Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

To misljenje da neko cim kroci u Srbiju, i posebno u Zvezdu, brzo postane rastrojen usled nezadovoljstva i da zeli da pobegne je daleko od istine.  O tom svedoce Ben, Kanga i drugi koji su stekli afirmaciju u Zvezdi i zavoleli zivot u Srbiji.  Dragoviceve zelje nisu vezane za nastavak zivota i karijere u Srbiji i zato zeli da ode.  Nema to nikakve veze sa tvrdnjom da je nezadovoljan i rastrojen pa zeli da ode.  Uostalom partije koje je pruzao u klubu nikada nisu odrazavale nezadovoljstvo i rastrojenost.

  • +1 1
Link to comment

Мене не би изненадило да му се дугују неке паре као и многима досад па да ће то да се преклопи финим трансфером и праштањем дугова што ће балерине да објављују као доказе љубави а не уцјењивачку политику мафијашке дружине.

  • +1 1
Link to comment

Dragović je danas dobio dozvolu kluba, da veče pre povratka ekipe u Srbiju napusti trening kamp i otputuje u Beč, kako bi posetio trudnu suprugu", objasnio je Terzić.

Jedan od najboljih igrača srpskog prvaka vrlo brzo će se pridružiti saigračima i nastaviti pripreme za drugi deo sezone...

"Već u ponedeljak biće u Beogradu na treningu. Aleksandar Dragović ne ide nigde iz Crvene zvezde i ovim stavljamo tačku na sve priče oko njegovog statusa", zaključio je Zvezdan Terzić.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

Мене не би изненадило да му се дугују неке паре као и многима досад па да ће то да се преклопи финим трансфером и праштањем дугова што ће балерине да објављују као доказе љубави а не уцјењивачку политику мафијашке дружине.

 

Dokaz ljubavi, bar u Draginom slučaju, je sam dolazak u klub. Ispunjenje dedinog zaveta, jel.

Tako da mislim da novac ne mora da se koristi, i u ovoj priči, kao neki bitan razlog.

On je svakako imao bolje finansijske ponude, a iskustvom i reputacijom je mogao igrati u kompetitivnijoj ligi.

  • +1 3
Link to comment

Dragovic je lik koji igra tamo gde mu se igra. Tako je dosao kod nas, tako sad i kod dekuja u raspalu sampdoriju hoce da ide. Da sam ja terza ne bih mu pravio problem jer mu motivacija ocigledno ne funkcionise po komercijalnim parametrima; sto je generalno kul...

Link to comment

Ma celu pricu su iskonstruisali Balerina i slicni retardi. Cak i da je postojala ta ideja, oni su je naduvali do maksimuma.

Vest da je u avionu za Italiju, a par sati kasnije gleda Ludogorec i Zvezdu sa tribina...

  • +1 1
Link to comment

Nikolić bek je djelovao pogubljeno skroz.

 

Ovaj Mitrović je stvarno igračina, nadam se da će biti nosilac igre u narednom periodu, inače će biti greota držati takvog igrača na klupi.  

Link to comment

Kraj priprema, mlaki utisci.  Ako se gleda rezultatski, 5 pobeda i jedan poraz iz 6 utakmica ne izgleda lose, pogotovo sto je poraz tesan.  Medjutim, kada se na 6 utakmica primi 8 golova (mi smo do sada u prvenstvu na 19 utakmica primili 7 golova), onda je to zabrinjavajuce.  Broj datih golova, 13, je zadovoljavajuci ali ne i impresivan s obzirom da su neki od protivnika bili inferiorni.  Na prve tri utakmice, dali smo 5 golova i primili jedan.  U svim utakmicama smo bili dominantni, ali prva dva protivnika, Lehija i Nefci, bili suvise zainteresovani da brane svoj gol nego da napadaju.  Jedino je Kopar pokusavao da napada.  U druge tri utakmice, dali smo 8 golova i primili 7.  Tu smo igrali sa dosta jacim protivnicima od kojih je Ludogorec bio najjaci i totalno nas razmontirao.  Imali smo srece i dobre odbrane Borjana jer je mogla da bude bruka.  Da Ludogorec nije oduzeo gas u drugom poluvremenu i izveo iz igre prvu postavu, tesko da bismo zavrsili pristonim porazom od 3-2.

