Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Nama je glavnina ekipe Kanga-Katai-Ivanic ,kad oni ne igraju odmah je problem. Od njih samo Kanga igra ,kad god smo prošle sezone kombinovali morali smo da uvodimo Kangu i Kataia u drugom da dođemo do pobede . Uz to ekipa je prsla ,nije spremna fizički tako da uopšte nije čudno što smo loše igrali.
Čak smo i ovako loši imali dosta šansi ,prečku ,stativu ,još 3,4 šanse.
Ekipa može da se trgne nekim dobrim rezultatom u četvrtak ,i veća čuda su se dešavala. Brzo se okrene situacija ,čim Katai i Ivanić budi fit i u formi odmah je to druga priča .
Najveći minus je ovaj Mustafa ,dečka sam gledao prošle godine u drugoj ligi i za tu ligu i ima kvalitet. Sramota je da on uopšte dobija šansu pre Mitrovica ,dečko je odlično igrao do sada.
U četvrtak će verovatno igrati Sanogo i Kanga na sredini.
Bukari je dobar ,ima svojih mana ali često i ne dobija loptu ili mora da kombinuje sa Gobeljom :)
Kangva nije ono što nam treba ,nama treba neki brzi Sanogo uz Kangu i dobri bekovi i to je to.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk







Link to comment
1 minute ago, adasevic said:

 

Ne znam dal spadam u cuvare vatre, mada jesam bio fan Dejana Stankovica i mislim da jeste ogromna greska sto smo ga tako lako pustili da ode. Isto tako sam pisao i sta ne valja u nasoj igri, i sta bi trebalo bolje da se uradi. Kao i da je kriv za ispadanje od Makabija. 

 

Od natrljavnja Stankovica na nos bilo kome, nema neke koristi. On je otisao, problemi se nisu razokrili nego su nastali. Jer problemi koje smo imali pod Stankovicem su med i mleko za ovo kako sada izgledamo. 

 

Iskreno, ja sam od Milojevica dosta ocekivao. I sa te strane sam za sada razocaran. Mlad je trener, dobio je ozbiljnu priliku. Ocekivao sam da vidim nekog Alimpija koji grize, kida, pa makar i pogresno, al se vidi ko je gazda. A trenutno vise lici na Milivoja Lazica, finog tipa koji se ne mesa suvise u svoj posao... Napisah, rano je ya finalni sud, al za sada tako deluje... 

 

Nećeš od novog trenera videti nikakve fudbalske novine bar do prvih priprema. Ovo što sada on treba da uradi je da psihički povrati ekipu. U tome mu skromni pedigre svakako nije od pomoći i nalazi se u delikatnoj situaciji. Ima Katajia, koji je em u kriminalnoj formi, em mu je prethodni trener bio ortak, Pešića koji je stigao i igra povređen kao jedini napadač, u odbrani haos... Prosuće on još bodova ako logistika ne doda gas.

 

Inače, jel to pouzdano da je Stanković oteran? Meni je delovalo da se njemu svakih par meseci odlazilo. Doduše, nije to tako čudno, on na drugim poslovima očigledno zarađuje više nego u fudbalu.

Link to comment

Nije oteran. Otisao je. Al nisu se bas polomili da ga zadrze... Ima tu malo vise do sujete, tako da kazem. 

 

I ja sam ocekivao da ne gledam novine, tim pre sto je to sve odlicno ferceralo u domacoj ligi, ali iznenadi me covek juce samo tako... Znao je Deki da fula sastav i da pogresi kod odabira igraca, ali ovo sinoc mu se ne bi omaklo... Evo j a i dalje u cudu pokusavam da ukapiram kakvu je to genijalnu misao imao sa ovakvom postavo i ne uspeva mi... Ok je da mesas karte i kombiujes tim, ali to bi trebalo da ima makar nekakvog smisla...

 

Ok, Pesic igra povredjen, improvizuj. Mali Mitrovic igra super ove sezone, juce ni minut. Zagrevao se mucenik i na kraju seo na klupu, prednost dobio Ben - valjda je brzina na umornu odbanu greh...  Mogao je da gurne Kataia u spic, ako vec ne sme na klupu, pa da sa dva super brza igraca pravi viskove i busi odbranu. I Mitrovic i Bukari mogu da probijaju. Svasta je mogao da uradi, uradio je jedino sto nije smeo da uradi. Dobro, nije bas jedino. 

