Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

3 hours ago, harper said:

 

Da, nisam pomenuo da je otac tog mog prijatelja bio oficir JNA, sto je sigurno imalo uticaja bar kroz vaspitanje.

 

Kod nekih ljudi je to bilo generacijski. Iz nekog razloga je Velez, od svih klubova, imao dosta navijaca po Jugoslaviji van Hercegovine a to mogu jedino da objasnim igrama BMV (Bajevic-Maric-Vladic) generacije i posle generacije Halilhodzica, Tucea i Kajtaza. Zeljo je van Bosne takodje mnogima bio simpatican, Sarajevo ne previse.

ja sam iz sarajeva i pored zvezde koja mi je bila "najvazniji" klub, navijao sam lokalno za zelju (isao ponekad na utakice, bas kao i zvezdine kada su gostovali u sarajevu), a simpatisao velez. fk sarajevo nisam mogao da smislim.

Link to comment
31 minutes ago, John Coltrane said:

 

Nema potrebe hvatati se za minutažu gorepomenutih igrača - poentaa je činjenica da su oni i dalje u klubu i da su u i oko prvog tima. U pitanju su godine i godine u nazad. Jasno je da niko neće imati squad od 25 najboljih igrača na Svetu, ali nama su cepanice imale prilično zapažene role. Rasterali su "gardiste" ali Gobelja je i dalje tu...nekom magijom.

 

Takodje nema potrebe uvoditi u priču "javno mnjenje" i "novinare" te pominjati kreiranje atmosfere koja bi bila plodno tlo za odlazak Stankovića jer mislim da ljudi koji ovde pišu komentarišu ono što su očima videli na terenu, a ne ono što su "popušili od Terze i Mrkele". Ja ne znam da li neko normalan uopšte čita šta se piše po tim portalima i "novinama", osim ako ne okači za sprdnju.

 

Da, očaj u derbijima, gde nismo sposobni da fudbalski kvalitet pretvorimo u pozitivan rezultat - bilans je 2 pobede, 1 poraz i 4,5 remija 0:0 1:1. Pretanko. Seti se onih nizova kad je 1 klub dominirao-pa to je bilo 3,4 godine bez poraza. Umesto da iskoristimo momentum u kom je Partizan već u debelom bodovnom zaostatku i razbijemo ih na njihovom terenu mi odigramo dobrih 30min a ostalo vreme se raspadnemo.

 

Kad je smena trenera u pitanju, ovde se provlači priča da Stanković nije oteran nego da je sam otišao. Ako je to tačno onda je to još 1 dokaz da je sklon donošenju loših odluka. Da li posle poraza treba da padneš još više i poklekneš ili treba da ostaneš, dok klub ne nadje bolje rešenje, i pomogneš u teškom periodu? Da li se sve rešava odlaskom, pukim okretanjem ledja? Ako je oteran, što je veća verovatnoća obzirom da su kao iz šešira izvukli novog trenera, to onda ide u prilog priči kako loše radi Terzić, a oko koje svi imamo konsenzus. I to se, ponovo, vidi na terenu. Ovaj tim Zvezde je morao da tuče i FKP i TSC, bez ikakve dalje priče. Tu nema spora, to je jednostavno pod moranje.

 

A za fizičku spremu treba pogledati samo kako to rade ozbiljni treneri, bar je danas sve dostupno. Erik Ten Hag je naterao svoje igrače da umesto slobodnog dana u nedelju, posle tekme koju su izgubili sa 4:0 i u kojoj su pretrčali 14km manje, izadju na teren i istrče tu razliku. Svi do jednog uključujući i njega. Rezultat je 4 pobede za redom, izmedju ostalog i nad ljutim rivalima Liverpulom i trenutnim liderom na tabeli Arsenalom. A šta je tek on nasledio?! Raspad kapitena Megvajera, najavu odlaska Ronalda, 3 meseca neuspešne potere za Frenki De Jongom, proteste navijača sa najavom upada na teren i prekidom meča zbog nezadovoljstva vlasnicima kluba, kritike što je platio 60miliona štopera od 175cm, poraz u prva dva kola nove sezone protiv, na papiru, slabijih protivnika....

