Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

1 minute ago, Dimitrije said:

Srecom sto je Katai "drkao" loptu u poslednjoj trecini jer smo zahvaljujuci tom drkanju imali priliku da gledamo odlicne driblinge, finte, asistencije i golove.  Njegove bravure u prolecnom derbiju i finalu kupa su nam omogucile da prestignemo Partizan i uzmemo duplu krunu.  Pored toga, u Kataiju, Ivanicu i Rodicu imali smo najuboitiji i najkreativniji deo tima u napadu od dolaska Stankovica.  Ako je trebalo obuzdati i ograniciti igraca kvaliteta Kataija da bi igrac skromnih mogucnosti kao sto je Ohi (ili Krstovic, ili Pavkov) mogao da se uklopi, onda tesko da bismo u prethodnim sezonama uzimali titule i duple krune.

 

Izreci cu jednu jereticku misao, ako klub nastavi da raste sa Kataijem se moze desiti ono sto se desilo sa Piksijem, naravno na nizem nivou kvaliteta. Piksi je bio Bog fudbala u Zvezdi ali mi smo KES uzeli tek nakon njegovog odlaska. Katai je bez sumnje najbolji igrac Zvezde ali je toliko ukljucen u igru da je tim limitiran njegovim plafonom. Stalno se prica o tome kako protiv Rendzerss, Milana, Brage ili, ne znam, Hofenhajma nisu dobacili ovaj ili onaj ali zato niko ne pominje gde je Katai na tim utakmica a. Protiv Rendzersa nas je bukvalno svojeruvno izbacio. Sustina je da nijedan bas dobar tim ne moze da zavisi od raspolozenja jednog igraca, osim ako se taj igrac ne zove Maradona. Fudbal je jednostavno prevazisao taj efekat "jedan protiv svih". 

  • +1 6
Link to comment
 
Izreci cu jednu jereticku misao, ako klub nastavi da raste sa Kataijem se moze desiti ono sto se desilo sa Piksijem, naravno na nizem nivou kvaliteta. Piksi je bio Bog fudbala u Zvezdi ali mi smo KES uzeli tek nakon njegovog odlaska. Katai je bez sumnje najbolji igrac Zvezde ali je toliko ukljucen u igru da je tim limitiran njegovim plafonom. Stalno se prica o tome kako protiv Rendzerss, Milana, Brage ili, ne znam, Hofenhajma nisu dobacili ovaj ili onaj ali zato niko ne pominje gde je Katai na tim utakmica a. Protiv Rendzersa nas je bukvalno svojeruvno izbacio. Sustina je da nijedan bas dobar tim ne moze da zavisi od raspolozenja jednog igraca, osim ako se taj igrac ne zove Maradona. Fudbal je jednostavno prevazisao taj efekat "jedan protiv svih". 
+1

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
9 minutes ago, harper said:

 

Izreci cu jednu jereticku misao, ako klub nastavi da raste sa Kataijem se moze desiti ono sto se desilo sa Piksijem, naravno na nizem nivou kvaliteta. Piksi je bio Bog fudbala u Zvezdi ali mi smo KES uzeli tek nakon njegovog odlaska. Katai je bez sumnje najbolji igrac Zvezde ali je toliko ukljucen u igru da je tim limitiran njegovim plafonom. Stalno se prica o tome kako protiv Rendzerss, Milana, Brage ili, ne znam, Hofenhajma nisu dobacili ovaj ili onaj ali zato niko ne pominje gde je Katai na tim utakmica a. Protiv Rendzersa nas je bukvalno svojeruvno izbacio. Sustina je da nijedan bas dobar tim ne moze da zavisi od raspolozenja jednog igraca, osim ako se taj igrac ne zove Maradona. Fudbal je jednostavno prevazisao taj efekat "jedan protiv svih". 

Slazem se, ali Katai nije sve vreme u klubu bio prva i jedina violina.  Na primer, Ivanic nista manje od njega.  U pretproisloj sezoni Ivanic je bio prvi strelac, kreator i asistent.  Prosle sezone to je bio Katai.  Da ne pominjem Kangu bez koga Zvezdin napad deluje kao bojni brod bez motora.  Nije danasnja Zvezda tim cija se igra bazira na Kataiju kao svojeveremeno Miljanova Zvezda gde je ceo tim bio u sluzbi Dzaje.  Uostalom, u utakmicama koje ste pomenuli u kojima Katai nije igrao (prva protiv Milana i u Milanu je usao pred kraj) ili igrao slabo, Zvezda je i pored toga pruzila doobre partije zahvaljujuci dobrim igrama ostalih kljucnih igraca.