 

Neprimetan je i to mu je najveca mana. Juce Borjan 10 puta dolazi na centar i daje instrukcije ko gde da stane kod slobodnjaka i sta da radi. Pa jel to treba Borjan da radi il da ga iznaduvas i vratis na gol? Dobio je sansu, nece sama da se iskoristi, mora i on nesto da uradi. Nadam se da ce to da shvati stpo pre, jer u suprotnom tesko da ce da potraje...

 

 

Link to comment

Ih bre Adaševiću, to je deo trenerskog stila. Kolika su samo imena, reči bez vodila utakmice. Stroga je ovde publika, ni ja ne verujem da takav može u Zvezdi da uspe.

Inače, juče sam gledao samo poslednjih pola sata i uopšte nije bilo tako loše kako se iz mnogih postova ovde da naslutiti.

Mislim da se ni ranije ne bismo proslavili sa realizacijom sa ovakvim Kataijem, Mustafom, Kulibalijem... A bez Mićka.

Igra u polju je bila standardno dominantna.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment

Pa ne mora on da prica, ako nesto radi. A nije radio nista kako valja. Nisam strog, ja sam generalno prema nasim trenerima/igracima uglavnom blagonaklon, ali hocu da vidim makar nesto. TIm pre sto sam od ovog lika i ocekivao nesto. 

 

Sreca tvoja da nisi gledao pre toga. Prvo poluvreme narocito. Mislim da bi ti donekle bila jasnija gorcina... 

Link to comment

Moguće. Biće prilike.

 

Pa budi blagonaklon i prema ovom tipu (ja pojma nemam ništa o njegovoj karijeri). Ovde se čupaju uši zbog kritika na račun sistemskih grešaka trenera koji je tu bio 3 godine, a ovamo se gazi po čoveku koji je preuzeo moralno devastiran tim, u jezivoj kondiciji, sa gomilom nespremnih/povređenih igrača. 

Link to comment

Ja sam lepo napisao na pocetku - ne sudim coveku posle 3 utakmice, ali ako se po jutru dan poznaje, nece biti lep dan.  Pa sam naveo zasto mislim da ne ide gde treba... 

 

Moju podrsku ima, ali kao sto mi nije bio problem da napisem da je Deki usrao uktamicu protiv Makabija, nemam problem ni da pricam o greskama koje Miloje pravi. Ne nameravam da vredjam coveka i zalim mozda i vise nego on da uspe :)

 

Jeste stiuacija teska u smislu da je tim nervozan zbog Makabija a onda i odlaska Dekija. Bas zato je on bio covek koji ima penal da profitira iz tog i pokupi ono sto mu je Stankovic prakticno napravio a to je lagana titula u domacoj ligi i igranje LE bez vecih obaveza. Poznaje veci deo ekipe, imao je Partizan na konopcima, samo je trebalo da pusti da sve ide svojim tokom. Promasio je otvoren udarac, a sada je bespotrebnim komplikovanjem jos vise sebi zagorcao zivot. Sada je javnost nezadovoljna, a on ne deluje kao neko ko zna sta radi. 

Moj klinac krenuo u peti razred. Ja mu kazem - ubodi prvo peticu, posle ce smo da prepisuju. Kreni sa losom ocenom, dupe ces da oznojis posle da popravis utisak... Rekao bih da Miloje nije poslusao taj savet :)

 

Jedina "dobra" stvar za utakmicu u cetvrtak je sto sad malo ko ocekuje ista sem da nas Monako naduva. Ocekivanja su znacajno pala tako da bar ima tu prednost da ako iznenadi jos uvek moze da preokrene svoju poziciju. Samo mora da pokaze da se i on nesto pita... Bez toga, slaba vajda.