Otišao sam predaleko, ali ako ništa drugo ne možeš onda bar možeš da treniraš i nabijaš kondiciju. Sve i da nemaš uslove, imaš teren/livadu pa trči sine 15km svaki drugi dan, pa ti se neće desiti da posle pola sata dišeš na škrge.

 

I još samo ovo, što se tiče očekivanja, navijači od svog kluba uvek očekuju više jer je to stvar emocije i verovanja da mogu više. Niko ovde ne piše da Zvezda treba da igra finale LŠ niti se buni kad nas nakanta PSŽ ali imati kostur tima sezonama u nazad i tome pridodavati dobre igrače za naše uslove, onda nije nerealno očekivati trijumf protiv Haife/Omonije/FKP ili nekog tamo TSC.

 

 

 

 

Tvoj post je bukvalno klasican primer nerealnih ocekivanja, toliko nerealnih da su pomalo i komicna.

 

Naravno da ima potrebe "hvatati se za minutazu" Gobeljica i Srnica jer je minutaza ono sto je do trenera a ne to da li su oni u klubu ili nisu. I Igor Mijovic je bio u klubu devet godina pa niko nije zbog toga sikanirao trenere vec upravu, sto je logicno i ima smisla. Nije Gobeljic tu nikakvom magijom Stankovica vec je tu da bi delio nenormalnu platu koju ima za svoj kvalitet sa onima koji ga i drze u klubu.

 

To sta je tebi pretanko ili nije kad je rec o derbijima je irelevantno, relevantni su samo rezultati. A rezultati kazu da smo prosle godine dobili dva derbija kad smo morali da dobijemo (u trenucima kad smo bilil na -5 i u finalu Kupa) i dva odigrali nereseno kad nam je bilo svejedno. To sto neko zamislja da je ovakav (kakav?) tim trebalo da naguzi sa tri-cetiri razlike Partizan, koji bukvalno nije izgubio utakmicu citave sezone osim protiv nas, je samo isprazna patkometrija i nista vise od toga. Ni ekipa iz Barija nije lako dobijala derbije i nije ih dobijala uvek.

 

Poredjenje sa Mancester Junajtedom, klubom u kojem igraju igraci koji za nedelju dana zarade koliko ti i ja za deset godina i gde plate stizu na racun uredno svakog petka, necu ni da udostojim komentara. Uostalom, to je nebitno jer Zvezdi kao timu (za razliku od pojedinih igraca) kondicija nije nikakav problem u nasoj ligi a nikad nece biti na nivou Liga Petice, jer ideja da se kondicija tokom sezone nabija i odrzava na nivou koji zamislis tako sto se trci na livadi 15 kilometara svaki drugi dan je bukvalno smehotresna.

 

To da Zvezdini navijaci uvek traze vise iz emocije i verovanja da igraci mogu vise je izvini ali najobicnija glupost. Navijaci mogu i treba da traze vise ali normalni navijaci normalnih klubova ne traze ostavke i otkaze igracima i trenerima zato sto na jednoj utakmici ili u jednom poluvremenu nisu dali to vise koje su ocekivali. Normalni navijaci normalnih klubova nemaju stav da ako nekog pobedis sa 5:0 onda je taj neko dunster a ako ne pobedis tim slicnog kvaliteta onda si ti dunster kojeg smesta treba oterati jer nema pojma. Normalni navijaci normalnih klubova znaju da se sport sastoji iz pobeda i poraza. Cak i navijaci Reala to znaju. Ne znaju samo navijaci Zvezde, kluba koji ne sme da izgubi nijednu utakmicu u sezoni osim, dakako, od PSG-a ili Bajerna. kao da u Evropi nema najmanje stotinak klubova koji su ili bolji ili tu negde na nivou Zvezde.