 

Nasi problemi u odbrani kako ja vidim su dvojaki.  Jedan problem sto su nam novi bekovi (Azarov, L. Nikolic i Vigo) totalna ofnanziva i slabo igraju u odbrani (doduse ne znam za Viga jer je odigrao samo dva poluvremena).  Uz to, krilni napadaci (Bukari, Mitrovic, Katai, Mustafa, Mituljikic, Motika) ne pomazu bekovima tako da po bokovima duva promaja.  Tu su nam protivnici najvise stvarali sanse i davali golove.  Drugi problem je neprestana rotacija stopera.  Razumem da su pripreme, ali nama je na svakoj utakici stoperski par bio drugi.  Rotirali su Dragovic, Lekovic, Milunovic, Pankov, Erakovic.  Meni se Lekovic dopao.  Jedini problem mu je sto je spor a to je ozbiljan problem zato sto vec imamo jednog takvog igraca - Milunovica.  Pankov je lose odigrao celokupne pripreme i nadam se da kada se Spajic oporavi da ce Pankov da ispadne iz rotacije.  Ko ce da nam igra bekove u nastavku sezone je pitanje.  Rodic je daleko boilji od Azarova u odbrani, ali slabiji u napadu.  Na desnoj strani imamo Viga, L. Nikolica i Gobelju.  Ja bih krenuo sa Vigom.

 

Sto se tice napadaca, jedini spic, Pesic, igrao je samo dve utakmice (Tbilisi i Ludogorec).  U prvoj je postigao dva gola u drugoj nista.  Ostali spicevi, poluspicevi i lazne devetke su bili ispod ocekivanja, posebno Mustafa.  Ni gol, ni asistencija, niti sut u okvir gola.  Taj covek nema mesta u Zvezdi.  Zatim Katai, koji je kada nema Ivanica u igri, izgubljen.  Masi zicere, gubi se u driblinzima, slabo saradjuje sa drugim igracima.  Doduse on ima momente briljantnosti i zbog toga volim da ga gledam, ali za njega je 90 minu mnogo.  Mijatovic je malo igrao ali je na dve utakmice (Tbilisi i Austrija) asistirao.

 

U srednjem redu nista specijalno.  Razocarao je donekle Kanga jer smo navikli da salje precizne pasove.  Na pripremama to se retko desavalo.  Kangva, s druge strane, igra dobro kada napadamo ali kada se branimo nije mnogo koristan.  Velja Nikolic je jos jedanput pokazao da ne moze da igra u Zvezdi.  Sto se tice zadnjih veznih, Mijailovic je najbolje resenje, mada Sanogo i Krsticic mogu da pokriju to mesto.  Sa losim defanzivnim bekovima, zadnji vezni ce morati da oru po terenu.

 

Krilni napadaci, Mitrovic, Bukari, Prucev, deluju kao najjaci deo tima.  Preko njih najvise pretimo, pogotovo kada se udvoje sa ofanzivnim bekovima.  Motika nije pokazao znacajan napredak a Mituljikic je malo igrao.  I pored dobrih krilnih napadaca, ostyaje problem ko ce da realizuje sanse koje oni naparave, sto je za sada problem koji nije resen jer imamo samo jednog osrednjeg spica - Pesica.

 

Novina u igri je presing na zadnju liniju protivnika.  To je dobro radilo u prve 3-4 utakmice.  Iznudjivali smo greske iz kojih smo postigli nekoliko golova.  U poslednje dve utakmice, to nam se obijalo o glavu jer kada pritisak nije uspevao, otvarali smo prostor koji je protivnik uspesno koristio i tako smo primali golove.

  • Hvala 2
Link to comment
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...