Jump to content
IGNORED

We Own This City


Grunf

Recommended Posts

14 minutes ago, John Coltrane said:


Filler, što bi rekao naš narod.

Da brate ali 6 epizoda. Btw meni je ta dosetka s patuljkom baš isforsirana u smislu da nema nikakvih frik likova, a bogami ni događaja, u seriji. Generalno, ono što je Wire i Treme i Homicide činilo dobrim su gomile čudnih likova koji te nateraju da kažeš wow kakva je ovo bre serija? Toga ovde nema.

Link to comment

Ma jasno je da ovdje nema ni prostora a opet za takav zgusnut format nema ni adekvatnog materijala. Hoćeš da prikažeš ne jedan događaj već genezu jednog dubljeg problema kroz bukvalno jednog i po lika (recimo meni je krivo što nisu više razvijali onog Hersla, ali su očigledno skapirali da isuviše liči na Panišera, pa kao ajde da ne radimo dupli posao) ili recimo fenomen crnih policajaca, zašto to rade, kako se osjećaju, kako su uopšte izabrali da budu murija... Jednostavno mislim da je 6 epizoda promašaj za takvu vrstu pričanja priče.

  • +1 2
Link to comment

Ova poslednja epizoda jedno veliko ništa :(

 

Quote

 fenomen crnih policajaca

 

ovo je bio interesantan momenat, ali skroz nerazrađen. OK, ne može sve u 6 epizoda, ali bi moglo bar nešto 

Link to comment

Meni ovo mnogo tanko. Deluje mi da je i budžet bio slabašan, jer su scene mnogo zumirane, nema širokih kadrova sa mnogo ljudi, što se najbolje vidi kod onih navodno ogromnih protesta u poslednjoj epizodi, pošto u tim scenama sve zajedno nema 50-60 osoba.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Meni se nije nešto dopala, ne volim kad krenu od kraja priče, u jednom trenutku sam imao utisak da i nema priče nego samo nabrajaju šta su sve panduri radili i onda ide prisećanje, neki  likovi su mi nepotrebni, montaža je loša, ne znam šta je bio problem da su pustili da sve ide linearno, ovako skakutanje levo desno nije mi prijalo, em je bilo konfuzno em ne vidim da su time nešto dobili. Kasting isto slab, ok bilo mi je drago da vidim neke likove iz Wire, Herca najviše pošto ga nisam očekivao, ali generalno su mi svi mlak i blago nezainteresovanii, punisher lajavi krelac...sve u svemu, bezveze, rekao bih da je ovo nešto najlošije što je Simon potpisao do sad.

Edited by igoraki
Link to comment
  • 1 month later...

Одгледах коначно.. Шта знам највише   смара што рекосте та испрескакана радња, час авг ‘17, окт ‘14, нов ‘15, јан ‘12, треба ти нотес неки да похваташ све.

 

Такође шест епизода реално није довољно да се обухвати шира слика целе те приче па оставља утисак недоречености.

 

Али није ни да је лоше, ко воли ту неку документарну страну Жице и ово би могло да му се свиди. Највише сличности има са трећом сезоном рекао бих.

 

Две ствари су ми некако запале за око

 

Spoiler

Ај сад чак и тај моменат у којем знају да су под истрагом(самим тим праћени/прислушкивани) а не јебу то ни два посто већ настављају по старом можда некако и може да се објасни тако како су објаснили типа “ма веруј ми неће бити ништа од тога”, често људи тако размишљају реално.
 

Али кад су већ пали цео тај моменат испитивања делује као да су једва дочекали, као да их чека десет дана у бањи а не (више)деценијска робија и то као омражене пандуре у затвору. Не знам некако су превише лагани у целој тој ситуацији, као да је пародија нека у питању. Мислим пре свега на црне пандуре.


 

Spoiler

И друга свакако луди Марло и његов мотив да онако сконча. Не знам да ли је то по истинитом догађају или не али ми нема превише смисла свакако. Није да се увалио у не знам колика говна па да мора онако то да реши. Јесте он представљен као некакав моралан тип којем сво то срање око њега тешко пада али опет цела та сцена ми је некако бизарна.

 

  • +1 1
Link to comment

Sve se gradilo oko tog zadnjeg Twista. Da nije istinita priča bilo bi nategnuto. Ovako je ok da su pokazali tu priču. Najbolji delovi su Punisherov prelazak od talenta do dela sistema kao i posledice kada nekom dignu 500-1.000-10.000$

Link to comment

To sa fleshbekovima tamo-vamo je izgleda postala norma.
Ovo je već treću četvrtu seriju da gledam...
O to prilično nespretno se radi...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Ма мени је јак генерално тај приказ корумпираних пандура јер реално тешко је имати уопште претпоставку да то све тако функционише посебно за ове неке наше стандарде. Мислим има и овде пандура који враћају робу на улицу и слично ал оно тамо је баш хардкор.

Link to comment
22 minutes ago, johan nagel said:

 Мислим има и овде пандура који враћају робу на улицу и слично ал оно тамо је баш хардкор.

 

nemoj zezati, pa kod nas to niko drugi osim drzave ni ne radi.

Link to comment

Ма добро код нас је то другачије конструисано и зна се ко купи кајмак а коме остају мрвице ал свакако није за поређење са ситуацијом тамо и по  обиму дроге и криминала и свега.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...