 

Ali, sve je to sada postalo nebitno. Dobili smo fenomenalnog trenera koji je "pravio Stankovicu taktiku", Srnic i Gobeljic ne igraju, pobedjujemo i dalje. Ne vidim u cemu je problem sad kad je pajser oteran, sve je med i mleko u ekipi. Sto smo svi, jel'te, i ocekivali.

Edited by harper
  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, harper said:

 

Na stranu to sto sam stariji od tebe pa mi ostaje samo da ti se zahvalim na ovom budalesanju o akademiji za mlade lidere, reci mi ima li naznaka da ce tvoj sef Vesic da se vrati u klub. Racunam da ste toliko bliski da ce ti reci ako se to desi. Hoce li biti nekog mesta i za tebe kad se popularni Vesara vrati u klub? Nije da nisi zasluzio.

Kad otjeramo tvog mentora Terzica, tebe i vaseg duha sto lebdi nad Marakanom, eto nas. 

Znam ja da si ti mator, ali nikad nije kasno za jednu finu diplomicu mladog lidera. Zasluzio si je po kolicini demagogije, zamijene teza i slicnom baljezganju.

Link to comment
12 minutes ago, harper said:

 

Tvoj post je bukvalno klasican primer nerealnih ocekivanja, toliko nerealnih da su pomalo i komicna.

 

Naravno da ima potrebe "hvatati se za minutazu" Gobeljica i Srnica jer je minutaza ono sto je do trenera a ne to da li su oni u klubu ili nisu. I Igor Mijovic je bio u klubu devet godina pa niko nije zbog toga sikanirao trenere vec upravu, sto je logicno i ima smisla. Nije Gobeljic tu nikakvom magijom Stankovica vec je tu da bi delio nenormalnu platu koju ima za svoj kvalitet sa onima koji ga i drze u klubu.

 

To sta je tebi pretanko ili nije kad je rec o derbijima je irelevantno, relevantni su samo rezultati. A rezultati kazu da smo prosle godine dobili dva derbija kad smo morali da dobijemo (u trenucima kad smo bilil na -5 i u finalu Kupa) i dva odigrali nereseno kad nam je bilo svejedno. To sto neko zamislja da je ovakav (kakav?) tim trebalo da naguzi sa tri-cetiri razlike Partizan, koji bukvalno nije izgubio utakmicu citave sezone osim protiv nas, je samo isprazna patkometrija i nista vise od toga. Ni ekipa iz Barija nije lako dobijala derbije i nije ih dobijala uvek.

 

Poredjenje sa Mancester Junajtedom, klubom u kojem igraju igraci koji za nedelju dana zarade koliko ti i ja za deset godina i gde plate stizu na racun uredno svakog petka, necu ni da udostojim komentara. Uostalom, to je nebitno jer Zvezdi kao timu (za razliku od pojedinih igraca) kondicija nije nikakav problem u nasoj ligi a nikad nece biti na nivou Liga Petice, jer ideja da se kondicija tokom sezone nabija i odrzava na nivou koji zamislis tako sto se trci na livadi 15 kilometara svaki drugi dan je bukvalno smehotresna.

 

To da Zvezdini navijaci uvek traze vise iz emocije i verovanja da igraci mogu vise je izvini ali najobicnija glupost. Navijaci mogu i treba da traze vise ali normalni navijaci normalnih klubova ne traze ostavke i otkaze igracima i trenerima zato sto na jednoj utakmici ili u jednom poluvremenu nisu dali to vise koje su ocekivali. Normalni navijaci normalnih klubova nemaju stav da ako nekog pobedis sa 5:0 onda je taj neko dunster a ako ne pobedis tim slicnog kvaliteta onda si ti dunster kojeg smesta treba oterati jer nema pojma. Normalni navijaci normalnih klubova znaju da se sport sastoji iz pobeda i poraza. Cak i navijaci Reala to znaju. Ne znaju samo navijaci Zvezde, kluba koji ne sme da izgubi nijednu utakmicu u sezoni osim, dakako, od PSG-a ili Bajerna. kao da u Evropi nema najmanje stotinak klubova koji su ili bolji ili tu negde na nivou Zvezde.

