Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Jao ta tekma protiv Vose... Milunovic (onaj smotani napred, ne centarhalf) je na toj tekmi pucao preko gola s 2 metra

Osovina Bajkovic - Maksimovic je jedan od onih uzroka skracenja zivota, stetniji su od duvana 

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

A u medjuvremenu je otisao u Italiju igrao za Napoli i jos neke klubove i bio jako dobar.

 

Mozda je vreme da poverujemo da je napredovao i da bi bio pojacanje. Doduse, osim italijanskih novinara, nema tu jos neka proveriva informacija.

Link to comment
3 hours ago, Milosh76 said:

A u medjuvremenu je otisao u Italiju igrao za Napoli i jos neke klubove i bio jako dobar.

 

Mozda je vreme da poverujemo da je napredovao i da bi bio pojacanje. Doduse, osim italijanskih novinara, nema tu jos neka proveriva informacija.

 

Fanovi Napolija su napravili Maskimometar kojim ocenjuju najveće gluposti u odbrani.

  • +1 1
Link to comment

Stigao i Silja a izgleda da ce i Milun.  Sto se tice Maksimovica, Mrkela kaze da za sada nije izgledno da on dodje.  Maksimovic je na ovom forumu potcenjen.  Moje je pitanje ako je odista  los, poroverena "kiksara", kako je uspeo da skoro 9 godina igra u jakoj italijanskoj ligi i to u u dobrim klubovima?  I da odigra 25 utakmica u reprezentaciji.  Cime je to uspeo da prevari italijanske trener i nase selektore?   Drugim recima, kako to da PPP navijaci Zvezde pamte samo njegove kikseve i nista drugo?  A mora da je bilo dobrih utakmica u Zvezdi jer tesko da bi bez njih uspeo da ode u Italiju.

  • +1 2
Link to comment

Ako ne laže statistika na Wiki i TM, čovjek je u posljednjih 6 sezona u Seriji A odigrao 80 utakmica, nije baš etalon pouzdanosti i konstantnosti. 

  • +1 1
Link to comment

Prema Wikiju, Maksimovic je odigrao ukupno 8 sezona u Italiji, u Torinu, Napoliju i Djenovi, sve zajedno 185 utakmica.  Ne racunam  /2018 kada je posle 4 odigrane utakmice u Napoliju otisao na pozajmicu u moskovski Spartak.  U poslednjih 6 sezona u Italiji (ne racunajuci 2016/2017), odigrao je 129 utakmica.

 

Vi Plajvi izgleda da pamtite samo traume.  Ako bi bili dosledni, onda je Katai u Glazgovu proizveo najvise trauma u Zvezdinim evropskim utakmicama.  Umesto heroja, postao je tragicar.  Da je pogodio sve sto je trebalo da pogodi, Zvezda bi mozda zavrsila u finalu LE. 

Link to comment

Bio sam vrlo precizan, u Seriji A (koja je za klubove najjačih liga najbitnije takmičenje) je odigrao 80 od mogućih 228, dakle jedva trećinu, ovo ostalo što je skupio su evropska takmičenja i kupovi, ako ćemo da cijepamo dlaku načetvoro. Kako odmiču sezone sve skloniji povredama i odsustvima, to je poenta priče. 

Link to comment

Jedini pos'o centarhalfa je da ne bude tragicar, paralela s napadacem ne pije vodu, a pogotovo ne ova. Katai je spakovao jedno 5 komada te sezone da bi se stiglo dotle. 

Covek je seprtlja jednostavno, to mi je prva asocijacija na njega. Ono sranje u Bordou nije izolovani incident, pravio je sranja i u domacoj ligi i u repstaciji. Milunovic nije imao karijeru u Seriji A, ali bih glasao za njega u bilo kom trenutku pre Maksimovica. 

Ali dobro™, ako sam ja neznalica, Stojkovic Dragan moguce da nije. :D 

Takodje, da je dobar kako se ovde pise, otimao bi se neki Lacio za njega, ne Zvezda. 

