Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Koja je onda sportska logika menjanje dvojice (relativno uigranih) napadača za dvojicu napadača koji bi bili privremeno rešenje?
Osim procenata koje Terza uzima od obeštećenja.
 
Ovaj potez uprave Zvezde je za wtf topic, a meni kao nvijaču s mračnije strane brda se jako sviđa kakve gluposti uprava Zvezde pravi u poslednjih nekoliko nedelja.
Nisam ni pokušao da te poteze objasnim nekom sportskom logikom, već piljačarskim pristupom vođenja klupske transfer "politike"

Sent from my HD1913 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Hobbit slayer said:

Pa, meni deluje kao da su njih dvojica privremeno rešenje, da se popuni roster do Januara. Pod uslovom da ne "ispustimo" titulu, u Januaru će verovatno da gađaju neko pojačanje za LŠ.

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 

 

 

Ohi je dosao u januaru. Neozbiljno ga je tjerati posle pola godine i onda dovesti jos jednu, dvije macke u dzaku pa i njih otjerati posle pola godine jer smo se sjetili da na ljeto igramo grupe LS pa cemo pazariti kapitalca i uigravati ga. Ostavis lijepo Ohija do januara i onda juris Daburolikog spica za LŠ. Ali jbg, tako nema procenata...

 

  • +1 4
Link to comment

Što bi bio na rts-?

Inače ovaj Kulibali mislim da će biti pogodak u kombinaciji sa Pešićem.
Jak ,visok ,dobra igra glavom,biće koristan u našoj ligi kad se juri rezultat. Nije baš operisan od fudbala ,zna i nogom.
Ako već imamo ova dva špica treći treba biti neki naš mladi igrač ,ali takvog nema .
Na početku prelaznog smo jurili onog iz Politehnike ili tako nekog kluba .

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Što bi bio na rts-?

Inače ovaj Kulibali mislim da će biti pogodak u kombinaciji sa Pešićem.
Jak ,visok ,dobra igra glavom,biće koristan u našoj ligi kad se juri rezultat. Nije baš operisan od fudbala ,zna i nogom.
Ako već imamo ova dva špica treći treba biti neki naš mladi igrač ,ali takvog nema .
Na početku prelaznog smo jurili onog iz Politehnike ili tako nekog kluba .

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


+1

Mada ukoliko se računa na Bena, dosta je Šilja i taj mladi.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment

Odnos prema Ohiju nije bio ok. Ruku na srce, nije ni Ohi pokazao neki vrhunski kvalitet. Stankoviću se nije dopao, a iz aviona se vidi da je igrač koji potpuno ne odgovara stilu igre koji mi forsiramo. On traži loptu u prostor, i opasan je samo kada dobije loptu licem ka golu. Nama igra sa 3 vrhunska igrača iza napadača traži nekoga ko ima malo drugačije kvaliatete. Ja kada sam video Ohija, delovalo mi je da on i te kako može to da igra, jer ima i visinu i brzinu, ali se ispostavilo da je pilično mekan. Ja bih svejedno pokušao do zime sa njim i Šiljom, al ko mene pita... 

Kulibali je Pavkov tip igraca, mogao bi da bude koristan. Igrao je s Bukarijem, ali neki extra kvalitet ne donosi. Pride, ima i 31 godinu... Ovaj Sudetski Nemac ( :s_w: ) može potencijalno da bude bomba, ali se kod nas takvi igrači obično pretvore u kinesku prskalicu... Loš učinak za ove dve sezone u CSKA, odnosno pozajmicama u Benventu i Hueski nisu neki reper, jer je on igrač kome pogoduje ofanzivna igra, a te dve ekipe su autobus ekipe i napad ih ne zanima ni najmanje. Ali isto tako jeste činjenica da je on u seniorskom fudbalu ima plafon jednu dobru polusezonu u Argentini... Obrni, okreni, zavisićemo dosta od Pešića, što ne mora da bude loše ako je zdrav. 

 

Što se derbija tiče ja baš i očekujem ovako defanzivni Partizan kakav se najavljuje. Ne pamtim skoro da su komšije bile ovako slabe, pre svega igrački. Bilo kakav prostor da ostave Bukariju, Ivaniću ili Kataiu bi bio kraj za njih. Štoperi su im baš loši, ali povećavanjem broja štopera bi napravili veću gužvu i teže bi naši igrači prolazili. Oni su nama poslednjih godina uglavnom pravili probleme tako što su igrali oštro i pravili jak pritisak na naš vezni red, ali meni deluje da trenutno nemaju igrače sposobne da tako nešto urade. Natho ima 34 godine, al deluje još matorije, mada on i nije taj zadnji vezni. Fejsa, takođe ne liči na igrača koji je godinama igrao u vrhunskim klubovima, ali hajde da kažemo da tu može da se očekuje i neko iznenađenje, tj. da odigra bolje od onoga što do sada prikazuje, jer određeni kvalitet postoji. Ako uopšte bude u startnih 11. Ovaj Andrade je meni beskrajno prosečan igrač, bez nekih ozbiljnijih defanzivnih kvaliteta, a Belić je potpuna misterija, jer dečko veze nema. Najveća opasnost je ovaj Dijabate. Za razliku od Rikarda koji traži da mu se napravi šansa, on je jedini igrač uz Natha koji može da napravi extra potez (može i Urošević, ali na drugačiji način). 

 

S druge strane, Zvezda ima dve dileme, koje su od početka sezone tu i čekaju da se reše. Prva je desni bek - čekajući Godoa, dal je bolje da igra Gobelja, a Erak/Milun na klupu, ili da igraju sva tri štopera, pa da ofanzivno žrtvujemo desnog beka (Gobelja kakav je da je i ode napred). Druga je naravno dal junački poginuti sa Kangvom ili staviti tog jednog osigurača i hladnije glave pratiti meč. I tu opet čekajući Ada moramo da gledamo dal je Sanogo još ljut što mu ne daju novi ugovor, ili da se nerviramo šta će opet Srna tu. 

 

Ja bih rekao da će igrati Sanogo i Erak na desnom beku (iako je MIlojević rekao da mu tamo nije mesto). Mislim da bi to bila dobitna kombinacija. Partizan je ove godine nekako najopasniji bio iz prekida. Uostalom golove Mladosti i Radničkom su dali posle kornera i dobrog skoka štopera. MIslim da bi sa te strane značio Milun u skoku, a nekako Erakovića ne vidim van 11. S druge strane, mislim da Sanogo koji je nezadovoljan izostankom novog ugovora i kome može da se desi kiks protiv Javora, u jačim utkamicama igra značajno bolje (meni je u obe sa Makabijem bio dobar). 

 

Partizanu bi i pored već velikog zaostatka bod bio značajniji, jer u njega sem nekolicine Zvezdinih defetista malo ko veruje. Zvezdi rezultatski ne bi smetao ni taj remi, ali se plašim da bi u tom slučaju Milojević sam sebi otežao početak na klupi Zvezde. Odnos snaga je takav da bi Zvezda trebalo da pobedi i to bez većih problema, ali da bi se to desilo, mora to i da pokaže na terenu. Trebalo je i sinoć da Celsi pregazi Sautempton, pa na kraju odose kuci posrani. 

 

Jedino što bih ja voleo (pored pobede Zvezde :) ) je da ne bude još jedan negledljiv derbi bez šuta u gol. 

 

  • +1 6
Link to comment
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...