Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

To što je Stanković otišao iz Zvezde sa 20 godina najmanje ima veze sa njim. Što bi se reklo, takvo je vreme bilo. Jedan je od najboljih srpskih igrača prve decenije ovog veka, u Srbiji je igrao samo za Zvezdu, i normalno je da ga ne tretiramo kao nekog random igrača koji je igrao 2-3 sezone u klubu. Da li je legenda, to je već pitanje lične procene i nema potrebe stavljati ga u prvi plan.

  • +1 1
Link to comment

Inace, istu ovu pricu o osporavanju Stankovica kao legende kluba, sa maltene istim "argumentima", imaju ovi kriminalci sa severne tribine kad je Piksi u pitanju. "Da je vredeo nesto ne bi bio legenda u Japanu vec u Evropi, vratio se u klub i razjebao ga, koristio je boravak u klubu da bi zavrsavao licne poslove, bla, bla,...". Ekstremi se na kraju uvek nekako nadju u istom blatu.

Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

Piksi je bukvalno srpski Maradona, cale mi je pricao da je Pizon bio genije, za mene je Piksi najbolji nas igrac koga sam uzivo gledao.
 

 

Pizon bi bio ubedljivo najveci igrac Zvezde u istoriji da fudbalska utakmica traje 65-70 minuta.:D Covek je bukvalno izmislio ono sto se danas zove "pas ispod zemlje", mogao je da provuce loptu onde gde drugi igraci ne bi mogli iglu da proteraju. Imao sam priliku da slucajno naletim na matorca u Dablinu koji je navijac Arsenala (da, znam Irac koji navija za Arsenal:laugh:) i kad je cuo odakle sam rekao mi je da plemenitiji igrac nikad nije igrao za Arsenal. A da ne nabrajam kakvi su sve bergkampi i anriji tamo igrali. Covek ga se seca posle 40 godina iako je odigrao petnaestak utakmica za Arsenal ukupno.

 

Ima samo nekoliko utakmica koje pamtim kao brutalnu demonstraciju jednog igraca u odnosu na protivnika a jedna od njih je utakmica reprezentacija Jugoslavije i Italije ovde u Beogradu. Zavrsilo se 1:1 ali to sto je Pizon radio 70 minuta Italijanima vidja se mozda tri ili cetiri puta u zivotu. Istim onim Italijanima koji su nekoliko meseci posle toga osvojili SP u Spaniji, toj njihovoj cuvenoj generaciji.

Link to comment

Da li je neko legenda kluba najmanje veze ima sa tim da li je ili nije bio Maradona.

 

I Boško Djurovski je legenda kluba, recimo. 
 

Ovde gledamo status kod navijača i ono sto je uradio igrajući u klubu. Dakle, ne uporedjujem igračke kvalitete obojice. Pri tome Stankovic je pokazao da itekako ima ozbiljan kvalitet. Recimo, on je sa 20 godina iz Zvezde igrao na Svetskom prvenstvu. Pri tome je ponikao u mladjim kategorijama. Piksi je kupljen kao reprezentativac koji je iz Radničkog igrao na Evropskom prvenstvu. Piksi je svoja dva prvenstva i jedan kup osvojio u mnogo težoj ligi, ali sa mnogo, mogo boljim saigračima. Pri tome je došao u Zvezdu kao već formiran igrač, a Stanković je debitovao sa nepunih 17 godina i sa tih 17 godina odigrao 7 utakmica u prvenstvu.

Voleo bih da navijači Rdničkog kažu da li smatraju da Piksi nije legenda I Radničkog KAO I Zvezde. 
 

Stankovica niko ne proglašava za Zvezdinu Zvezdu, a Piksiju niko ne osporava da to jeste. Ali reci da Stanković nije legenda kluba je lupetanje. Uzgred, zašto je Stanković 2001 zvat da ucestvuje na proslavi 10 godina Barija i da igra na toj utakmici. Zato sto su g već tada smatrali ako ne legendom, ao nda velikim igračem kluba. 
 

Dakle, nije bio toliko dobar kao Piksi, nije igrao dugo kao Pižon ili Boško, ali legenda jeste. Posle toga sto je bio i trener više od dve godine i uradio kao trener šta je uradio, definitvno je utvrdio taj status. 
 

Porediti ga sa Enesom Bešićem nesretnim (jer je imao tešku povredu) je lupetanje.


https://iskra.co/kolumne/ekskluzivno-za-iskru-slobodan-antonic-kultura-lupetanja/

 

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
50 minutes ago, Milosh76 said:

Piksi je bukvalno srpski Maradona, cale mi je pricao da je Pizon bio genije, za mene je Piksi najbolji nas igrac koga sam uzivo gledao.
 

Eh dobre starine, mom pokojnom ćaći je poredak bio:

1. Bleki;

2. Džaja;

3. Pižon;

Link to comment

Ladno sa 3 bonusa.krenuo.mali Miloje. 

Sretno mali, da se.rijesi vise i taj desni bek da ne gledamo ovog nesretnika.

Kod.ovih po desnom krilu igra brat sa Jamajke, Campbell, jako brz, bio u Graficaru, valjda ce ga Gruzin iskontrolisati.

Link to comment
15 minutes ago, hrkljush boys_2 said:

Ladno sa 3 bonusa.krenuo.mali Miloje. 

Sretno mali, da se.rijesi vise i taj desni bek da ne gledamo ovog nesretnika.

Kod.ovih po desnom krilu igra brat sa Jamajke, Campbell, jako brz, bio u Graficaru, valjda ce ga Gruzin iskontrolisati.

Azarov nije bonus jer je stranac. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...