Jump to content
IGNORED

Digitalna Srbija - https://euprava.gov.rs/


Milosh76

Da li koristite usluge euprave?  

46 members have voted

  1. 1. Da li koristite usluge euprave?



Recommended Posts

Produžio sam pasoš prošle nedelje, termin zakazao preko eUprave u filijali MUP-a u Sresmkoj ulici (na ovoj lokaciji se može zakazati termin samo preko eUprave.

Odštampao sam tu generisanu uplatnicu, ali sam ipak otišao u poštu i tamo platio starom analognom uplatnicom. 

Validna su ili jedna, ili druga. Na kraju, meni je ta generisana uplatnica poslužila da skontam koji su podaci potrebni da se popuni klasična uplatnica.

 

Edited by Filozof manijak
Link to comment

pa da..to joj je i cilj...generise se jedinstvena uplatnica za tebe sa tvojim jbmtr brojem to uplatis na bilo koji nacin zelis..

 

 

i ja generisem uplatnicu pa prepisem na klasicnu pa uplatim gde god...jer nemam el. placanje na telefonu..

Link to comment
30 minutes ago, Filozof manijak said:

Produžio sam pasoš prošle nedelje, termin zakazao preko eUprave u filijali MUP-a u Sresmkoj ulici (na ovoj lokaciji se može zakazati termin samo preko eUprave.

Odštampao sam tu generisanu uplatnicu, ali sam ipak otišao u poštu i tamo platio starom analognom uplatnicom. 

Validna su ili jedna, ili druga. Na kraju, meni je ta generisana uplatnica poslužila da skontam koji su podaci potrebni da se popuni klasična uplatnica.

 

A mene su za potpuno istu rabotu prošle godine jebali u zdrav mozak...

Link to comment

pa koliko su nas hebali i za izvode iz knjige rodjenih i drzavljanstvo ,,ne starije od 6meseci,, koje si morao da vadis i placas,nisi mogao da mrdnes bez izvoda,ne dao bob da ti istekne nedelju dana od tih 6 meseci...a sad to nista ne treba..

Link to comment
pa da..to joj je i cilj...generise se jedinstvena uplatnica za tebe sa tvojim jbmtr brojem to uplatis na bilo koji nacin zelis..
 
 
i ja generisem uplatnicu pa prepisem na klasicnu pa uplatim gde god...jer nemam el. placanje na telefonu..
Može i samo sa karticom.
Link to comment
33 minutes ago, ivy said:

pa koliko su nas hebali i za izvode iz knjige rodjenih i drzavljanstvo ,,ne starije od 6meseci,, koje si morao da vadis i placas,nisi mogao da mrdnes bez izvoda,ne dao bob da ti istekne nedelju dana od tih 6 meseci...a sad to nista ne treba..

Prije 15tak godina vadim neke potvrde za sestru i u SIVu izvadim potvrdu (što je poduhvat za sebe), odem u opštinu NBG, napravim ovjerenu kopiju pošto znam da će mi vjerovatno tražiti istu stvar na par mjesta. I onda se popnem na sprat, uđem u kancelariju gdje mi traže original - dam original, ostave ga u nekom ormaru naslonjenom na zid. Ispostavi se da sledeću stvar završavam u susjednoj kancelariji, ali i tamo mi traže original, ne može kopija koju sam ovjerio tu u opštini, sprat ispod. I onda opet SIV, novi original, u kancelariji sretni, ostavljaju ga u ormaru naslonjenom na zid prema onoj prvoj kancelariji. Dva originala, uskladištena na pola metra razmaka, koštala me jedno 5 sati vremena.

 

A ta povrda u SIVu se vadila tako što popuniš formular pri čemu mora da se popuni neki broj iz njihove evidencije koji, naravno, ne možeš da znaš. Zbog toga odeš u šalter salu na prvi šalter gdje čekaš sa 30 sapatnika da ti žena uzme formular i upiše taj broj, onda se prebaciš na četvrti šalter, na kome niko ne radi - samo čekaš u redu, sve dok ona žena koja je na prvom šalteru ne završi sa svih 30 ljudi i onda sjedne iza šaltera četiri, gdje joj predaš isti onaj papir koji je ona maloprije dopunila. Nakon što sad uzme i zavede tih 30 formulara iz ovog reda odlazi iz šalter sale i kaže da se vratimo za 2 sata, ona to u međuvremenu sve sama sređuje u nekoj kancelariji. Bukvalno jedna osoba sve radi.

 

I dalje imam osjećaj da nešto nije u redu ako sve završim iz prve.

  • +1 1
Link to comment

Meni je generalno ok šljakala (sve oko kovida i vakcina) i devojka je radila produžavanje vozačke.

 

Ali zato za roditelja sam imao beskonačni loop. Nisam mogao da se setim da li sam joj već napravio nalog. Ništa pokušam sa standardnom lozinkom - ništa, pokrenem "zaboravili ste lozinku", ukucam njen mail - ne postoji nalog sa ovom mail adresom (dodatno proverim sva 3 maila koja su aktivna u zadnjih par godina - m'jok). Super, znači nisam ni pravio - uđem da napravim novi nalog, slikaj LK, učitavaj, popuni sve podatke - i kada kliknem Završi - "Uneti JMBG već postoji u bazi" :cry:

 

I tu onda nema pomoći - euprava ide na telefoniranje.

Link to comment

bila juce da produzim vozacku..bio manji red ali se napravio zbog pauze..ide brzo..sliku mi prebacili iz pasosa koji sam vadila pre dva meseca 

 

a vidim da na PaySpotovima oko Mup-s pored placanja rade i generisanje uplatnice :D 

 

 

nego sto sam vadila pasos pa posle mesec dana menjala prebivaliste :isuse: 

jel to ima neke velike veze?konatm ljudi menjau prebivaliste i nekoliko puta u 10god...jel mora svaki put da se vadi i novi pasos?

 

 

Link to comment
pa koliko su nas hebali i za izvode iz knjige rodjenih i drzavljanstvo ,,ne starije od 6meseci,, koje si morao da vadis i placas,nisi mogao da mrdnes bez izvoda,ne dao bob da ti istekne nedelju dana od tih 6 meseci...a sad to nista ne treba..
nije ni tad trebalo, josh davne 2003 je gospodja na shalteru sve imala pred sobom na ekranu, samo joj je trebao papir, koji je izdala njena drugarica za stolom pored, da konstatuje da je sve isto.

pa kolko puta su opminjali da izvod izdat za jednu svrhu ne moze da se koristi za drugu isuse.gif

chuj ne moze :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment

Imam problem gde da detetu skinem potvrdu o prelezanom kovidu radi putovanja. Kao maloletnom, ne mogu da mu otvorim nalog na e upravi, a na mom ima samo mojih izvestaja. Ima li neko ideju kako da to pribavim ? Hvala

 

Edip, odgovorili mi na mail, sa pasosem za decu ispod 16g potvrda se podize u posti.

Edited by Rumpelstiltskin
Link to comment

Dobro radi dok radi, kad imas problem onda si ga ugasaio. Ja pokrenuo uslugu da podnesem elektronski PPDG-2R i izbaci mi gresku da je neispravan kontekst validacije. Pisao njihovim amdinima, niko mi se nije javio. 

 

Tako da idem da sada to podnesem uzivo a sto se ovo javilo i da li ce ikad da se resi to sam bog zna. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...