  • +1 1
Link to comment

Sto se tice najvece greske Stankovica (i klupskih celnika zaduzenih za kupovinu i prodaju igraca), smatram da im je najvece greska do sada proracun da ce startni desni bek u ovoj sezoni da bude Picini kao i odluka da ne produze ugovor Gajicu, i da nakon gubitka njih dvojce ne dovedu desnog beka vec da ozbiljno racunaju na Gobeljica i Erakovica za tu poziciju.  Mislim da ta greska moze da kosta Zvezdu prolazak u grupni deo LS.

Link to comment
36 minutes ago, Dimitrije said:

Slazem se, ali Katai nije sve vreme u klubu bio prva i jedina violina.  Na primer, Ivanic nista manje od njega.  U pretproisloj sezoni Ivanic je bio prvi strelac, kreator i asistent.  Prosle sezone to je bio Katai.  Da ne pominjem Kangu bez koga Zvezdin napad deluje kao bojni brod bez motora.  Nije danasnja Zvezda tim cija se igra bazira na Kataiju kao svojeveremeno Miljanova Zvezda gde je ceo tim bio u sluzbi Dzaje.  Uostalom, u utakmicama koje ste pomenuli u kojima Katai nije igrao (prva protiv Milana i u Milanu je usao pred kraj) ili igrao slabo, Zvezda je i pored toga pruzila doobre partije zahvaljujuci dobrim igrama ostalih kljucnih igraca.

 

Katai jeste prva violina od dana kada je dosao. Ono sto pokusavam da kazem je da je problem u tome sto Katai ili ne ume ili ne zeli da se povuce u drugi plan kad ga ne ide i fokusira se na to da radi za druge. Ivanic to moze, Kanga to moze, Ben to moze. Katai siluje kad ga ne ide a sto vise siluje vise ga ne ide, onda krene da se nervira i tu nervozu prenosi na ekipu jer ne ume da je kontrolise. Pri tom je trkacki inferioran pa i kad se trudi ne moze da postigne i samo se jos vise iznervira. 

 

Mislim da Stankovic gresi sto ga javno beatifikuje i da bi vise postigao ako bi nasao nacin da Kataija malo rastereti odgovornosti. Ovako mu samo nabija pritisak. 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Nije tu stvar u prilagodjavanju, prilagodio bi se on da moze? Problem je sto smo doveli spica koji je slab u tacno dve stvari koje trazis od njega, da igra dobro ledjima prema golu i da ima veliki radijus kretanja daleko od zavrnice. Ako je to ono sto ti treba od spica onda takvog i selektiras. Mada ja uopste ne mislim da su oni toliko pazljivo skautirali Ohija ili su imali u planu neke promene u igri pa se to izjalovilo. Sve u svemu, Stankovic nam nije dao priliku da vidimo sta Ohi moze s ovim timom koji ne igra fudbal tako sto Katai drka loptu do iznemoglosti u poslednjoj trecini 

 

Ma oni su njega doveli da bi ga prodali...

Link to comment

Moja poenta je da Zvezdina igra ne zavisi od toga da li je Katai u formi.  Kada jeste, njegov doprinos je ogroman i njegovo prisustvo na terenu je cesto dominirajuce.  Medjutim, kada mu ne ide, Kata moze da nervira i iritira, ali to ne znaci da ceo tim zbog toga igra lose.  Nekoliko utakmica (npr. protiv Pjunika) pokazale su da tim moze da igra izuzetno dobro i kada Katai igra slabo.  Razumem zastitnicki stav koji je zauzeo Stankovic prema Kataiju koji nakon nekoliko odlicnih sezona i doprinosa timskim uspesima najedanput u stampi i medju delom navijaca pocinje da dobija status "stetocine" zato sto je sezonu zapoceo igrama koje ne zadovoljavaju.  Koliko vidim, Stankovic ga ne forsira po svaku cenu, izvodi ga iz igre kada Katai igra lose, ali u svakom slucaju ne ocekujem da ga stavi na klupu za rezerve.

Link to comment

Fudbalski klub Crvena zvezda je zbog velikog interesovanja, ujedno i nemogućnosti naših pre svega članova, a potom i navijača da dođu do ulaznice za utakmicu sa Makabijem odlučio da danas u 14 časova i 30 minuta pusti u online prodaju preostali kontigent karata za južnu tribinu. 

 

https://crvenazvezda.iticket.rs/sr/tickets.html

 

Cini se da ima dovoljno karata.

 

Svi zvezdaši koji su obezbedili ulaznice za zapadnu i istočnu tribinu potrebno je da dođu u crvenim majicama, a oni koji su kupili ulaznice za severnu i južnu tribinu u belim. Zvezdaši, vidimo se na Marakani – stoji na sajtu beogradskog kluba.

Edited by Milosh76
Link to comment
1 minute ago, Hroničar said:

Samo da ne skacete odmah, ali imam sastav za utorak. 😃 Jedna izmena u odnosu na utakmicu u Izraelu, Sanogo pocinje umesto Kangve.

 

 

Kamo Gobelja? :D

  • Haha 3
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...