Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

24 minutes ago, *edited by mod said:

Zanimljiva je ta skorašnja pojava mitskog bića pomoćnog trenera, koji je zapravo mastermind dok je glavni trener dunster. Skoro da je svakog ispratila ta priča u zadnje vreme.

 

To je, zapravo, skorasnja pojava drugog mitskog bica - ponosnog aktiviste na drustvenim mrezama koji avansno proglasi svakog za dunstera kako bi dokazao urbi et orbi da je do jaja strucan. Jednom u sto slucajeva taj koji je proglasen za dunstera zaista ispadne dunster pa nas aktivista moze da proseta forumom u majici "jesam li vam lepo rekao". U ostalih 99 slucajeva avansno proglasavanje za dunstera ne upali, pa se onda moraju iznalaziti razne taktike kako da se nekako ipak dokaze kako aktivista nije bio u krivu nego je postojao neki drugi sticaj okolnosti koji je ugrozio njegovu vazda besprekornu (a kakva bi bila?) procenu. Jedna od tih taktika je da trener zaista jeste dunster i da aktivista nista nije promasio ali to se nije pokazalo jer je imao pomocnike koji su odradjivali njegov posao i prikrivali njegov dunsteraj. Tako su ti famozni pomocnici dobili na znacaju.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

Isto kao i banalne price o tome da eto svugdje je kaljuga pa neka je. Uspjeh dolazi sam od sebe, jebes rad i odgovornost. :laugh:

 

I ti i ja bismo podjednako voleli da nam u klubu sede posteni, strucni i odgovorni ljudi ali verovati da bi u ovakvoj drzavi to garantovalo kvalitetniju poziciju Zvezde je jednostavno naivno.

Link to comment
9 minutes ago, Nikodije said:

U principu Terza nije grešio sa trenerima. I Grof i Miloe i Deki su doneli nešto klubu, i u trenutku kada su odlazili klub je bio na višem nivou nego pre njihovog dolaska. Šteta što su na kraju sva trojica nekako potrošeni i otišli kao luzeri, to se može zameriti upravi. Videćemo ovog dečka, nadam se da će doneti nešto novo.

 

Milojevic uopste nije otisao kao luzer, odakle ti to.

  • +1 1
Link to comment
Just now, harper said:

 

Milojevic uopste nije otisao kao luzer, odakle ti to.

 

Pa bila je neka loša atmosfera oko njega kada je odlazio posle loših igara u LŠ te jeseni.

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

Pa bila je neka loša atmosfera oko njega kada je odlazio posle loših igara u LŠ te jeseni.

 

Oko trenera Zvezde je uvek losa i zatrovana atmosfera. Milojevic je jednostavno dostigao plafon sa Zvezdom, naplatio je dobro taj mandat, tim je ostavio u losem stanju sto se tice rostera ali u veoma dobrom sto se tice pozicije na tabeli. To je bila jedna od boljih trenerskih tranzicija u Zvezdi otkad ja pamtim.

  • +1 1
Link to comment

Što se tiče grupe u LE, meni baš dobra. Jedan baš jak tim, jedan slabiji i jedan sa kojim bi trebalo da se koljemo za prolaz. Bar nema Ludogoreca, Genta/Genka i ostalih Braga.

Link to comment
57 minutes ago, harper said:

 

I ti i ja bismo podjednako voleli da nam u klubu sede posteni, strucni i odgovorni ljudi ali verovati da bi u ovakvoj drzavi to garantovalo kvalitetniju poziciju Zvezde je jednostavno naivno.

Ok, mislim da govorimo o razlicitim stvarima. Ja samo tvrdim da je Zvezda postigla plafon sto se tice uspjeha sa trenutnim stanjem stvari. Dakle taj plafon je dominacija u domacem prvenstvu, igranje grupne faze kroz jesen u Evropi, i eventualno jedna serija na proljece. Za vise od toga trenutno nepostoje uvjeti pa i da Klop dodje za trenera. Svi mi zelimo iskorak i sanjamo o Zvezdi u polufinalu evropskih kupova ali za to je potreban malo drugaciji model neko sto je ovaj trenutni. E sad da li ce se to dogoditi ili ne, da li je to do drzave, naivnosti, postenja, ili neceg treceg to je druga prica....