 

  • +1 2
Link to comment

Da budem malo jasniji posto sam dobio gomilu packi. Stankovicu sam zahvalan za celokupni ucinak u poslednjih nekoliko godina i volju da se valja terzinom blatu. Rezultate koje je ostavio cemo se verovatno sanjati sledecih godina. E bas zbog svega toga jos vise mi smeta to sto je dopustio da mu odrade onakav prelazni rok bez da trepne i sto je jedva cekao izgovor da sve posalje u lepu PM (da sigurno su drustvene mreze krive za sve, how yes no). Smeta mi naravno i kako je pripremio ekipu za napad na LS, sikaniranje Ohija, zacementirani Srnaldo i Pavkov kao simboli domacih balvana koji su bili zvezdin trendmark pre njegovog i prvoMilojevog dolaska. Kao da je od januara radio na tome da nas vrati u kaljugu iz koje smo se nakon 3 decenije mukotrpno izvukli. Ako se to ne moze reci na ovom svetom topicu onda jebte se svi :fantom:

Link to comment

Dobra diskusija Adasevica, Kralja i Elementaryja.  Adasavic smatra da su problemi u timu nastali posle dolaska Milojevica a ne da su razotkriveni posle odlaska Stankovica.  Ja mislim da su se problemi sa stanjem tima razotkrivali u utakmicama sa Makabijem (a ja bih dodao i revans u Jerevanu, pa cak i utakmicu u Lucanima) dok je Stankovic jos uvek bio trener i da su se ti problemi augmentovali posle Milojevicevog preuzimanja tima iz razloga koji su gore navedeni.  Pored svih problema u vezi forme, selekcije i fizicke spreme tima, novi rastuci problem je sto nam preti rezultatska kriza.  Posle furioznog pocetka u domacoj ligi, pobeda protiv Pjunika, u poslednjih pet utakmica smo pobedili samo Javor kod kuce (i to u finisu utakmice), tri puta odigrali nereseno (dva puta kod kuce) i jedanput izgubili.  U sledecih nekoliko utakmica, protiv Monaka kod kuce, u Novom Pazaru, i u Trabzonu vrlo je moguce da ne pobedimo, pa cak i da izgubimo sve tri utakmice.  Mi u poslednjih 5-6 godina nismo imali rezultatske krize gde smo nanizali seriju od 3-4 utakmice sa losim rezultatima i kiksevima protiv timova gde se ocekivala sigurna pobeda.  Tacno je da su se desavali remiji protiv Vojvodine, Javora i Surdulice na Marakani, poraz u Surdulici, ali to su bili singulariteti u moru pobeda i uspesnih rezultata u Evropi.  Sada takvi rezultati prete da budu u serijama.  Takav trend moze da bude udarac maljem u glavu za ovaj tim od koga se nece oporaviti do zimske pauze a mozda i nakon pauze.

 

U vezi odlaska Dejana Stankovica, ocekivao sam da klub stane iza njega posle trodnevnog cerecenja po sportskoj stampi nakon ispadanja od Makabija.  Da je klub to ucinio, imao bi moralno pravo da ne prihvati Stankovicevu ostavku, a Stankovic moralnu obavezu da ostavku kovertira i saceka kraj prvog dela sezone kada bi klub mogao da angazuje trenera sa pedigreom koji ce moci da selektira i pripremi tim u toku zimske pauze.  Bilo bi bolje za klub, pa i za Stankovica da torpedovanu ladju dovedu do luke gde bi se izvrsio remont ladje primopredaja komande izmedju novog i starog kapetana.  Po uzoru na primopredaju izmedju Vladana Milojevica i Stankovica.  Umesto toga, kapetan napustio torpedovan brod dok jos nije ni potonuo, a komandu preuzeo mali od kuzine.

 

Trenerov pedigre je bitan, posebno u Zvezdi.  Stankovic je bio trener pocetnik, ali je imao igracku karijeru koja mu je davala pravo i kuraz da podigne glas u svlacionici, kada su tamo bili i Mrkela i Terzic, jer od svih igraca u svlacionici, ukljucujuci i ovu dvojcu upravnika, Stankovic je bio tri koplja iznad kao igrac.  Milojevic, koji jos nije izgradio neki znacajniji trenerski portfelj, je bio mozda slabiji igrac od najslabijeg igraca u Zvezdinoj svlacionici.  Kako ce onda on da podvikne ako se banda u svlacionici ili na terenu raspusti i kada pocnu da mu dovode/odvode igrace nasuprot njegove zelje?

Edited by Dimitrije
Link to comment

Samo da pojasnim - ne mislim da kod Stankovica nisu postojali problemi, vec da ovi koje sada imamo nisu nasledjeni i razotkriveni vec mahom novonastali i prouzrokovani nekim zamislima trenera i potezima uprave. 

