Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Pa nema Dragovic 35 nego 31 godinu.  Moze da igra na visokom nivou bar jos par godina.  Bio je austrijski reprezentativac (100 odigranih utakmica), dobro je igrao u Zvezdi u medjunarodnim utakmicama. Pounuda od 500.000 za Dragovica je izuzetno niska.  Ja sam ocekivao najmanje 2-2.5 miliona evra.  Marin je dosao u Zvezdu za 700.000 evra a otisao za skoro tri puta vise. 

 

Sto se tice Stankovica, i ja bih se ljutio na njega s obzirom da zna koliko je znacajan Dragovic za Zvezdu, da Zvezda ne zeli da ga pusti, i da on i dalje insistira da Dragovica dovedu u klub koji je jednom nogom u Serie B i to za nepristojno malu sumu.

  • +1 1
Link to comment

Stankovic je trazio igraca sto je potpuno legitimno a to sto njihova uprava hoce da ga uzme na foru je totalno druga prica. Legitimno je i da terza zameri stankovicu sto lozi igraca kojeg njegov klub nema pare da plati...

  • +1 1
Link to comment

Stankovic je ostavio znacajan trag u Zvezdi.  Unapredio igru, nastavio dominaciju u domacim takmicenjima, ostvario dobre rezultate u LE.  Medjutim, u toku svog mandata u Zvezdi tri sezone za redom fulao je "mec-lopte" za LS i to protiv klubova koji ne spadaju u klasu "azdaja".  To je verovatno i razlog sto je podneo ostavku i beleg koji ce da nosi.   Ko zna da li ce ikada u svojoj trenerskoj karijeri da ima sanse da se kvalifikuje za grupnu fazu LS kakve je imao u Zvezdi.  Zbog toga, ne bi trebalo da oslabi Zvezdin tim uoci grupne faze LS 2023/2024 odvodjenjem Zvezdinog kljucnog odbrambenog igraca.  Neka ga potrazi na drugom mestu. 

Link to comment
Pa nema Dragovic 35 nego 31 godinu.  Moze da igra na visokom nivou bar jos par godina.  Bio je austrijski reprezentativac (100 odigranih utakmica), dobro je igrao u Zvezdi u medjunarodnim utakmicama. Pounuda od 500.000 za Dragovica je izuzetno niska.  Ja sam ocekivao najmanje 2-2.5 miliona evra.  Marin je dosao u Zvezdu za 700.000 evra a otisao za skoro tri puta vise. 
 
Sto se tice Stankovica, i ja bih se ljutio na njega s obzirom da zna koliko je znacajan Dragovic za Zvezdu, da Zvezda ne zeli da ga pusti, i da on i dalje insistira da Dragovica dovedu u klub koji je jednom nogom u Serie B i to za nepristojno malu sumu.
Marin nije imao ništa više godina od danas Dragovića kad je odlazio. A tek je imao ozbiljniji pedigre. Otišao je u sredinu koja totalno preplaćuje igrače i doneo je Zvezdi kako čitam 1.25 miliona.

Moguće da Dragović vredi više, al više od ovoga, ukoliko želi da ide i u formi u kakvoj je ove sezone, može da se dobije od zemalja trećeg sveta. Ne mislim da treba da se proda, al to je njegova vrednost. Uostalom, sve te silne nastupe za austrijsku reprezentaciju, nije uspeo da naplati bolje nego free transfer u Zvezdu sa 29 godina.

Ta nula manje je totalni SF

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment

Dragovicev transfer u Zvezdu je bio motivisan delom zeljom Dragovicevog dede a delom samog Dragovica jer navija za Zvezdu.  Dosao je iz ljubavi prema dedi i Zvezdi, za dzabe, jer mu je ugovor sa Leverkuzenom istekao.  (Uveren sam da je mogao da produzi ugovor sa Leverkuzenom ili da predje u neki evropski klub bogatiji i jaci od Zvezde za solidne pare.)  Marin je isto tako hteo da igra u klubu za koji navija od detinjstva, ali njegov transfer je kostao Zvezdu jer mu nije istekao ugovor u Olimpijakosu.  Dok je igrao u Zvezdi, Marin je dobio odlicnu ponudu iz Saudijske Arabije izmedju 2 i 2,5 miliona evra tako da je Zvezda bez gundjanja prihvatila ponudu i zaradila.  Igrom slucaja, ubrzo nakon odlaska Marina, vratio se Katai tako da se Marinov odlazak nije u toj meri osetio koliko bi se osetio Dragovicev odlazak (posebno ako ode i Erakovic).  Bez obzira, ako bi Sampdorija ponudila pristojnu cenu za Dragovica, mozda bi Terzic oprostio Stankovicu i prodao Dragovica. 

Link to comment

Normalno je da se klubovi interesuju, ali ne razmišljam u tom smeru. Igrač sam Crvene zvezde i dok god je tako neću komentarisati natpise”, rekao je Dragović u razgovoru za “Srbija Danas”.

Kako kaže, u Zvezdi ne može biti nezadovoljan.

“Ostvario mi se dečački san. Crvena zvezda je za mene više od kluba, nemoguće je da budem nezadovoljan u voljenom klubu. Želim sa Zvezdom da igram Ligu šampiona i trenutno razmišljam samo u tom pravcu”, zaključio je Dragović

  • +1 4
Link to comment

Uroš Lazić desni bek iz Grafičara (2003.) i Andrija Radulović pozajmljeni do ljeta Radniku iz Surdulice, kako pišu buregdžije Nikola Stanković i Nikola Knežević pozajmljeni Napretku, dok je desni bek Grafičara Milan Ilić prešao u Javor. Danas su počele i prepreme FKCZ.

Link to comment

Buduci da ne mogu da se oprostim na jedno zauvek sa cenjenom zvezdaskom populacijom i Tedom na maticnom kosarkaskom topiku, pozdravicu se sa vama ovde, uz tradicionalni decembarski pozdrav u potpisu.

  • +1 6
  • Tužno 2
Link to comment
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...