Jump to content
IGNORED

Digitalna Srbija - https://euprava.gov.rs/


Milosh76

Da li koristite usluge euprave?  

46 members have voted

  1. 1. Da li koristite usluge euprave?



Recommended Posts

Kad se otvorio  sajt https://euprava.gov.rs/  bio sam skeptican, nisam verovao da ce drzavna uprava uci u 21. vek i da ce to funkcionisati. Ali sam se prevario. Odlicno funkcionise.

 

Registracija jednostavna, usluge dostupne, a ako imate licnu kartu sa cipom, moze i elektronski sertifikat da se uzme i onda bukvalno mozete sve zivo da radite.

 

Preko euprave proveravam poreze, placam razne takse, produzuje se vozacka dozvola, zakazuje se za vadjenje dokumenata, postoji evrtic, mogu se podnositi razni zahtevi drzavnim organima, imate uvid u uplacen staz, kada isticu dokumenti, kazne... veoma korisna stvar.

 

Kad je kovid bio aktuelan/aktuelniji svi smo se prijavljivali preko euprave, isto i za "pomoc" drzave od 100 i vise evra.

 

Sinoc sam uplatio preko euprave za promenu saobracajne dozvole, jutros u MUPu su to videli kod njih na stanjju.

 

Generalno, jako dobra stvar.

Edited by Milosh76
Link to comment

Trebalo je jedno 4 godine da se utegne sve to zajedno. Još davne 2010. u prastaroj firmi je počela digitalizacija poreske uprave, pola mojih kolega sa faksa je u drugoj polovini 2000ih radila na IS za zdravstvo, prof.Z.Jovanović je na predavanjima neke 2005. pričao o doživljajima prilikom uvođenja tih IS. Odlazeća vlada Zorana Živkovića je načela nove lične karte (Arius u Dušan Mihajlović sećali se neko) pa je to ležalo na ledu par godina,a onda Ivicino uvođenje novih LK i pasoša i krkljanac koji je tu nastao. APR i katastrofa pri uvođenju elektronskog podnošenja izveštaja neke 2014-15, report server koji je slao mailove sa potvrdama na mail im gušio sistem, izem ti testiranje... 

  • +1 1
Link to comment

Odem ja na e-zdravlje da izvadim ćerki novu zdravstvenu karticu (jer sam uspela mi njena stara ispadne iz džepa i izgubim je)

Unesite LBO. Unesem. "Nepoznat LBO". Neće i ne da. Nepoznat.

Broj je sigurno tačan jer sam ga tri dana ranije koristila da preko telefona zakažem lekara i operater mi je na osnovu njega rekao njeno ime prezime i datum rođenja i imam ga zapisanog u tel.

Sad moram na šalter u RFZO.

 

Ali koristila sam eupravu jedno 10 drugih puta, za vađenje kojekakvih pasoša i dokumenata.

Link to comment
[mention=1302]Milosh76[/mention]
 
kako se preko e uprave produzuje vozacka dozvola?
 
 
sajt im je nepregledan i nije juzer frendli 
Moguce da moras da imas elektronski sertigfikat. Imas plakate po pandurskim stanicama i uputstvo.
Link to comment

aha..znaci moram i ja  sebe da elektronizujem...neka,za sada nemam toliko posla sa drzavom..salter vidim 3x u 10god..

bas cu sledece nedelje da vadim vozacku jer istice...ali nije guzva pa polako..

 

ali super je sto za sve sto vadis izvode razne(rodjenih,vencanih,drzavljanstvo..) oni pribavljaju po sluzbenoj duznosti

Link to comment

sve radi dok ne dodje trenutak da morash da shaljesh mejlove i zovesh po telefonu da udare enter :ph34r:

ali prijavila detetu prijemne ispite. ima reg broj ima drzavni grb. videceno :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Ja sam vozačku produžavao pre mesec dana. Za ful e-proces treba sertifikat.
Tako im bukvalno samo tražiš novu i stigne ti poštom. Ako otkačiš da ti je ok stara fotka, tj. da nema velike promene u ličnom opisu.


Za klasičan pristup, tj. šalter, iz nekog razloga ne postoji nikakvo zakazivanje, nego prosto dođeš u sup kod mosta i sačekaš kod kabine 3.
Nije gužva uglavnom, a podizanje za 7 dana na istom mestu

  • +1 1
Link to comment

Ranije su imali mnogo security propusta, npr token nije nikad isticao, što je nedopustivo. Sad su to sredili, kao i još neke probleme koje su imali sa logovanjem.

Super je što se dobijaju poreska rešenja u inbox i što su dostupni podaci iz poreske, katastra i pio fonda.

 

Ali i dalje se ne dobija covid sertifikat sa validnim QR kodom za EU ako se uloguješ na sajt i pokreneš tu uslugu unoseći broj pasoša (poštujući šta piše). Dobija se mail sa jednim pdf u kom su objedinjene 3 doze, ali QR code ne prolazi kao validan u EU.

Tek kad u google ukucaš eu covid certificate srbija, preko prvog vraćenog linka, otvara se nešto drugačija stranica na eUpravi, sa poljem za broj pasoša. Tada pošalju mejl sa 3 pdf, za svaku dozu po jedan, a treći doc sadrži validan QR code za EU.


Ničim izazvani su ukinuli zakazivanje registracije vozila, makar za moj MUP.

 

Ima tu još posla za fine tuning i dodatne usluge, ali je dobro što su u taj razvoj krenuli.

Link to comment

Ja imam nesreću da još zabadam usluge koje nisu uvedene - treba u domu zdravlja da otvorim karton za bebu pa mi treba potvrda o osiguranju. Prijava postoji ali ću knjižicu dobiti za 3 mjeseca te moram ručno po potvrdu. Odem u RFZO u Goce Delčeva, kažu vidimo u sistemu da prijava postoji al je ženina firma registrovana na Savskom vencu pa morate u tamošnji RFZO. jbt svi sve vide al ti Lotuse i dalje obilazi šaltere. 

Link to comment

Ja sam do sada koristio nekoliko različitih usluga e-uprave za proveru poreza, obnovu dokumenata... Najviše me je iznenadilo e-zdravlje gde ima spisak svih recepata koji su izdati na moje ime, ko ih je izdao, u kojoj sam ih apoteci podigao, imaju i rendgenski snimci koji su mi rađeni kada sam imao COVID. 

 

Inače koristim dvofaktorsku autorizaciju uz pomoć mobilnog. 

Edited by Tinman
Link to comment

Na njihovoj glavnoj stranici, izlazi im da imaju novu uslugu, Digitalni evropski zeleni sertifikat.

 

edit: već sam isprobala, stigla tri pdf-a. :D

Edited by Arkadija
  • +1 2
Link to comment

treba to malo bolje da se promovise

 

 npr u novosadskom sup-u postoji salter za generisanje uplatnica...npr za promenu adrese prebivalista ljudi stanu u red da cekaju pa kada dodju na red traze im generisanu uplatnicu koju niko nema onda ih posalju na salter za generisanje uplatnica pa tu cekaju pa onda u red na posti za uplatu te uplatnice...to sam videla svojim ocima... ogromna je guzva i to traje satima jer pola ljudi ne zna za e upravu i sta sve moze..

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...