Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

9 minutes ago, Dimitrije said:

Kulibaali za sada nije dobio ni jedaan vazdusni duel.  Mnogo nizi igraci ga nadskacu.

 

Izgubio je ukupno jedan vazdusni duel. Prvi je dobio 15 sekundi po pocetku poluvremena. Covek nema pojma ali da mu ne dodajemo.:D

Link to comment

Odmorismo dosta igraca, videsmo igrace sa klupe, najpovoljniji utisak je ostavio Mijatovic.  Ostali, nista narocito.  Azarov je tanak u odbrani a uzdrzan u napadu.  Kao na prvim utakmicama u Zvezdi, najradije ce da odigra alibi pas.  Doduse ovde je zahvatio jedan volej na gol posle odbitka i napravio jedan proboj po levoj strani sto je neki napredak.  Mustafu jos uvek ne kapiram, jak, brz, motivisan ali to se ne pretace u neku konkretniju igru.  Kulibali je igrac koji bi trebalo da igra kao Pavkov ali uprkos visine, Pavkovu jos uvek nije ni do kolena.  Mozda me prijatno iznenadi neki drugi put.  Hvala mu za gol, ali gol je prvenstveno kreacija Ivanica i Bena.  Trebalo je biti umetnik promasaja pa ga ne dati.  Kako je moguce da vec u nekoliko utakmica Gobeljic ostavlja daleko bolji utisak od Rodica?  Konacno, Motika i Stankovic treba da se zapitaju kako nisu mogli da dobiju bar 10-ak minuta u danasnjoj utakmici.

Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

Odmorismo dosta igraca, videsmo igrace sa klupe, najpovoljniji utisak je ostavio Mijatovic.  Ostali, nista narocito.  Azarov je tanak u odbrani a uzdrzan u napadu.  Kao na prvim utakmicama u Zvezdi, najradije ce da odigra alibi pas.  Doduse ovde je zahvatio jedan volej na gol posle odbitka i napravio jedan proboj po levoj strani sto je neki napredak.  Mustafu jos uvek ne kapiram, jak, brz, motivisan ali to se ne pretace u neku konkretniju igru.  Kulibali je igrac koji bi trebalo da igra kao Pavkov ali uprkos visine, Pavkovu jos uvek nije ni do kolena.  Mozda me prijatno iznenadi neki drugi put.  Hvala mu za gol, ali gol je prvenstveno kreacija Ivanica i Bena.  Trebalo je biti umetnik promasaja pa ga ne dati.  Kako je moguce da vec u nekoliko utakmica Gobeljic ostavlja daleko bolji utisak od Rodica?  Konacno, Motika i Stankovic treba da se zapitaju kako nisu mogli da dobiju bar 10-ak minuta u danasnjoj utakmici.

promasio je on, ali ga je lopta pogodila. 

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Realno golman je odbio loptu direkt na nogu Kalifu, Mr Gol je bio na pravom mjestu.:D

Meni je fascinantno Mustafino zujanje bez ikakvoga učinka. Glava nekako uvijek zuri u pod. Muva bez glave daleko smislenije djeluje...

Edited by hrkljush boys_2
Link to comment
21 minutes ago, Dimitrije said:

Odmorismo dosta igraca, videsmo igrace sa klupe, najpovoljniji utisak je ostavio Mijatovic.  Ostali, nista narocito.  Azarov je tanak u odbrani a uzdrzan u napadu.  Kao na prvim utakmicama u Zvezdi, najradije ce da odigra alibi pas.  Doduse ovde je zahvatio jedan volej na gol posle odbitka i napravio jedan proboj po levoj strani sto je neki napredak.  Mustafu jos uvek ne kapiram, jak, brz, motivisan ali to se ne pretace u neku konkretniju igru.  Kulibali je igrac koji bi trebalo da igra kao Pavkov ali uprkos visine, Pavkovu jos uvek nije ni do kolena.  Mozda me prijatno iznenadi neki drugi put.  Hvala mu za gol, ali gol je prvenstveno kreacija Ivanica i Bena.  Trebalo je biti umetnik promasaja pa ga ne dati.  Kako je moguce da vec u nekoliko utakmica Gobeljic ostavlja daleko bolji utisak od Rodica?  Konacno, Motika i Stankovic treba da se zapitaju kako nisu mogli da dobiju bar 10-ak minuta u danasnjoj utakmici.

 

I nema pojma sa zivotom. Brzina je vazan atribut u fudbalu, mozda nikad nije bio vazniji, ali u toj ili bilo kojoj brzini se ocekuje da znas s loptom makar najosnovnije stvari. Bukari je tehnicki takodje relativno ogranicen igrac ali zna osnovne stvari, "vidi" igru i donosi neke odluke na vreme. Mustafa stekne prednost brzinom ali kad treba tu prednost da iskoristi - corak.