 

Ali, sve je to sada postalo nebitno. Dobili smo fenomenalnog trenera koji je "pravio Stankovicu taktiku", Srnic i Gobeljic ne igraju, pobedjujemo i dalje. Ne vidim u cemu je problem sad kad je pajser oteran, sve je med i mleko u ekipi. Sto smo svi, jel'te, i ocekivali.

 

Jedino što je komično, usudio bih se reći tragikomčino, je tvoj stav da imaš pravo da deliš lekcije celom forumu. Tvoje pisanje sa visine na temi o fudbalu je genijalno. Zaključujemo da se radi o čoveku koji se razume u samo dve stvari - u sve i u svašta. Ovo je mesto diskusije, ovde nisi profesor koji drži predavanje djacima.

 

Ja Stankovića nikada nisam nazvao "pajserom" i ponovo molim da se etiketiranja maneš i ostaviš ih za one forumaše u kojima si u otvorenoj svadji i konstantom vredjanju. Ja sam bio nezadovoljan i svoje nezadovoljstvo argumentovano obrazlagao u granicama mog poznavanja igre. Da je bilo ko od nas stručnjak za fudbal ne bi svoje vreme trošio na forumu, nego bi živeo od toga kao profesionalni trener. Dakle sve napisano iz zadnjeg pasusa nemaš potrebu da meni imputiraš.

 

Smehotresno je to što si se ti ubedio da kondicija nije bitna u sportu u kom se traži trčanje 90min, kao i to da se kondicija ne nabija trčanjem.

Danas instaliraš aplikaciju na mob i od nekog poluporetnog debelog čoveka za 3 meseca možeš napraviti trkača polumaratona. Korak dalje su personalni treneri koji će ti dati i program ishrane da ne izgledaš kao Pavkov kad pokaže stomačinu, a da ne pričam šta sve rade ozbiljni kondicioni treneri. Ali ne, mi se vodimo onom Grofovom, kog ti ovde kuješ u zvezde, da nama kondicioni trener i ne treba.

  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, MiddleClass said:

Miha je slobodan. Terzicu reaguj!

Ne.  Prvo Miha nije trener koji ce da udje u srpski klub da gasi pozar kao na primr Lalatovic.   Ako bi ikada dosao, on bi to uradio uz veliku pompu, na kraju sezone ili na kraju jesenje sezone.  Drugo, covek je ozbiljno bolestan i da je krajnje riskantno da se vrati u klub gde ce posle prvog kiksa da ga cerece i mediji i Zvezdini navijaci i klupska uprava.

Link to comment
11 minutes ago, John Coltrane said:

 

Jedino što je komično, usudio bih se reći tragikomčino, je tvoj stav da imaš pravo da deliš lekcije celom forumu. Tvoje pisanje sa visine na temi o fudbalu je genijalno. Zaključujemo da se radi o čoveku koji se razume u samo dve stvari - u sve i u svašta. Ovo je mesto diskusije, ovde nisi profesor koji drži predavanje djacima.

 

Ja Stankovića nikada nisam nazvao "pajserom" i ponovo molim da se etiketiranja maneš i ostaviš ih za one forumaše u kojima si u otvorenoj svadji i konstantom vredjanju. Ja sam bio nezadovoljan i svoje nezadovoljstvo argumentovano obrazlagao u granicama mog poznavanja igre. Da je bilo ko od nas stručnjak za fudbal ne bi svoje vreme trošio na forumu, nego bi živeo od toga kao profesionalni trener. Dakle sve napisano iz zadnjeg pasusa nemaš potrebu da meni imputiraš.

 

Smehotresno je to što si se ti ubedio da kondicija nije bitna u sportu u kom se traži trčanje 90min, kao i to da se kondicija ne nabija trčanjem.

