Jump to content
IGNORED

Mleko i mlečni proizvodi


igoraki

Recommended Posts

samo update info za expeto radnje i mokrinski sir...izgleda da ih vise ne drze,sad sam bila u jednoj radnji da kupim sir i kaze radnica da ih ne drze vec duze vreme...sorry za bajat info

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...
2 hours ago, Lezilebovich said:

Gde ima dobar kefir da se kupi ?

Citam da je fermented food izvanredna za zdravle, a osim tursije tu spada i kefir. I da je dobar kao protiv teg alkoholu :)

Ja sam pravim, isto preporučujem svima, imaš opis pustupka negde ranije u topiku, nije ništa teško...ovi kefiri iz radnje bojim se da nisu baš prava stvar nego neko industrial shit koji najverovatnije nema veze sa kefirom.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Isključivo konzumiram kozije mleko( surutka i domaći kefir), mana je što ga ima samo od aprila do oktobra.
Takođe

Kupujemo na banjičkoj pijaci kozje mleko, donosi nam žena iz Guče subotom.

Skvo od tog mleka pravi surutku i mladi sir. Ovaj kefir bismo mogli da probamo.

Link to comment
  • 2 weeks later...

  

2 hours ago, jms_uk said:

I ovde je dosta poskupelo ove godine, npr. 1 pint koji je kostao 50-55p pocetkom godine je sada 95p u istim radnjama.

 

Litar mog uobicajenog skocio sa 1,09 na 1,69 evra. Od nekih drugih proizvodjaca nije tako drasticno, npr. sa 1,49 na 1,79.

 

----

 

Ne znam da li se nesto u mojim ustima promenilo*, i istina da ni ranije nisam pila mnogo kupovno mleko kod nas vec domace iz sela, ali sad kada sam bila poslednji put u Srbiji, imala sam utisak da pijem belicastu vodicu a ne mleko. Prosto je tanko i maltene bezukusno. Tata je kupovao bas razne pokusavajuci da mi udovolji (Dukat, Suboticu, Premiju) i sve mi je bilo isto. Ne znam koje jos da probam?

Mleko od tih prijatelja iz sela se zuti, dodje gusce u odnosu na ovo kupovno, oseca se malo trava pa mozda ne bi bila za svaciji ukus i to je opet neka druga prica. U Nemackoj se navikoh na to standardno sa 3.8% i bas mi je uzitak. Mleko mi je inace omiljeno pice, ne postoji nista lepse na svetu od ukusa lepog svezeg mleka, sto se mene tice.

 

 

*Sigurno, npr. i omiljene Pecina kokice mi budu sad premasne.

Link to comment
  • 1 year later...
  • 1 month later...

ko voli jaču kiselu pavlaku - koja niđe veze sa ovim bedastoćama iz samiške - neka potraži papriku u pavlaci sjeničke mlekare korzo. nisam neki radikalni fan same paprike - pojedem ali samo zbog nje u ludilu ne bi kupio - ali efekat koji fermentisana paprika ima na pavlaku, naročito kad malo ostari, je jebeno neverovatan. ovo je bolje od bilo kog domaćeg proizvoda slične forme, tu mislim na krem, sremske i švapske sireve. konzumira se na dva načina, jedno je da mažete na neki dobar hleb a drugo je da poludite i uzmete kašiku i kusate to ko mahniti. obavezno kupovati u fabričkom pakovanju od 500g, 1 ili 2kg. cena za 1kg je 660 rsd.

 

ja to kupujem u sjeničkoj radnjici ispod bajlonija pri vrhu u jelisavete načić, u kojoj  pored drugih stvari slučajno ima najbolje kozije, jagnjeće, ovčije, teleće i juneće meso u beogradu. kvalitet opravdava cenu na gornjoj granici.

 

paprika-u-pavlaci-mlekara-korzo.jpg

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...