Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

Ja sam za to da svi igraju reformisanu KLS s tim da klubovi koji igraju evropska takmičenja imaju prošireni spisak registrovanih igrača. Gledajući iz naše perspektive tu bi igrali igrači koji su sada na pozajmicama, klinci i igrači koji su "pola puta" do prvog tima. Kada u EL igramo kod kuće mogao bi, recimo, Glas da odigra celu utakmicu. Miletić i slični. Neko od pomoćni.ka bi vodio te utakmice, Matović npr. Neka varijanta G-leauge tima. Zbog kombinovanog sastava ekipe verovatno ne bismo bili u vrhu te lige te se možda ne bi ni plasirali u plejof i eto - svima dobro :)

 

Sama liga bi bila mnogo smislenija regularnija. 12 timova koji počnu takmičenje bi isto i završilo.

Link to comment
44 minutes ago, luks said:

Ja sam za to da svi igraju reformisanu KLS s tim da klubovi koji igraju evropska takmičenja imaju prošireni spisak registrovanih igrača. Gledajući iz naše perspektive tu bi igrali igrači koji su sada na pozajmicama, klinci i igrači koji su "pola puta" do prvog tima. Kada u EL igramo kod kuće mogao bi, recimo, Glas da odigra celu utakmicu. Miletić i slični. Neko od pomoćni.ka bi vodio te utakmice, Matović npr. Neka varijanta G-leauge tima. Zbog kombinovanog sastava ekipe verovatno ne bismo bili u vrhu te lige te se možda ne bi ni plasirali u plejof i eto - svima dobro :)

 

Sama liga bi bila mnogo smislenija regularnija. 12 timova koji počnu takmičenje bi isto i završilo.

 

ako ćemo iskreno problem je širi. i uglavnom je vezan za odsustvo elementarne a i sportske logike.

 

mislim, oduvek je bilo a i sada je, da su takmičenja teritorijalno organizovana. na nivou opšine, grada, pokrajine, države, regije, kontinenta. sve to čini neki sistem takmičenja koji ima neku logiku. ovde je problem odsustvo te logike. i nije to pitanje dal neko želi da se vrati na ono što je bilo pre 30 godina. ne želi naravno. ali želi da takmičenja imaju logiku. to je neki univerzalni zahtev i ne može da bude vremenom pregažen.

 

mi imamo regionalnu ligu. ta liga ima prvaka. to je prvak regiona. Zvezda je sada prvak REGIONA. u tom nekom smislu ona je šampion i Srbije i Hrvatske i BiH i Slovenije i Crne Gore, odnosno država koje učestvuju, jelte prvak regiona. u toj ligi učestvuju najbolji i najjači timovi regiona (ok, dešavalo se da specijalnu pozivnicu dobije neko van, tipa Makabi, ali to je izuzetak). Srbija ima svoju nacionalnu ligu, a prvak te lige stiče šta.....pravo da igra u ABA2 ligi. sad ispada da je Zvezda stekla pravo da igra u rangu niže nego što inače igra. besmisleno. znači imaš nacionalno prvenstvo, iznad njega je aba2, iznad nje je aba1, iznad nje se grana na EL i EK i ova fiba paralelna kontinentalna takmičenja. i mi smo sad u situaciji da neki klubovi igraju prvi rang takmičenja a ujedno se takmiče i za naslov u trećoj ligi, u kojoj zapravo i ne učestvuju. opet besmisleno.

 

mislim, radi se o tome da regionalna liga obesmišljava ono što je nakada bila nacionalna. naravno, tu se radi o činjenici da organizatori regionalne ligi nisu isti kao i organizatori državnih liga i da ne postoji neki širi sporazum o sistemu takmičenja. tako da svako vrti svoju ploču, kao da se ništa nije desilo u međuvremenu.

 

taj se problem onda penje i na nivo Evrope, pošto i tamo egzistiraju neka paralelna, nepovezana i nelogična takmičenja. što je opet pitanje sukoba najjačih klubova i krovne organizacije. u suštini čitavog sukoba verovatno i nije sport nego novac.

 

čitav ovaj galimatijas bi mogao da se reši tako što bi se npr. ukinula regionalna liga. onda bi se vratili na stari format. a valjda je jasno da, i pored očiglednih manjkavosti, regionalna liga jeste dobra ideja i da je ne treba sklanjati nego unapređivati. što znači da je ne treba ukidati, ali to onda znači i da se na nivou regiona moraju organizovati i ta nacionalna takmičenja tako da budu u nekom logičnom sistemu. u smislu čemu služe, ko u njima učestvuje a ko ne učestvuje, kakva im je svrha, da imaju logčan ishod isl.

 

u suprotnom je paralelna realnost. deo godine se igramo tako da postoji regionalna liga i borimo se za nju. a onda se deo godine pravimo da to kao ne postoji pa se borimo za nacionalnu titulu. wtf.

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Možda je trenutak da po starom srpskom običaju oformimo našu KLS, pod pokroviteljstvom našeg KSS

 

Liga bi se naravno zvala Nordeus Super League

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
7 minutes ago, ZokiAsov said:

Pominje se lorenco braun... dokle vise te cigane da recikliramo, ocekivao sam vise od vucica, mnogo vise

Naučili smo iz prošle sezone. Čim se neko pomene taj sigurno ne dolazi 

  • +1 1
Link to comment
  • aram unpinned this topic
  • aram locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...