 

Da, falio nam je desni bek, da falio nam je zadnji vezni i da Sale Katai je u uzasnoj formi. Sve ostalo je doslo njegovim odlaskom. MOgu da prihvatim da je deo do bure koja se desila u ekipi zbog Makabija i odlaksa Stankovica, ali dobar deo novostvorenih problema je trenutno aktuelniji od desnog beka i zadnjeg veznog bez kojih smo sa Stankovicem rutinirali ligu. 

 

@Poludziber Koliko god da je Srnic los, ta opsesija da ga je Stankovic stalno gurao prosto nije tacna. U prvih 5 kola domace lige, Srnic je 2 puta bio van protokola, 2 puta na klupi i jednom je usao poslednjih 25 minuta protiv Vozdovca. Deki je igrao ofnzivno bez osiguraca, pre sveg jer ga nije imao. Odnosno, sa Sanogom se posvadjao, Srnic je znacajno slabiji od ostatka tima a uprava mu nije dovela to mitsko bice Ada, ili bilo koga drugog. NA kraju, video je da mu takav igrac treba protiv Makabija jer su nas rasrafili na sredini pa je potegao Srnica pre Sanoga (kako igraju obojica pogresio bi u oba slucaja, iako sam ja prvi za to da igra Sanogo). U Evropi je protiv Pjunika igra 13 i 23 minuta i protiv Makabija 34 i na žalost 90. Dakle odigrao je samo 1 utkamicu kao starter...

Ohi mu ostaje minus, jer je potpuno nejasno zasto ga je ignorisao. Neki razlog je sigurno imao, samo sto on javnosti nit je poznat nit je jasan.  

 

Edited by adasevic
  • +1 2
Link to comment

To sto je juce Milojevic odlucio da igra sa trojcom stopera u zadnjoj liniji je pretpostavljam bila proba za Monako.  Na zalost, Azarov i Gobeljic su pokvartili probu (da ne pominjem par centralnih veznih iz prvog poluvremena).  Protiv Monaka bih ocekivao Rodica na levom boku ali na desnom tesko da bi Gobeljic mogao da pruzi neki podnosljiv minimum.  Ukratko, formacija sa trojcom stopera u zadnjoj liniji tesko da moze da prodje jer nemamo igrace da je kompletiramo. 

 

U vezi Mitrovica, juce sam ocekivao da on zapocne utakmicu umestoi Kataija a da Katai udje u drugom poluvremenu ako tim mora da doda gas da bi dosao do pobede.  Kao protiv Javora.  Medjutim, i da je poceo Mitrovic, sa Kangvom i Srnicem kao centralnim veznim igracima nismo mogli bolje da prodjemo u prvom poluvremenu.

Link to comment

Kad vec nije Kanga, morao je Nikolic da igra umesto Srnica uz Kangvu.

 

Kangva je progledao kad mu je za parnjaka dosao neko ko ume sa loptom. Ovako je imao samo Kataia koji je kampovao u napadu i Bukarija kome su trebale duge lopte u prostor.

 

Link to comment

Sve i da smo imali Rodica i krstenog desnog beka juce, ne bi smo se naigrali fudbala, jer je Miloje zamislio da mu igru organizuju Kangva i Srnic. Kangva kao sto vec rekoh nije Kanga i nije organizator igre. On je radilica, izuzetno brz igrac sa solidonom tehnikom. Traži igraca sa kojim moze da kombinuje i da iz takve igre pravi prednost nad protivnikom. Nema pregled da moze da salje dubinske lopte i otvara situaicje saigracima kao sto to radi Kanga. 

Iz tog razloga, ako je vec zamisljeno da Kanga odmori, onda u paru sa Kangvom ne moze nikako da igra Srnic, vec neki igrac koji je dovoljno tehnicki pismen i koji nije sa kontrolom lopte na vi. Recimo Stankovic ili Velja Nikolic. U toj varijanti bi ono od juce moglo da ima nekog smisla, mada je i dalje vrlo upitno zbog problematicnih bekova. Mada tu ima i olaksavajucu okonlost jer verovatno ni on nije mogao da sanja da ce ovaj Azarov ovako prestravleno da igra. Ipak, osovina te zamisli je upravo vezni dvojac... 


Gleda Mitrovica ni meni nije jasno zasto ga nije bilo od pocetka, a jos manje zasto ga nije bilo u nastavku... 

Edited by adasevic
  • +1 1
Link to comment
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...