Jump to content
IGNORED

We Own This City


Grunf

Recommended Posts

1 hour ago, Bogotac said:

Da,politicka agenda jeftino upakovana kroz prizmu policije i njene apsolutne krivice za propadanje grada,uz dodatak ubistva onog lika(Dzordza Flojda).

ekšli ic Fredi Grej

 

šta ja znam, ok, meni je ta tema policijske brutalnosti zanimljiva, kao i tog uzimanja kajmaka. To kao pojava postoji, ne treba bježati od toga (i bolje da to odradi ova ekipa nego neki ultraturbomegagiga vouk SJW), za sad mi ne djeluje da je nešto isuviše obojena po tom pitanju, zapravo najmasniji dio serije do sad mi je razgovor debelog komesara (Lendsmena) i crnkinje iz DOJ, kao i njen razgovor sa sindikalcima, tu se vide te suptilnosti tog problema. Nije uopšte crno-bijelo, naravno nad svim tim se nadvija pitanje politike.

Naravno da ne tvrdim da je ovo The Wire, daleko od toga, čak i u nekom zanatskom smislu, jednostavno uticaj 2022. je isuviše jak. 

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Bogotac said:

Da,politicka agenda jeftino upakovana kroz prizmu policije i njene apsolutne krivice za propadanje grada,uz dodatak ubistva onog lika(Dzordza Flojda).

Hvala na odgovoru.
David Simon nije Krik da mora da sagleda objektivno problem i da nivelise situacije. Uzeo je jednu situaciju koja se sigurno desila i napravio solidnu seriju od toga. 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, desboj said:

Vidim na trafici 3 epizode, koliko će ukupno bude?


Шест комада.

 

Лично чекам да изађе првих пет па да одгледам у цугу док не излети последња.

Link to comment
13 hours ago, John Coltrane said:

Kud sam te i pitao…

 

Na lep način sam ti rekao da si mi dva puta u deset dana postavio, blago rečeno, neprikladna pitanja na potforumu Serije (Peaky Blinders i ovde) i da bi isto tako i od tebe bilo lepo da me se prođeš...

Link to comment
3 hours ago, Ajant23 said:

 

Na lep način sam ti rekao da si mi dva puta u deset dana postavio, blago rečeno, neprikladna pitanja na potforumu Serije (Peaky Blinders i ovde) i da bi isto tako i od tebe bilo lepo da me se prođeš...


“Neprikladna pitanja” :isuse:  Diskutovanje o seriji na pf Serije ti zoveš neprikladnim pitanjima. Ovo kao AV i novinari sa N1.

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Izašla 4. , u principu ništa novo, samo se “odmotava” šta je Vejn sve poharao. I upoznali smo njegovu osetljivu i brižnu stranu. 

Link to comment

Četvrta je baš programska, zemara Panišer zauzima 97% priče. Ok, ovo je mesina serije, ima par Wire crni humor momenata (onaj sa pljačkom striperke je :lolol:), ali realno djeluje da ova serija i priča nemaju neku impozantnu strukturu, pa su se morali dovijati ovim kreativnim storitelingom i različitim tajmlajnovima, što je mene smorilo odavno, pogotovo nakon Westworld S1.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...