Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Just now, Milošica said:

Tesko da ce ga prihvatiti Sever.

 

Na nekoj evro tekmi prije 15 godina lik setao severom u narandzastom dresu sa brojem 33 i pisalo CPHA...

Link to comment
1 minute ago, MiddleClass said:

 

Na nekoj evro tekmi prije 15 godina lik setao severom u narandzastom dresu sa brojem 33 i pisalo CPHA...

Canadian Pharmacists Association?

Link to comment
32 minutes ago, Dimitrije said:

Radulovic i Gordic odlaze na pozajmicu.  Pominju se Spartak i Novi Pazar kao moguci klubovi. 

 

Ja sam procitao da su u igri spartak i mladost gak iz novog sada...

Link to comment
1 hour ago, Bright Billy said:

evo sad za u19 igraju lekovic cb, lazic rb, stankovic cm i knezevic cm, pa sami procenite dal su za prvi tim...

Mozda Stankovic (mada je guzva na njegovoj poziciji) i Motika (jer smo ga debelo platili) a ima i stofa.  Ostali - hvala lepo.

Link to comment
12 minutes ago, Dimitrije said:

Mozda Stankovic (mada je guzva na njegovoj poziciji) i Motika (jer smo ga debelo platili) a ima i stofa.  Ostali - hvala lepo.

 

Ne treba nista posebno zakljucivati iz ovog fijaska na EP jer je ovaj koji vodi klince ocigledan debil. Motika, Stankovic, Lekovic i Lazic su pokazali neke obecavajuce momente, Motika i Stankovic su takodje pokazali da ozbiljno odskacu od ostatka ovog tima.

 

Lekovic ima odlican frejm a za toliko visokog igraca sasvim je dobar na lopti, potpuno je jasno zasto ga smatraju za ozbiljan talenat. Greska koju je napravio kod treceg gola Engleza je koliko njegova toliko i greska Lazica i Petkovica koji su izgubili snagu i nisu ni krenuli na tu loptu. Uostalom, od klinca se takve greske mogu i ocekivati a one se najbolje vide kod golmana i stopera, iskustvom se to ispegla. Ako izuzmemo te kikseve meni se dopalo ono sto je pokazao sa loptom i u duelu, onde gde ce morati mnogo da radi je igra u prostoru i procena postavljanja.

 

Lazic ima herca, manjak talenta i prefinjenosti pokusava da nadoknadi tempom i snagom. Donekle podseca na slabiju verziju Pavlovica, ima energiju i voljni momenat ali u ovom trenutku je to sve sto ima. Igrace sa velikim voljim momentom nikada ne treba otpisivati, ne verujem da ce imati ne znam kakvu karijeru ali bi mogao da bude sasvim solidan clan rotacije.

 

Knezevic nije pokazao nista. Nedorastao igrac.

Edited by harper
Link to comment

Lekovic na momente izgleda dobro, ali u 2 utakmice diurektno je doprineo 3 of 6 primljenih golova.  Doduse jedan je i dao.  Dobro ste primetili slicnosti izmedju Pavlovica i Lazica. 

Link to comment
7 minutes ago, Dimitrije said:

Lekovic na momente izgleda dobro, ali u 2 utakmice diurektno je doprineo 3 of 6 primljenih golova.  Doduse jedan je i dao.  Dobro ste primetili slicnosti izmedju Pavlovica i Lazica. 

 

Erakovic je dugo, dugo, pravio bar po jedan monstruozan kiks po utakmici kad je Stankovic poceo da mu daje sansu da igra, a i sada je povremeno sklon tome. Retki su stoperi koji u tinejdzerskom uzrastu imaju taj pitch-awareness koji je neophodan da bi izbegli da ulaze u krizne situacije i prave greske. Vidic je, recimo, to imao ali Vidic je redak talenat kakav se radja jednom u deset generacija. Meni se Lekovic bas dopao na ove dve utakmice sto se igre tice, verujem da ce napraviti sjajnu karijeru. Naravno da ima jos mnogo toga da popravi ali on je ionako u nedovrsenim igrackim godinama i ako bude ozbiljno radio sve se to da ispraviti. On je jedan od retkih igraca ovog tima za kojeg se to moze reci, vecina su akceleranti od kojih nece biti nista.

