Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

38 minutes ago, harper said:

Voleo bih da gresim ali ovim smo upravo prvenstvo ponovo ucinili zanimljivim. Milojevic u teoriji nije los trener ali kad pomislim da on Borjanu ili Kataiju treba da naredi ovo ili ono nasmejem se u sebi. Da ne pricam o tome sto ce mu komunikacija sa upravom pocinje i zavrsavati se sa "cuti tu i ne smrdi, budi srecan sto sedis na klupi Zvezde".

Mislim da je Partizan zaista preslab da nas ugrozi ove godine,cak i u ovom scenariju, narocito ako se dobije derbi sad. Ali da, to jeste najveci problem sa Milojevicem, ne verujem da ce imati neku veliku autonomiju u radu a u odnosu na Stankovica nema ni veliko igracko ime ( ipak su ovi momci gledali Stankovica na televizoru utorkom,sredom i vikendom, barem s te strane im je bio nesporan autoritet ).

Link to comment

Stankovic je najverovatnije sam otisao jer on u zivotu ima previse rezervnih polozaja da bi se drzao noktima i zubima za klupu Zvezde kad vidi da se digla medijska kuka i motika da objasni kako je idiot, dunster, nemac pojma i slicno. Uradio je dosta toga za Zvezdu a uradio bi jos vise da je znao vise, imao je zelju, radio je kao konj i imao prilicno komotan odnos sa upravom.

 

Za pocetak, znacajno je unapredio igru Zvezde u odnosu na Milojevica, batadjoriste koji je batadjorizam doveo do perfekcije i udario u plafon kad je klub pozeleo da se izdigne za korak vise. Taman kad smo poceli da se vrtimo u klub napravljena je logicna smena u logicno i dobro osmisljeno vreme, kad smo imali obezbedjenu titulu i luft da se polako oprastamo od veceg dela hrkljush generacije. U prvom sledecem prelaznom roku Stankovic se zahvalio cak jedanaestorici igraca za kojima niko nije zaplakao, jos trojica su otisla ubrzo. Formiran je superioran tim za nasu konkurenciju a alternative od balvana su polako pocele da ustupaju mesto alternativama od mladih i perspektivnih igraca, da bi se na kraju broj balvana sveo na dva igraca a od tih perspektivnih mozemo gotovo da formiramo kompletan tim. Na momente je izgledalo da lagano dolazimo u fazu formiranja tima koji bi mogao da ima slicne uspehe kao Milojevic ali modernom igrom i igranjem fudbala a ne opstrukcijom ali smo uvek zastajavali kad je trebalo da nacinimo iskorak jer Stankovic nije imao samopouzdanja da veruje u ono sto radi u utakmicama koje su imale veliku tezinu.

 

S druge strane, Stankovicu se najvise moze zameriti to sto nije uspevao da izgradi autoritet medju igracima trenerskim znanjem i distancom vec je to pokusavao da nadoknadi svojim velikim imenom i kamaraderijom. To je stvorilo dosta tinjajucih sukoba u svlacionici jer su ponekad birani timovi i pravljene izmene kao plod kompromisa sa najuticajnijim igracima a ne fudbalske i sportske logike. Piksi je, recimo, pokazao kako veliko fudbalsko ime moze da se upotrebi a da se ne dovede u pitanje strukovni autoritet trenera, Stankovicu to nije uspevalo da uradi jer jednostavno nije bio sposoban da kontrolise emocije. Njegova ponasanja u nekim momentima, na primer nakon zavrsetka utakmice u Bragi, su bila apsolutno neprimerena ozbiljnom coveku i ozbiljnom treneru.

 

Sta god sad pricali Terzic i Mrkela ovo sa Milojevicem nije prirodni nastavak rasta kluba ka boljem treneru vec glic u sistemu koji je nastao Stankovicevom odlukom da preuzme odgovornost za ispadanje iz LS. Licilo je od pocetka da je on vezao svoju trenersku sudbinu u Zvezdi za dvomec sa Makabijem. Milojevic poznaje fudbal ali se bojim da je jedini nacin da se ne raspadne za par meseci taj da ima potpunu podrsku uprave. Koliko je to realno, neka svako proceni sam za sebe.

Edited by harper
  • +1 2
Link to comment

Jednostavno, udario je u zid. Pocistio je titule, kupove, igrao dve jako dobre LE kampanje sa sve prezimljavanjem, dva odlicna dvomeca u eliminaciji LE protiv Milana i Rendzersa, odlicno postavljena i dobro odigrana, gde je platio ceh zaljubljenosti u low IQ vojnike koji su ga svojim glupostima prodali. Jedino sto je preostalo i sto je moglo da mu zadrzi elan je plasman u LS. Kada to nije uspeo po treci put, bilo je ocekivano da potone. Daleko je Deki od nekog dunstera, i ocekujem da ce dobiti sansu na klupi nekog skromnijeg tima Serie A.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, sasha said:

nije lako svakako biti trener zvezde

image.png.dd38701de0167d2e0a442dbd19540968.png


Slavisa je najbrze propo bio, od Govedarica frizure do prosedog penzosa za 9 meseci :D I on je emotivac teski, kako je uleteo u tunel onda posle derbija 

