Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий — специздание

Krošek
Message added by Krošek,

Ovaj topik je za diskusiju o društvenim i političkim dešavanjima u Rusiji u ovom periodu, tj. u vezi sa ratom. Ovde se pored pravila foruma primenjuje i kućni red potforuma "Politika - Svet" (vidi naročito pravilo 5.2), a moderisanje u svemu prati uobičajeni obrazac – u vezi s tim, pročitajte ovaj post, a proučite malo i istoriju objava moderatora (kako se iste ne bi ponavljale). Tema o događajima i kretanjima u regionu i oko regiona u kontekstu ovog rata nalazi se na potforumu Politika.

Recommended Posts

1 hour ago, vememah said:

Da, jeste, apsolutno je nakazno da dok osvajaš tuđu državu sistematski indoktrinišeš decu u svojoj simbolom tog osvajanja.

Ovaj koji je okacio video, njemu uglavnom smeta kult WW2 pobede koji prenose na decu. OK za ono "Z" na pocetku to jeste heavy ali sve ovo ostalo je valjda nesto sto smo ako nista mi mali iz SFRJ imali - kult JNA I partizana od malena

• +1 1
Posted (edited)

Nema problema, samo utisak BBC-jevog dopisnika iz Moskve da je simbolika osetno pojačana u odnosu na ranije godine.

Evo objašnjenja šta ovo predstavlja:

Edited by vememah
Posted (edited)
15 minutes ago, dillinger said:

Ovaj koji je okacio video

Jbg, još nisu pronašli način da prenesem video s tvitera bez prateće objave.

15 minutes ago, dillinger said:

sve ovo ostalo je valjda nesto sto smo ako nista mi mali iz SFRJ imali - kult JNA I partizana od malena

Imali pre 30 i kusur godina.

Bukvalno koracima od 7 milja idu ka tome da postanu Severna Koreja.

Edited by vememah
  • +1 2
10 minutes ago, vememah said:

Nema problema, samo utisak BBC-jevog dopisnika iz Moskve da je simbolika osetno pojačana u odnosu na ranije godine.

Evo objašnjenja šta ovo predstavlja:

I dalje ne vidim sta je problem u toj simbolici. 

• +1 2
20 minutes ago, Meazza said:

I dalje ne vidim sta je problem u toj simbolici. 

Nikakav problem sa slikom kao takvom, naprotiv. Meni je problem to sto se fasisti kite antifasizmom

• +1 3
  • Haha 2
  • Hvala 1
  • -1 3
  • Tužno 1
18 minutes ago, Tsai said:

Nikakav problem sa slikom kao takvom, naprotiv. Meni je problem to sto se fasisti kite antifasizmom

To da, samo ja sam iz tvita shvatio da je problem u simbolici kao takvoj.

18 minutes ago, harper said:

Da nije bilo tih "fasista" ti bi, druze, danas ziveo u Trecem Rajhu. Ono, koliko vidim, nije da mnogima takav zivot ne bi smetao ali molim da se ima razumevanja i za nas ostale koji nismo bas odusevljeni takvim prospektima. Ako neko sme i moze da se dici antifasizmom to je onda drzava i narod koji su ga vojno satrli. Mnogo veci problem imam kad se neki Norvezani, Danci, Holandjani, Rumuni, Bugari, Hrvati, Estonci, Letonci i slicne bivse nacisticke zakrpe i lonci dice nekakvim svojim antifasizmom koji su, gle cuda, propustili da demonstriraju kad je fasizam harao Evropom. Naprotiv, sirina njihovog otpora je dobacivala izmedju opste podrske i padanja u nesvest od frasa cim su videli prvog nacistickog vojnika na svojim granicama, uz poslovicno potkazivanje Jevreja jer... zakon, bato, mora se postovati zakon.

Nisi me razumeo. Fasisti su Putinova ekipa koja hijackuje dan pobede, a slava SSSRu za borbu protiv fasizma

• +1 2
Just now, Tsai said:

Nisi me razumeo. Fasisti su Putinova ekipa koja hijackuje dan pobede, a slava SSSRu za borbu protiv fasizma

Nema ama bas nikakve potrebe da se svakoj svinjariji i zlocinu zbog utiska daju ideoloske karakteristike koje se ne mogu braniti. Recnik pojmova koji opisuju zlo je dovoljno bogat da opise ono sto Putin radi i bez posezanja za takvim trikovima. Zanimljivo je da isto to radi i Putin, samo sto on radije upotrebljava rec nacizam umesto fasizam da bi opravdao svoje motive za ovu zlocinacku agresiju na susednu drzavu.

That being said, nema nikakvih razloga da Rusija ne odrzi paradu pobede i da ne eksponira simbole iz tog vremena kad su bili na pravoj strani istorije. Zasluzili su. To nimalo nece da promeni prirodu onoga sto Rusija radi danas, ni simbolicki ni sustinski. Svi smo mi i ono sto jesmo i ono sto smo bili, s tim sto pametni ljudi nauce nesto iz onoga sto su bili pa doteraju ono sto jesu.

• +1 5
  • -1 1

Ako mene pitas apsolutno je nemoralno i odvratno da se na ovaj nacin obelezava dan pobede dok sravnjuju sa zemljom drzavu s kojom su bili u sastavu dok su se ti dogadjaju odvijali i ciji je narod takodje platio ogromnu cenu u toj borbi

• +1 7
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Create New...