Link to comment

Zao mi je tog Radulovica, izmaltretirali decka. Sasvim pristojnih prvih 6 meseci, pa neobjasnjivo sklanjanje, pa natezanje sa novim ugovorom, pa "nisi ti krilo dečko nego bek veruj nam" - "nisam bek" - "aj u Graficar", pa "okej, bek sam, mogu li nazad" - "ekstra, ajde, ali tu je Roda, njega menja Gobelja/Erakovic/Srna jer zatvaranje boka, jer titula, jbg izv brt", pa ajmo opet pozajmica pa cemo videti. 

IMHO ideja sa njim kao bočnim nije losa, i to pre wingback u formaciji sa 3 pozadi koju Mister zna da igra relativno cesto nego klasičan bek, i da se formira kao igrac tipa Filip Kostic ili Ristic koji su imali slican formacijski put. Zasto se sad sklanja i zasto ne bi mogao da menja Rodica posebno u domacoj ligi, i ko ce ga menjati (mislim, znam ko ce) stvarno mi nije jasno.

 

Terza pojacao malo sezonske, ukalkulisao inflaciju. 

Edited by los borrachos
Link to comment

Meni Radulovic nije nije ostavio utisak kao neko ko bi mogao u seniorski tim.  Iz te grupe bonus-momaka (Gavric, Radulovic, Nikolic, Erakovic, Petrovic, Krstovic) jedino se izdvojio Erakovic.  Nikolic je dosta obecavao ali se brzo izgubio mozda delom zbog povrede.  Svi ostali su bili "one trick pony": Gavric da zalomi, Radulovic da centrira, Petrovic da raspali po lopti,,... a mane koje su imali bile su zjapece.  Radulovic je imao peh da igra na pozicijama na kojima igra Zvezdina udarna trojka: Katai, Ivanic, Rodic.  Tesko da je mogao da bude standardan u takvoj konstelaciji, a nije me ubedio da ima visok nivo motivacije kao recimo Erakovic.  Radulovica su u prvoj sezoni kada je prekomandovan u prvi tim u medijima prodavali u Milan za 5 miliona evra.  Izgleda da je Radulovic bio sklon da poveruje u tu nebulozu.

Link to comment

Sve više zemalja iz Evrope okreće se afričkom tržištu. Računica je prosta: dovedete ih nekoliko i jedan ako uspe, pokriće troškove za sve ostale. Verujem da je za Zvezdu to pravi put. Proletos je nas nekoliko ispred kluba bilo u Africi i skautiralo igrače.

 

Njih šestorica, koji su 2004. godište, trebalo bi uskoro da dođu. Četvorica stižu ovih dana, a dvojica u avgustu, kad postanu punoletni. Plan je da dvojica budu prosleđena u prvi tim Grafičara, dvojica u podmladak Grafičara, a dvojica u omladinski tim Zvezde - kaže Manojlović.

 

AFRIKANCI U CRVENOJ ZVEZDI


Gelor Kanga (Gabon)
Kings Kangva (Zambija)
El Fardu Ben (Komorska Ostrva)
Seku Sanogo (Obala Slonovače)
Osman Bukari (Gana)
Mustafa Ibrahim (Gana)
Ohi Omoijuanfo (Nigerija)
Aksel Bakajoko (Obala Slonovače)
Ričard Odada (Kenija)

Link to comment

Malo ga preterase sa ovim spiskom jer ohi i bakajoko ocigledno imaju africko poreklo al su realno momci iz norveske i francuske. U svakom slucaju igraci iz afrike mi se bas svidjaju, uvek dodju super motivisani i odlicno se uklope u nasu sredinu. Da se ja pitam, od stranaca bih samo njih dovodio...

  • +1 3
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...