  • Haha 1
Link to comment
11 minutes ago, sasha said:

nije lako svakako biti trener zvezde

image.png.dd38701de0167d2e0a442dbd19540968.png

Mislim i da ima i do ovog odvratnog spoja bradustine i nule. Outfit na drugoj slici mu je u stilu zadriglog Alkosanovog pajtosa iz kafane :)

Link to comment

Milojevic ima potencijal a verujem da ce ga terza i mrkela podrzati u startu. Ipak su ga oni doveli i nema logike da ga ostave da visi. Ako treba zavrnuce po neko uvo u svlacionici a mozda ce jos neko da nastavi karijeru u saudi arabiji. E sad, ceka ga paklen ritam, ko zna kolko utakmica u dva ipo meseca, od cega 6 ni malo naivnih evropskih. ako taj pakao prodje uspesno izgradice i sam svoj autoritet jer igraci iznad svega vole da pobedjuju...

Link to comment
1 hour ago, Sokrat said:

Žao mi je što Deki ide. Kad se sve sabere i oduzme, bez sumnje je ostavio trag u Zvezdi i kao trener.

Moram priznati da sam bio vrlo skeptičan kad je dolazio. Mislio sam da je mazanje očiju posle Milojevićevog odlaska u pitanju, i da neće dugo ostati. Ipak, odigrali smo dve dobre Lige Evrope, igrali smo lepši fudbal u odnosu na Milojev tim, rešili smo se dobrog dela drvne građe koja je navučena u klub, vratio je neke igrače iz mrtvih (Ivanić), Eraković je afirmisan u legit igrača za Evropu... 

Žao mi je što nije uspeo da uđe u LŠ, malo nesreća, malo pogrešne odluke, ali, na kraju, ostavlja klub u boljem stanju nego što ga je zatekao. Želim mu svu sreću u daljoj karijeri.

Ma kakvi, biće dvocifrena razlika doduše manja nego da je ostao Stanković. Razlika u timovima je ogromna, u rezervama još veća. Što se trenera tiče videćemo ali svakako da nisu toliko daleko jedan od drugog da bi to pravilo razliku.

 

Zanimljiva je ta skorašnja pojava mitskog bića pomoćnog trenera, koji je zapravo mastermind dok je glavni trener dunster. Skoro da je svakog ispratila ta priča u zadnje vreme.

  • +1 1
Link to comment

Zapravo u ovom trenutku i vezano za daljnji Zvezdin iskorak trener je sekundarna pozicija. Moze biti malih uspona i padova a i trenerske vrteske nakon 2.5 godine stabilnosti. Ali Zvezda je je dosla do trenutnog plafona. Znaci jesen u Evropi i grupna faza. Za daljnji napredak i vise od toga je potrebnija ili promjena uprave i/ili nacin na koji se uprava bavi poslom.

 

  • +1 1
Link to comment

Deki je bio sjajan i tesko mi je pala ova vest. Bas sam cekao konferenciju pred Javor da vidim kako ce se postaviti, kako ce probati da nastavi sezonu jer je zaista mucno sto je treci put ispao iako ga vise nije htelo nego sto je njegova krivica. 

Korona, rival koji igra fudbal zivota, onako bolan gol ni iz cega u utorak... 

Mnogo sam zeleo da napravi nesto veliko, to bi bio neki maksimum zadovoljstva koji Zvezda moze da ponudi bar za mene. Nesto najblize tome sa njim je bilo kad smo prosli u Bragi ali iako je i Deki pokusao da odglumi da je to prava stvar znao je da nije, znao je da mora da udje u LS i to kroz kvalifikacije i da je to prava stvar. Mogao je da ostane i kaze idemo na titulu i da konacno udjemo u LS ali osetio je da je previse puta izdao nade zvezdaske javnosti i da je cela prica izgubila uzlazni kurs. 

U nekoj engleskoj bi ostao i dalje trener, ovo je ipak mentalno labilna sredina gde fudbal nije zabava na koju se ide svaki drugi vikend nego glory hunting gde se svetina okupi par puta godisnje i ako joj tada uskratis da se veseli nemas pojma i moras da ides. 

Sad dolazi ovaj Milojevic koji mi nimalo nije simpatican, lakse bih prihvatio Milijasa ili onog Milosevica sto sad komentarise PL. Bice sta bude. 

  • +1 2
Link to comment

Ali ove price o tome kako bi Zvezda ili bilo ko drugi u Srbiji procvetao kad bi menadzment bio bolji i posteniji nikada ne izlaze iz mode. U Srbiji su, inace, u svim sferama zivota posteni, vredni i odgovorni superiorni u odnosu na lopine, kriminalce i politicke udjiguze, zaradjuju vise, na boljim su pozicijama, upravljaju kljucnim sistemima u drzavi i sve u svemu razvaljuju po svakom osnovu. Jos samo u fudbalu da instaliramo tu realnost i na konju smo.:laugh:

  • +1 1
Link to comment

U principu Terza nije grešio sa trenerima. I Grof i Miloe i Deki su doneli nešto klubu, i u trenutku kada su odlazili klub je bio na višem nivou nego pre njihovog dolaska. Šteta što su na kraju sva trojica nekako potrošeni i otišli kao luzeri, to se može zameriti upravi. Videćemo ovog dečka, nadam se da će doneti nešto novo.

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...