Link to comment

Moram da priznam da sam prijatno iznenađen Terzinim izborom. Plus superbrza reakcija.

 

Ali mi malo smrdi svlačionica. Srećna okolnost je da ih lažni Miloje poznaje, pa barem zna u šta se upušta.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

Ok, mislim da govorimo o razlicitim stvarima. Ja samo tvrdim da je Zvezda postigla plafon sto se tice uspjeha sa trenutnim stanjem stvari. Dakle taj plafon je dominacija u domacem prvenstvu, igranje grupne faze kroz jesen u Evropi, i eventualno jedna serija na proljece. Za vise od toga trenutno nepostoje uvjeti pa i da Klop dodje za trenera. Svi mi zelimo iskorak i sanjamo o Zvezdi u polufinalu evropskih kupova ali za to je potreban malo drugaciji model neko sto je ovaj trenutni. E sad da li ce se to dogoditi ili ne, da li je to do drzave, naivnosti, postenja, ili neceg treceg to je druga prica....

 

Sa trenutnim stanjem stvari da ali to je malo siri pojam. Sa tim se slazem.

Link to comment

Meni ovo ozezi po upravi i drzavi zato sto je Zvezda ispala od Makabija i zato sto je Stankovic podneo ostavku ne pravi smisla.  Da je Srbija mnogo sredjenija drzava (kao na primer Slovenija, Ceska ili Slovacka) i da je Zvezdina uprava kao sto su uprave vrhunskih klubova u tim zemljama, Zvezda ne bi mogla da postize mnogo vise u Evropi nego sto moze sada zato sto nema dovoljno kvalitetne igrace.  Zvezda ne moze da priusti igrace skuplje od 2, najvise 3 miliona evra.  Svoje igrace koji se priblize ceni iznad 5 miliona mora da proda.  Ako ima dobrog trenera koji ume da nabazdari taj ispod-prosecni igracki kadar da napravi u Evropi iznad-prosecne rezultate, kao sto su to uspevali Milojevic i Stankovic, onda Zvezda moze da postane evropski tim "sredine tabele" u najboljem slucaju.  U protivnom, borice se za opstanak u Evropi sa klubovima iz zemalja u kojima smo verovali da se jos uvek igra amaterski fudbal.  Uostalom ni ceksi, ni slovacki, ni slovenacki klubovi ne prave mnogo vece uspehe od Zvezde prvenstveno zato jer im je igracki kadar slicnog kvaliteta kao i Zvezdin.

 

Koliko god mi je zao, ostavka Stankovica je ocekivan i odgovoran potez.  U uredjenim drzavama to bi se i ocekivalo od nekoga ko nije uspeo u nekoliko pokusaja da ostvari cilj koji je sebi zacrtao.  Ekspresno angazovanje Milosevica je dobar potez uprave jer bi odugovlacenje sa angazovanjem novog trenera gde pomocni treneri vrse ulogu v.d. bilo lose resenja.  Milosevic je nasledio solidan tim, dobru bodovnu zalihu u odnosu na najveceg rivala (ako je to ove godine Partizan) i sa sobom doneo portfelj sa prethodnim iskustvom u nekoliko skandinavskih klubova.  (Stankovicev trenerski portfelj bio je nula ali ga je brzo pounio visokim ocenama i uspesima.)  Zelimo mu svu srecu i nadu da sutra i u derbiju pokaze da je dobar izbor za trenera Zvezde.  Oni kojima je vec antipatican, sumnjam da bi ga prepoznali na fotografijama gde se nalazi jos nekolicina ljudi.

Link to comment

Interesantna grupa, ima tu sanse da se.prezimi.

Sto se tice Stankovica, ne zalim, jer je.meni bilo dosadno ovo sto smo igrali zadnjih godinu i po. Kao da je tu.dostigao zenit i stalo. Mada je i tu realno zajebao stavljanjem idiota Gobeljica, koji pravi penal nicim izazvan. To stavljanje.kljucnih retarda u kljucnim utakmicama, a koji su donosili.prevagu u korist protivnika, odjenavanje.nekih dobrih igraca, na kraju 3 od 3 u kvalifikacijama za LS. Jebeni Dinamo ulazi, sa jebenim Antom Čačićem i slabijim timom od Zvezde jebiga.

