Jump to content
IGNORED

Digitalna Srbija - https://euprava.gov.rs/


Milosh76

Da li koristite usluge euprave?  

46 members have voted

  1. 1. Da li koristite usluge euprave?



Recommended Posts

2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Treba da tražiš da ti izdaju potvrdu za povraćaj novca. Ja sam rekao makedoncu da uplati na svoj JMBG ali ne može nego mora na id broj stranca, a i makedonci su oslobodjeni te neke visoke takse, pa su mi izdali, odnosno treba da mi izdaju neku potvrdu za povraćaj.  A uplatnicu jovu su generisati na licu mesta i on je platio karticom sve takse…

Gde i od koga da tražim tu potvrdu? U trezoru na obilićevom vencu, lično?

 

Ovi u policiji što izdaju pasoše su me lakonski samo uputili na taj etrezor.

Link to comment
1 minute ago, BlackGeorge said:

Gde i od koga da tražim tu potvrdu? U trezoru na obilićevom vencu, lično?

 

Ovi u policiji što izdaju pasoše su me lakonski samo uputili na taj etrezor.

Meni su u policiji dali da popunim zahtev i rekli da ću ga dobiti overenog kada dodjem da im dam dopunu zahteva…

Link to comment
4 minutes ago, tonyk said:

da te još malo obradujem, nećeš dobiti svih 3600 na jednom mestu.

nego treba da ideš u Narodnu Banku, trezor šta već za 3000 i onda još u poresku da popuniš nešto za preostalih 600.

tj. obrnuto je bilo, bar u NS. tako da ti ne mogu pomoći ni sa konkretnim adresama.

posle legne relativno brzo.

 

edit: i to što hamlet kaže, treba ti potvrda o pogrešnoj uplati, ali to su ti, nadam se, napravili na licu mesta.

sa tim ideš dalje - poreska - trezor.

 

teoretski možeš i ostaviti tako, ako treba i tebi isti dokument uskoro.

ali, ko će njih znati kad će da dignu cenu za 10 din. i onda nove komplikacije.

 

lepo funkcioniše e-uprava, ali ko zna šta hoće, uputstva su katastrofalna i na sajtu i očigledno od podrške

Nije problem, ići ću. Samo da znam tačne adrese gde da idem da to uradim.

Link to comment

Malo je to komplikovano ako je po opštinama. Dete mi je prijavljeno u opštini Stari Grad a ja na Voždovac. 

Bio sam sad do policije, rekoše mi da dođem u ponedeljak od 8h ujutru u njihovu pisarnicu i podnesem zahtev za povraćaj novca. Ako tu ne budem uradio ništa ići ću u taj trezor.

 

Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ti si u stvari u uplatnicu upisao svoj JMBG. I onda ne mogu da ga povezu sa njenim zahtevom koji se vodi na njen JMBG 

Pa tako nekako ispada, da... Tako mi je rekla i ona žena što izdaje pasoše.

 

Međutim NISAM upisao svoj jmbg na uplatnicu nego je ta uplatnica "iskreirana" online sa pozivom na broj koji je direktno povezan sa mojim jmbg-om.

 

Edited by BlackGeorge
Link to comment

To je zajeb sa e uplatama jer ranije kada das prvi primerak, njima je samo važno da je iznos dobar i da ima pečat. I znaju da je plaćeno. A ovde ako se u bazi ne gadjaju nema dokaza da je plaćeno. 

Link to comment
2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

To je zajeb sa e uplatama jer ranije kada das prvi primerak, njima je samo važno da je iznos dobar i da ima pečat. I znaju da je plaćeno. A ovde ako se u bazi ne gadjaju nema dokaza da je plaćeno. 

 

5 minutes ago, BlackGeorge said:

NISAM upisao svoj jmbg na uplatnicu nego je ta uplatnica "iskreirana" online sa pozivom na broj koji je direktno povezan sa mojim jmbg-om.

