadmasilo samo prolazak (ne ulazak) kroz play-off. Ono sto sam hteo reci je da smo mi, kao brend KK Partizan doneli prilicno dobar miraz ulaskom u EL sa tom navijackom bazom koju KKP ima - ne samo pocevsi od ove sezone, ili uzimajuci stvari u obzir ovog trenutnog momenta. Pa i tih 7k proseka te sezone u ABA koji su gledali Magdevskog i Adina Vrapca.
Prosto to je nesto sto retko koji kosarkaski klub u evropi ima, tu sinergiju kluba/igraca sa navijacima i hard-core jezgro (ne huligana, no istinskih kosarkaskih navijaca, ubaciti broj po zelji) koji je uz klub.

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, J.R. Cash said:


Odakle ti ovo? Cuj, ogromnu vecinu nije interesovao klub. Ima neki mali broj koji se nakacio na talas (primetio sam i turiste na utakicama u Areni), ali koliko sam video ljudi su Bolonju i ostala gostovanja otisli da navijaju (i to su radili prilicno dobro).  
 

 

 

mogu da potrvrdim iz licnog isksutva, vracam se nakon mnogo godina da zajasem taj talas. 

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, lord_s said:

Ono sto sam hteo reci je da smo mi, kao brend KK Partizan doneli prilicno dobar miraz ulaskom u EL sa tom navijackom bazom koju KKP ima - ne samo pocevsi od ove sezone, ili uzimajuci stvari u obzir ovog trenutnog momenta. Pa i tih 7k proseka te sezone u ABA koji su gledali Magdevskog i Adina Vrapca.

 

Ovo. Plus što Arena na utakmicama KKP izgleda sasvim drugačije i moćnije.

 

 

Edited by April
slovo
  • +1 1
Link to comment

ja bih rekao da kkp upravo i opstaje, ostaje i podiže se na pristojan nivo, dobrom delom zahvaljujući i tome što postoji interesovanje navijača. bilo ih je u odličnim brojavima i u sezonama koje su bila katastrofa, a svaki nagoveštaj iskoraka napred bio je praćen i ogromnom podrškom sa tribina. recimo kada je došao Trinki, hala je bila puna kao oko.

 

to je i jedna od ključnih razlika u odnosu na fkp, gde ovakvog interesovanja nema. da u fudbalu imamo prosek 10 ili 15 hiljada po utakmici to bio i vrlo snažan pritisak na goveda iz uprave, jer bi od svih tih ljudi 98% bilo kontra uprave. u fudbalu su uspeli da ubiju interesovanje i svedu ga skoro na nulu, što svakako olakšava i opstanak ovih gore. ja prvi nisam motivisan da idem i gledam naš fudbal, jedva ga gledam i na tv-u a i tu sam počeo da zabušavam. 

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment
  • aram unpinned this topic
  • aram locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...