Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

Da bi se napravio kolektivni pomak potrebno je imati treninge i to u punom sastavu. Iluzorno je pricati napretku ekipe ako Zeljko ni na ono malo treninga ne moze da napravi izmene, kao sto je bio slucaj. Sve se svodi na video pripremu utakmice, malo uigravanja i raspucavanja. I onda ti ostaje individualni kvalitet igraca, pa da oni povuku..

Link to comment
5 minutes ago, lord_s said:

Iznenadjujuce je to da ne mozemo apsolutno nikakav pomak defanzivno da napravimo. Ok, svi znamo da nismo tim sacinjen od prefinjenih defanzivaca, ali postoji i faktor zalaganja, volje i energije, mi gotovo svaku cetvrtinu ostajemo sa po penalom ili dva do bonusa u poslednja 2 minuta.

O defanzivnom skoku da ne pricamo, tu nas je recimo Barsa urnisala, imali su 15 ofanzivnih cini mi se, krila Kalinic i Da Silva polovinu od toga.

 

Uglavnom, sledi period u kome postoji imperativ pobeda, bez obzira na 'tezak' raspored, sranje je samo sto nismo kompletni, makar Avram bi znacio mnogo u rotaciji bekova, kod prenosa lopte pre svega.

 

Sve tamo do gostovanja Feneru, mi smo u periodu koji bi vrlo lako mogao da definise nasu sezonu u EL u smislu da li cemo uspeti da drzimo manje-vise 50% uspesnosti i samim tim drzati kandidaturu za to top 8 mesto u nekom realnom domasaju

 

Otprilike se vidi bar šta želimo da igramo kad je Lesor na parketu, preuzimanje svakog pika, maksimalno agresivna odbrana spolja i ogromna angažovanost cele petorke da se dođe do do defanzivnog skoka jer jbg preuzimanje ti znači i mismeč na skoku dole. Recimo drugo poluvreme protiv Makabija je template za tako nešto. Problem je što ova ekipa bez Avramovića nema kvalitet da tu agresivnost drži duže vreme i što kad Lesor ne igra nego recimo Smailagić koji će biti bitan član rotacije nadam se kad se oporavi ne može to da igra jer jednostavno ne može da zadrži igrača ispred sebe u meri u kojoj može Lesor. Pritom u toj eventualnoj najboljoj petorci mora da imaš Pantera koji je sklon mentalnim i svim ostalim greškama u odbrani a ruku na srce ni Exum se nije pokazao kao najinteligentniji igrač u preuzimanjima. Postojanje Anđušića u petorci takođe isključuje bilo kakvu defanzivnu efikasnost, on je recimo ne znam koliko puta pokušao da napravi faul ove sezone da spreči kontru i svaki put se završilo bacanjima ili koš faulom 

  • +1 1
Link to comment

Ne znam, meni taj faktor 'nismo kompletni na treningu' ne treba da bude u toj meri znacajan gde bi se ostali koji su zdravi podizali individualni i timski nivo uigranosti i razumevanja kretnji, preuzimanja, itd.

 

Niti su Smajli niti Avram neki defanzivno sjajno igraci da fale u tom smislu.

 

edit - pisem i mislim u hodu, Avram jos i nekako, zato ga spomenuh u prethodnom postu, no opet - to udsustvo dva igraca rotacije, dakle ne nekih nosilaca igre se mislim uzima malo previse kao izgovor za neke stvari, mislim da od 18 ekipa verovatno na prste jedne ruke mozemo izbrojati timove koji nemaju bar 2 do 3 povredjena igraca sada

Edited by lord_s
Link to comment

Bilo bi do jaja da nama fale samo 2 igraca, ali mi uoci i za vreme reprezentativnog prozora nismo mogli da se podelimo 5na5 na treningu. Smesno je pricati o nekakvom kvalitetnom radu onda i napretku cele ekipe..

Link to comment

Koliko god smešno delovala naša odbrana, Tavares je sinoć imao -8 +/-.

Nas je uništila petorka Lull-Hezonja-Ndiaye-Abalde-Poirier u drugoj četvrtini. I to jer napadački nismo mogli da isporučimo sa Danteom i Lesorom u petorci pošto je prvestveno Egzum bio pojeden od strane Ndiayea.
Utakmica je toliko bila zanimljiva, da je fudbal koji je istovremeno išao izgledao kao sport iz kamenog doba.

  • +1 1
Link to comment

Danas mi jedan kolega skrenuo pažnju da je ovo i po rasporedu zapravo postala kopija NBA, pa tako i treneri vode svoje klubove kroz takmičenje. Otprilike, sad se uigravaju akcije i automatizmi, a steže i doselektira tek na zimu. Tako sad možeš da ubaciš Realu 40 u četvrtini, a u februaru će i 20 biti premija.

 

Zato ne treba da se čudimo što Anđušić nije dobio šamarčinu odmah na terenu za odbranu koju ne igra.

  • +1 1
Link to comment

Real je u dosadasnjem delu EL samo jos jednom primio preko 90 poena (isto kuci) protiv Virtusa i izgubio. Takodje je izgubio i protiv Olyja kada je primio 89. U obe utakmice nijednom nije primio preko 30 poena po 1/4, tako da smo uradili nesto cudesno. Jasno je od starta bilo sta je Zeljkova zamisao juce, da nije bilo tog epskog raspada u 2/4 koji zbog fudbala srecom nisam video, mozda bi i upalilo. Ali u svakom slucaju, drzali smo se koliko smo mogli do samog kraja i to je za svaku pohvalu..

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 2
Link to comment

samo jedna glupa stvar se dogodila na ovoj iberijskoj turneji, to je povreda smailagića

 

sve ostalo je u domenu očekivanog, realu se revanširamo u areni

  • +1 2
Link to comment

Kakve pripreme za ponedeljak, pa nije izvor kurir, vec Chema de Lucas, jedan od ozbiljnijih kosarkaskih novinara u Evropi. Ima i smisla da ode na pozajmicu negde gde ce igrati, to je najbolje i za njega i za KKP. Vise minuta je dobijao u Realu protiv Barse, nego ovde protiv Splita.

 

Slicna je situacija i u Zvezdi sa Daliborom Ilicem, koji doduse nije ni blizu takav talenat, ali je dokazano upotrebljiv na ABA nivou, pa svejedno ne dobija sansu.

Link to comment
  • aram unpinned this topic
  • aram locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...