 

 

Video sam kad sam drugi put platio. Na ispravnoj uplatnici se razlikuje poziv na broj.

Ja to nisam znao a onaj čovek online mi nije dao pravu informaciju.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Pa da, ali uplatnica se kreira tako sto uneseš ime, adresu i JMBG i odabereš za šta plaćaš. Poziv na broj se generiše na osnovu JMBG 

Link to comment
1 hour ago, tonyk said:

da te još malo obradujem, nećeš dobiti svih 3600 na jednom mestu.

nego treba da ideš u Narodnu Banku, trezor šta već za 3000 i onda još u poresku da popuniš nešto za preostalih 600.

tj. obrnuto je bilo, bar u NS. tako da ti ne mogu pomoći ni sa konkretnim adresama.

posle legne relativno brzo.

 

edit: i to što hamlet kaže, treba ti potvrda o pogrešnoj uplati, ali to su ti, nadam se, napravili na licu mesta.

sa tim ideš dalje - poreska - trezor.

 

teoretski možeš i ostaviti tako, ako treba i tebi isti dokument uskoro.

ali, ko će njih znati kad će da dignu cenu za 10 din. i onda nove komplikacije.

 

lepo funkcioniše e-uprava, ali ko zna šta hoće, uputstva su katastrofalna i na sajtu i očigledno od podrške

Nisu mi napravili niti dali na licu mesta potvrdu o pogrešnoj uplati već su me lakonski poslali da tražim preko interneta neki etrezor pa da mi oni daju potvrdu. U ponedeljak ujutro idem u pisarnicu policije da pokušam da se izborim da mi izdaju tu potvrdu. 

 

Srećom što imam original uplatnice kako je trebalo da izgleda (platio sam u menjačnici preko neke kopije papira uplatnice, pošto je ova original u A4 formatu) i dva primerka pogrešno plaćene uplatnice na pogrešan poziv na broj.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
13 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Pa da, ali uplatnica se kreira tako sto uneseš ime, adresu i JMBG i odabereš za šta plaćaš. Poziv na broj se generiše na osnovu JMBG 

Sve je to super ali onaj čovek online mi to nije lepo objasnio. Rekao je da je dovoljno da se promeni ime prezime i adresa a ne i poziv na broj, odnosno jmbg koji je direktno povezan sa njim.

Opasan previd koji će meni da pravi mnogo problema.

 

Bukvalno mi je rekao ovako. Citiram: "Napravite, iskreirajte uplatnicu kao da vadite pasoš za vas, sačuvajte to na vaš kompjuter i promenite na nalogu za uplatu gore levo gde piše "platilac" ime,prezime i adresu prebivališta vaše kćerke". Kraj citata.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
7 minutes ago, BlackGeorge said:

Sve je to super ali onaj čovek online mi to nije lepo objasnio. Rekao je da je dovoljno da se promeni ime prezime i adresa a ne i poziv na broj, odnosno jmbg koji je direktno povezan sa njim.

Opasan previd koji će meni da pravi mnogo problema.

 

Bukvalno mi je rekao ovako. Citiram: "Napravite, iskreirajte uplatnicu kao da vadite pasoš za vas, sačuvajte to na vaš kompjuter i promenite na nalogu za uplatu gore levo gde piše "platilac" ime,prezime i adresu prebivališta vaše kćerke". Kraj citata.

Jednom rečju, kreten polupismeni. Dve reči. 

  • +1 1
Link to comment

izgleda je stiglo rešenije za porez, al nigde ne mogu da nađem samo rešenje sa qr codom koje su slali kao prošle jer bi da platim odjednom ceo iznos da se ne zamajavam četiri puta godišnje

 

kad odem na svoj profil vidim da sam kvartalno zadužen, kad odem(više ne znam gde) vidim i rešenje za ovu godinu al nit mogu da ga preuzmem niti da ga otvorim

 

 

pretpostavljam da neće slati poštom 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...