Jump to content
IGNORED

Post-covid


Svemir Zeka

Recommended Posts

Ne bi bilo lose da se proveri stanje krvnih sudova ovde. Mom caletu se slicno desilo dva puta, pa bi mozda mogao da se uradi kolor dopler vratne regije, odnosno donjih ekstremiteta. Bolje biti siguran.

  • +1 1
Link to comment

Moja supruga, prosla kovid isto kad i ja pre 3 nedelje, preksinoc visok pritisak 180 sa 95, bubnja u grudima, blagi bol u temenu... Odemo u Medigrup bolnicu, pregleda je internista i na prvu kaze "post kovid problem".

 

Dala joj katopil da sazvace i lasiks kroz venu, radila joj analizu krvi da proveri da li je infarkt ili  predinfarktno stanje(nije) pade pritisak i zakazala kardiologa za utorak. Inace joj je secer varirao tih dana dok je bila bolesna, par puta je i merila pritisak bio je blago povisen.

 

Doktorka rekla da ce to potrajati do 3 meseca i onda ce se stabilizovati. Sinoc joj pritisak bio 150 sa 80, veceras 130 sa 70.

 

 

Edited by Milosh76
  • +1 4
Link to comment

Gotovo, vec zakazano, ide sutra. A opet, kad gledas biografije, Radjen je nacelnik Internog odeljenja bolnice Medigrup ...valjda zna nesto :D

Edited by Milosh76
Link to comment
On 10.3.2022. at 18:21, Svemir Zeka said:

Ja jezivo često zaboravljam imena, nazive npr. lekova, kozmetike.... nekad imena ljudi, tokom poslednje dve godine. Ali pošto se dešava u talasima, objašnjavala sam sebi rasejanošću od stresa, ili opterećenost poslom s vremena na vreme.

 

kod mene je posledica krštenice. jednostavno na vr' jezika mi dođe. ni makac dalje.

Link to comment
10 minutes ago, Milosh76 said:

Gotovo, vec zakazano, ide sutra. A opet, kad gledas biografije, Radjen je nacelnik Internog odeljenja bolnice Medigrup ...valjda zna nesto :D

 

 

Sigurno, al' ja prenosim ono što mi reče njihov lekar. :D

Link to comment

Te varijacije pritiska znaju od svačega. Možda ga vuče mesecima, a nije znala. I ja sam ga tako otkrila, mnogo pre kovida. Od tada svako jutro prexanor, i mirna Bačka. 

Link to comment

Moja tetka je do kovida imala konstantno visok pritisak. Sad ima ogromne oscilacije i nije dobila objašnjenje lekara koje bi je zadovoljilo, pošto je i ona bila lekar, ali ne kardiolog. Kad joj je loše, stane sa aktivnostima.

 

A njena ćerka i zet su baš nezgodni primeri post kovid neuroloških, uključujući i psihičke probleme. Napakovali su ih suplementima i rekli da čekaju. Njemu je sve to prošlo posle mesec-dva, dok je njoj je malo duže trajalo. Ostali su joj tragovi zamaranja, ali ne u toj meri da joj je duša u nosu dok ode do najbliže prodavnice. Sad se brže zamara iako su joj svi nalazi dobri.

Svi oni su bili na redovnim kontrolama-

 

edit.

Brain fog. Mislio sam da je to neki "narodni" izraz, nisam znao da ima baš konkretno značenje. Ja to imam ceo život, naravno iz drugih razloga. Nemojte da vas to toliko deprimira. Vama će proći u neko doba. Ne ide dobro sa stresom i multitaskingom u kombinaciji, tu ume psiha da zabaguje i gledajte da amortizujete nekako veće stresove.

Edited by Malkmus
  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, gospa buba said:

ja ovo u zivotu nisam dozivela. mozda sam i u godinama kad moze to tek tako emoji38.pngol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

može i često bude.

za početak možeš da proveriš hormone. oni dobrim delom diktiraju spavanje i maglu kroz glavu. a i probaj da malo smanjiš informacije o ratu i našem ludilu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...