Jump to content
IGNORED

Post-covid


Svemir Zeka

Recommended Posts

16 hours ago, petaras said:

Neki savet za ukus/miris? Kod bake je slučaj, nije izgubljeno čulo, više kao da sve vuče na gorko i trulo... I tako već par meseci... Kafu nije popila 3 meseca, a to joj je bilo omiljeno ujutru, sad ne može da okusi... 


Meni su dali Acutil Fosforo koji valjda pomaze obnovu nervnog sistema itd itd, pa to treba da povrati cula.
Medjutim, ja sam imao blage side effects, peckala su me stopala tokom koriscenja toga pa sam prestao.
Doduse, culo mirisa se brzo vratilo. Ne znam da li su te tabletice pomogle ili ne.

  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, petaras said:

Neki savet za ukus/miris? Kod bake je slučaj, nije izgubljeno čulo, više kao da sve vuče na gorko i trulo... I tako već par meseci... Kafu nije popila 3 meseca, a to joj je bilo omiljeno ujutru, sad ne može da okusi... 

 

alfalipoinska kiselina, kapsule

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

samo da se pohvalim da se njuh vratio :fantom:

 

Da li je to dobro ili ne? :D

//Ja sam tako osetljivog njuha da sam prosto ljubomorna sto me je to zaobislo sa mojom varijantom kovida, mogao je biti raj tih nekoliko dana

Link to comment
On 19.10.2022. at 21:08, cartman said:

Ali od 600 mg 

Preporuka da se uzme Berlithion. I da se popije pola sate pre obroka a mlečni proizvodi i preparati gvožđa i magnezijuma tek popodne. 

Kupljeno danas, sutra ujutru kreće terapija pa ćemo videti. Mlečni proizvodi pomereni za popodne, ovo ostalo ne uzima svakako... Nadam se da će brzo rezultati, već je na izmaku živaca sa ovim, meseci su u pitanju... 

Link to comment

Jedno iskustvo za sve one koji su zbog povišenog d dimera primali fraksipirin i ostale lekove antikoagulate. Mojj član porodice je dobio neki površinski tromb u veni godinu dana posle kovida, može biti i zbog pušačkog staža il se sve ukombinovalo ali noga otekla i bolelo, vaskularni  odmah dao fraksipirin 7 dana ubadanja u stomak, mirovanje  a onda mesec dana neki drugi oralno, antizgrušavajući. Dan dva pred kraj ovih mesec dana je dobio nenormalno krvarenje iz debelog creva koje nije prestalo sat i više ili da kažem uopšte dok ga hitna nije odvela u Urgentni pa tamo posle analiza da vide odakle tačno krvari  neki preparat  koji je curkao 2 sata u venu. I dr u hitnoj i u Urgentnom su rekli da je doza tog antikoagulata bila vrlo jaka i da je kod njega  puklo gde je najosetljiviji proširen krvni sud sklon hemoroidima, krvi je otišlo ojha da je jedva stajao na nogama  ali srećom prodje bez bolnice i hirurgije što su prvo pomislili. Ukratko oprezno i pratite svoje telo , na svaku promenu bitnu odmah kod lekara

  • +1 5
Link to comment
  • 2 months later...

elem vako, posle tacno dva ipo meseca od kovida i jedno dva soma evra koje sam pukao u beogradu na preglede (pošto je u nemačkoj prvi termin bio sredina marta), mogu da izjavim sledece  - kao suvenir na kovidaske dane dobio sam oziljak na plucima dole levo koji ce ostati zauvek (al koji nije nesto sto na bilo koji nacin utice na funkciju), oziljak na srcu koji su u prvi mah tumacili kao "znak da sam nekada imao infarkt" a koji nisam pre tacno godinu dana imao, kada sam pohadjao istu kliniku zbog tahikardija, maaaaalo sjebanu slezinu (prvo su mislili da je od nekakvog udarca, posle su se saglasili da je i kroz nju fino "protrcao") za koju tvrde da ce se vratiti u normalu ali uz izbegavanje bilo kakve fizicke aktivnosti neko vreme. 

crp je i dalje povisen a neuroloskim povremenim smetnjama koje mislim da i dalje osecam nisam stigao da se bavim.

 

dobra stvar je sto cu imati vise slobodnog vremena, posto sam u firmi u kojoj sam tek poceo da radim tacno mesec ipo od ukupna tri meseca bio na bolovanju, pa su mi rekli da ne deliverujem ocekivano, haha. 

 

edit: nabio sam i preko 10 kila cistog sala, sto vrv i nije fer da pripisujem kovidu kao takvom, ali prosto sam morao zdrati ugljene hidrate kao svinja da bih koliko toliko imao energije da funkcionisem, a fizicki sam bio nekretnina, tako da me bas briga, i za to je kriv.

jedva su me pustili na test opterecenja, jer traka moze do 120 da izdrzi a meni pokazalo 119.

Edited by ToniAdams
  • +1 1
  • Tužno 16
Link to comment

jbt.


 

Spoiler

no sta sad, kovid je go kurac realno, ne treba vakcina, treba varikina i domestos i elektroliti. ljudi ionako umiru ili imaju posledice razlicitih bolestina.

na kraju, sto bi uopste vakcinavali decu protiv tamo nekih boginja, tuberkuloze, i treba napomenuti, zasto da ne™, hpv vakcinom?

 

bilo bi lepo da ovaj svet premine, nikakva steta ne bi nastala.

 

ti bi voleo neki walking dead, a ja six feet under. pusa.

 

 

 

 

  • Wub 1
Link to comment

a jebemu, kapiram da sam jedan od retkih sa ovako losim kartama, imao sam ja i oldskul tamo negde pocetkom 2020, i on me je te dve nedelje stvarno olomio mnogo gore nego ovaj sada, ali sam vec sledeceg meseca bio ko nov.

sad da li se kod mene nesto promenilo u medjuvremenu il je do virusa, neam pojma.

al da, mislim ljudi su generalno retardi, dok njih ne strefi veruju istrazivanjima sa jutjuba.

  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, ToniAdams said:

kao suvenir na kovidaske dane dobio sam oziljak na plucima dole levo koji ce ostati zauvek (al koji nije nesto sto na bilo koji nacin utice na funkciju),

 

Imam i ja ovo. I sad svaki put kad idem na rendgen (godišnja kontrola koju svakako imam zbog astme) gledam face radiologa, koji zabrnuto ulaze kod lekara, isprva mi nije bilo dobro, sad sam navikla. Onda izađe, i kao aha, okej onda.

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

ne nego kovid NIJE obichan grip.

to pametan chovrek moze da prepozna u realnom vremenu, dok ga prelezava, da je to neshto drugo, kad vec nema izbora.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 3
Link to comment

pa to, mislim daleko da sam bio od nekakvog fatalnog kraja, ali potpuno mogu da zamislim, uzimajuci u obzir jebenu progresiju koja je nekad bila i na satnom nivou, da nekome odjednom skroz krenu kola nizbrdo i onda zdravo.

mislim nije da nismo imali drugare sa foruma koji nazalost zbog kovida vise nisu medju nama.

  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment

prosto nije isto. ni su smislu toka ni u smislu posledica. to je sistemskija bolest nego shto smo se nadali.

 

ali poshto preti da se iznerviram, prekidam :hihi:

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...