Od tada, od Milana, je krenulo tavorenje, dosada, mucenje u derbijima protiv dosta slabijeg Partizana, promasaji u taktikama i postavama, izmjenama.

Milojevicu ja kao navijac dajem kredit neko vrijeme, jer.je to neophodno iako poznaje sredinu, sto mu je plus, zelim mu uspjeh, kao sto sam zelio i Stankovicu kad je.dolazio. Interesuje me.i Milojevicev strucni stab i prelazni rok na zimu.

Link to comment

Zakuntao sam sa snovima o još jednom LE proleću, a probudio se u nekoj Zvezdinoj Zoni Sumraka. Žao mi je što je Deki otišao, prvenstveno zbog toga što je očigledno da mu je Zvezda u srcu. Rezultati koje je postigao su za poštovanje. OK, uvek može bolje, ali ponekad nije loše biti i realan. Napravio je Deki lavovski posao od svog dolaska, rešio se velike većine drvne građe koja je ostala od Miloja, unapredio igru, postigao zavidne rezultate u Evropi, pogotovo kada se uzme u obzir činjenica da se u isto vreme učio na poslu. Da budem potpuno iskren, nedostajaće mi njegova ljubav i strast prema klubu. Što se tiče Miloša Milojevića, biće zanimljivo videti kako će se pokazati u ulozi glavnog trenera u Zvezdi. Moram priznati da sam ja bio jedan od onih koji je podržavao taj narativ da je on bio "mozak stručnog štaba" u prvoj Dekijevoj sezoni, što možda i nije bio slučaj. U svakom slučaju, moraće Tvorzan da zalegne iza njega (makar u početku), čisto da se neki od ovih seoskih đilkoša u svlačionici ne bi još više raspojasali. Ako uspe da pregura jesen i prođe grupni deo LE, to će samo po sebi biti uspeh. Po onom malom uzorku sa kojim sam imao prilike da vidim kako je radio u Hamarbiju i Malmeu, računam da će mu ova tendencija da ubrzamo igru odgovarati. U svakom slučaju, ova sezona nam je odjednom postala još uzbudljivija, iz ne baš pozitivnih razloga.
Zanima me da li će sastav stručnog štaba, uključujući i onih par Žabara koje je Deki doveo, ostati nepromenjen. Mislim da bi bilo malo glupo razjebati sve, pogotovo što ih Milojević već sve poznaje.

Sent from my HD1913 using Tapatalk



Link to comment

realno iznenađenje je ostavka stankovića, mislim da je milojević(novi trener je miloš milojević - cokna, ne milošević) samo prelazno rešenje do dolaska original milojevića, vladana

 

ovaj jeste radio u švedskoj al ga ne pamte po dobru u hamarbiju(bunili su se zbog protekcije pojedinih igrača), u malmeu je jako kratko bio za bilo kakvu ocenu

 

dobra stvar je što je bio stankovićev pomoćnik pa dolazi na kolilo toliko poznati teren i što se tiče tima(koji je doduše dosta promenjen) i što je još bitnije zna šta može da očekuje od terze. bez obzira što su mu šanse mizerne da prokocka prvenstvo, verujem da se neće zadržavati duže od ove sezone

Link to comment
realno iznenađenje je ostavka stankovića, mislim da je milojević(novi trener je miloš milojević - cokna, ne milošević) samo prelazno rešenje do dolaska original milojevića, vladana
 
ovaj jeste radio u švedskoj al ga ne pamte po dobru u hamarbiju(bunili su se zbog protekcije pojedinih igrača), u malmeu je jako kratko bio za bilo kakvu ocenu
 
dobra stvar je što je bio stankovićev pomoćnik pa dolazi na kolilo toliko poznati teren i što se tiče tima(koji je doduše dosta promenjen) i što je još bitnije zna šta može da očekuje od terze. bez obzira što su mu šanse mizerne da prokocka prvenstvo, verujem da se neće zadržavati duže od ove sezone
Iskreno rečeno, mada znam da je to možda svetogrđe za neke na ovom forumu, ali ja ne bih vraćao Miloja oriđinale. OK, postigao je uspehe u onom periodu kada mu niko nije davao realne šanse, ali smatram da bi njegov povratak bio korak unazad za Zvezdu.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

  • +1 4
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...