Danas instaliraš aplikaciju na mob i od nekog poluporetnog debelog čoveka za 3 meseca možeš napraviti trkača polumaratona. Korak dalje su personalni treneri koji će ti dati i program ishrane da ne izgledaš kao Pavkov kad pokaže stomačinu, a da ne pričam šta sve rade ozbiljni kondicioni treneri. Ali ne, mi se vodimo onom Grofovom, kog ti ovde kuješ u zvezde, da nama kondicioni trener i ne treba.

 

John Coltrane a.k.a. Ceo Forum. Lepo si se sakrio.

 

Da, ovo sto sam boldovao jeste deo price o kondiciji. Kako se to tacno uklapa u tvoju teoriju da ces da nabijes kondiciju profesionalnim fudbalerima tako sto ces da ih izvedes na livadu jednom u dva dana i nateras da trce 15 kilometara? Da te podsetim, to je tvoja teorija kardio treninga, nije moja. Ja nigde nisam napisao da kondicija nije bitna, ono sto jesam napisao je da kondicija nije problem u Zvezdi i da na pripremama nije uradjeno nista pogresno i drugacije od onoga sto je i ranije radjeno u Stankovicevom mandatu. To sto tebi izgleda kao problem kondicije je zapravo problem koji se sastoji iz dva druga segmenta: 1. lose psiholoske pripreme i reakcije tima i trenera na pritisak zbog poraza od Makabija i 2. selekcije tima koji je inferioran u igri bez lopte. Zvezda je sve cetiri poslednje utakmice zavrsila u jurenju rezultata, jednom uspesno i tri puta neuspesno, ekipa koja je u losijem fizickom stanju od protivnika to ne moze da uradi. U Zvezdi pojedini igraci (Katai, Milunovic i Rodic) imaju problem sa fizickom spremom iz raznih razloga ali oni taj problem imaju odavno, imali su ga i kada je Zvezda igrala mnogo bolje nego sto sada igra. Ivanic i Pesic su igrali sa povredama, njihovo stanje nema veze sa kondicijom. Pogotovo to vazi za Pesica koji, kao i Milunovic, nije uopste prosao pripreme sa timom. Svi drugi su sasvim dobro spremljeni u okviru onoga sto je strucni stab inace pripremao za njih i ne pokazuju nikakve znake lose kondicije. To je budalastina koja se iz nekog razloga primila na forumu u poslednjih nekoliko dana i nema veze sa realnoscu.

 

Sto se tice generalno nivoa kondicije srpskih timova, ona nikada nece biti drasticno bolja sve dok se u Srbiji igra ovakva liga sa ovoliko klubova koji protiv Zvezde i Partizana uglavnom igraju na pola terena. Mozes da imas pripreme kakve god hoces, mozes da ubijes igrace treningom, dzaba je kad ti je ekipa osam meseci van pravog takmicarskog tonusa. Niko u nasim strucnim stabovima nije bas toliko glup da ne zna za te tvoje famozne aplikacije na telefonu i ne ume da ih nadje, makar na youtube-u. Osim toga, Zvezda sada ima odlicne uslove za pripreme i recovery na samom stadionu kao i najmoderniju opremu za trening i pracenje individualnog stanja igraca. To sto vi mislite da vas par odlazaka u teretanu cini strucnjacima i za tu oblast je sasvim druga prica. I onda se zalite da vama neko drzi predavanja a prezentirate se ovde kao strucnjaci za fudbalsku strategiju i taktiku, psihologiju grupe, sastav i tip treninga i sve drugo sto vam u odredjenom trenutku padne na pamet.

Link to comment
6 minutes ago, levi said:

klinci ne moraju da se licenciraju, mogu da ga prijave dan pre svake utakmice

a verovatno i nije u planu novog šefa

Pa licencirani su Motika i Lekovic.  Ja bih rekao da je u pitanju ovo drugo.  Od dolaska Milojevica, Stankovic nije odigrao ni minut. 

  • +1 1
Link to comment

Motika mora, on je doveden, mislim da se ovo odnosi samo na klince iz svoje škole, koji su od svoje 15 god u klubu. Ne znam za tog Lekovića
 
u svakom slučaju niko od njih nije blizu igranja u LE

Link to comment
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...