 

Za Azarova imam utisak da se malo uplasio toga gde je dosao pa kad dobije priliku gleda samo da nesto ne zajebe. Prvi put veceras kad nije imao kud vec napred seo je fintom beka Kolubare i odlicno centrirao iz mesta. Milojevicev posao je da ga oslobodi, ohrabri i podrzi jer mi se cini da decko zna da igra fudbal a ima potencijala i za beka i za wingback-a. Ne bi mu skodilo ni malo teretane, nece mu mnogo znaciti brzina ako bek moze da ga izgura remplovanjem u pocetku akcije.

 

Kulibali je epski promasaj, skoro da je zabavno gledati ga na terenu. Hoce, trudi se, otkriva, trazi loptu ali imam utisak kao da nosi noge nekog drugog igraca koje ne kontrolise. Imajuci u vidu njegov CV, prosto je nemoguce da je ovoliko los. Verovatno i nije ali za igrace kojima tehnika nije jaca strana duge pauze su pogubnije nego za one kojima kontakt s loptom dolazi prirodno, treba im vise vremena da ponovo steknu osecaj.

 

Motika i Stankovic su u ovom trenutku bolji igraci od svih ovih klinaca koji ulaze na teren, pokazali su to i na EP za mlade. Zasto ne igraju redovnije, pretpostavljam da je to pitanje za upravu vise nego za trenera. Domaci su igraci pa se na njih dugorocno vise racuna, Mustafu verovatno guraju da bi ga nekom zavaljali.

 

Mijatovic ce biti zver od igraca, podseca po konstituciji na Dejana Stankovica kad je bio njegovih godina. Ima jake noge i nisko teziste, sto je za igraca na njegovoj poziciji velika prednost. Kad ga covek gleda iz daljine nikad ne bi rekao da ima 17 godina, fizicki je bolje formiran od polovine Zvezdinog rostera.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Imao je odlican sut u prvom, dobri su mu prekidi, vraca se i u odbranu, presekao je dosta lopti, asistirao za drugi gol...

 

Ja Bena obozavam, drazi mi je i kao igrac i kao covek od svih drugih igraca Zvezde, ali on i ovo sto uspeva uglavnom vadi na volju i disciplinu. Gotov je Ben igracki, treba mu naci jedan masan ugovor na godinu dana negde u nekoj arapskoj egzotici da se opari i vratiti ga u klub po zavrsetku karijere na mesto glavnog skauta za Afriku. Takvu ljudinu moramo zadrzati u klubu, tim pre sto su se i on i njegova porodica navikli na Beograd, klinci su naucili jezik, mislim da je kupio i stan ovde. Kao fudbaler nije ni senka onog Bena s pocetka mandata u Zvezdi, jednostavno su ga stigle i godine i manjak kontinuiteta u igri poslednjih par godina.

  • +1 9
Link to comment

Čini mi se da ćemo polako zaličiti na organizovan tim, pregrmili smo ovu seriju nezgodnih gostovanja neokrnjenog bilansa bodova, čak i dva više od direktnog rivala! Ono što treba da nas brine je osjećaj da više nismo blago povlašteni protiv ostalih ligaša ali i kod sudija, možda već sve počinje da bazdi na Bjeku na čelu FSS. U svemu tome ova patetika Terza mađije mi posebno ide na qvad, on pravi buru u čaši vode, s jedne strane loži navijače protiv Bjeke, a s druge strane nema svog protivkandidata pošto mu lebdeći duh iznad Marakane to ne dozvoljava! Pitanje je čija je ovo igra i ko će to na kraju platiti, nadam se da neće Zvezda opet biti kolateralna šteta!

Link to comment

Ah, kakvo čudo da Terza manipuliše (potplaćuje) skandiranje. Na stranu što je Bjeković zaista smeće od “sportskog radnika”, to ne umanjuje smećarstco Terze.

 

Tako je preventivno terao Piksija od Zvezde, tek da mu ne ugrozi mesto nakon što je Piksi napravio čudo sa reprezentacijom.

 

Zna da bi on bio eliksir za Zvezdu, ali bi isto tako Terza i odredjeni mafijaši izgubili koku nosilju.

Link to comment

U ovoj lakrdiji jedino bi UEFA statut mogao biti od koristi, ako se primjenjuje pravilo da osoba na čelu saveza ne može biti matora drtina od 75 g. 

Vidjećemo na šta će sve to izaći, naravno da je Terza ložač stari, da je htio ili smio protiv Bjeke imenovao bi svog kandidata, zašto nije? Zašto nije Vidića kandidovao? Pa upravo zato što mu taj profil ličnosti ne odgovara, on traži sličnog sebi, pa ćemo onda imati seriju saopštenja i protesta!

  • +1 1
Link to comment
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...