  • +1 1
Link to comment

Broj utakmica koje je prema Wiki-ju Maksimovic odigrao u Serie A u toku 8 sezona je 144.  Tri sezone u Torinu 66 utakmica, 4 sezone u napoliju 64, jedna sezona u Djenovi 14.  U evropskim kupovima u Torinu 9 a u Napoliju 23.  Ovde ne racunam sezonu 2016/2017 kada je bio na pozajmici u Moskvi, i kada je odigrao 2 utakmice u Serie A i jednu u Evropi za Napoli.

 

Jedini "pos'o" golmana je da ne bude tragicar.  Jedini posao izvodjaca penala je da ne bude tragicar.  Jedini posao centarfora je da ne bude tragicar.  Jedini posao bocnih bekova je da ne budu tragicari (da nije tako, ne bi pljuvali Gobeljica i kada nije ni u protokolu).  Mogli bi smo tako za svaku poziciju.  Katai je najbolji Zvezdin igrac ali se u Glazgovu ispromasivao a zatim stao i nigde ga nije bilo na terenu kada je trebalo da ga bude.  To je tragicar.  Bez obzira, Katai je i dalje najbolji Zvezdin igrac i ja ga sigurno necu pamtiti po igru u Glazgovu.  Niti mu zameram za taj trenutak pomracenja.  Desava se.

 

Koliko ja razumem Mrkelu, Zvezda se ne otima o Maksimovica.  Nisam razumeo aluziju u vezi Stojkovica, ali sklon sam da se slozim sa prvom konstatacijom.

Link to comment

@Dimitrije

... Ali je zla kob fudbala ta da napadacu pamtis golove, a golmanu i branicima greske. Uvek bilo

Katai se opere gomilom golova i driblinga (i to kakvih), Maksimovic se nece oprati nikada, nece biti zapamcen po klizecim i po izbijanju centarsuteva glavom

Jednostavno - LTL, Degenek, Milunovic, Erakovic, Vujadin, pa cak i Pankov - svi ce ostati zapamceni po necem lepom, bez obzira na to gde su i gde ce igrati posle

Sto se tice Piksijevog nepozivanja Maksimovica u inace ubedljivo najslabiji deo repstacije - kristalno je jasno sta sam mislio, cak i 1 igrac iz naseg tima ima prednost u odnosu na njega, a drugi nas centarhalf bi lagano bio u 11 reprezentacije da kojim slucajem nije rodjen i odrastao u Becu

Link to comment
25 minutes ago, Plajvi said:

@Dimitrije

... Ali je zla kob fudbala ta da napadacu pamtis golove, a golmanu i branicima greske. Uvek bilo
......
Sto se tice Piksijevog nepozivanja Maksimovica u inace ubedljivo najslabiji deo repstacije - kristalno je jasno sta sam mislio, cak i 1 igrac iz naseg tima ima prednost u odnosu na njega, a drugi nas centarhalf bi lagano bio u 11 reprezentacije da kojim slucajem nije rodjen i odrastao u Becu

Onaj gornji prilog vas demantuje.  Pesica lokalni zvezdofobi pamte po promasaju u Moskvi a ne po 29 golova i 21 asistenciji u toj sezoni.

 

Sto se tice Piksijevog odabira centralnih bekova, ja se slazem sa njegovom odlukom da ne pozove Maksimovica.  Ali Piksi nije pozvao ni za Milunovica koji je u datoj postavci sa tri stopera u zadnjoj liniji najbolja opcija kao centralni bek u odnosu na sve stopere koje je Piksi pozivao.

 

Ukratko, ja se ne zalazem da Maksimovic dodje u Zvezdu (a jos manje da igra u reprezentaciji).  Moja poenta je da je on bolji igrac nego kakvim ga ovdasnji forumski eksperti predstavljaju.

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...