Jump to content
IGNORED

Post-covid


Svemir Zeka

Recommended Posts

izgleda da je druga filozifija pre i posle vakcine. kao i da je npr kod onih koji prvi kovid (alfa, pre vakcine) nisu ni registrovali kao dogadjaj, drugi (delta) bio po pravilu dramatichbiji i sa vakcinom, a bez vakcine tek sachuvaj boze unsure.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment

Crtica iz rl.

 

Pričao ja o linku sa ove teme koje sve organe može da ošteti kovid. Osoba je  diplomirani biolog koga interesuje genetika (dakle ne baš kvalifikovana) i dobijem komentar koji me je zbunio, a to je: "Ko zna šta sve drugi virusi mogu da oštete, samo to nije proučeno. Ne zna se dovoljno".

 

 

Link to comment
On 1.4.2022. at 11:46, Malkmus said:

Crtica iz rl.

 

Pričao ja o linku sa ove teme koje sve organe može da ošteti kovid. Osoba je  diplomirani biolog koga interesuje genetika (dakle ne baš kvalifikovana) i dobijem komentar koji me je zbunio, a to je: "Ko zna šta sve drugi virusi mogu da oštete, samo to nije proučeno. Ne zna se dovoljno".

 

apsolutno, virusologija je čudno zapostavljena grana... meni je najintrigantije otkriće da su prošle godine dokazali da multiplu sklerozu izaziva epstein barr virus (kod genetski podloznih). Decenije kojekakvih teorija da bi se na kraju ispostavilo da je inicijalno virusna infekcija

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 months later...

Dakle, posle visemesecnog mucenja, danas sam konacno otisao u kc kg, odradio testove, rezultat, blagi pad kognitivnih funkcija.

E sad, ako je ovo blagi pad, odoh odmah da kupim konopce, da se pripremim za ozbiljniji pad :cry:.

Ono sto se ljudima desava u post covidu, bar po onome sto mi je dr pricala, lici na klasican horor film...

  • Tužno 12
Link to comment
21 hours ago, Drako said:

Dakle, posle visemesecnog mucenja, danas sam konacno otisao u kc kg, odradio testove, rezultat, blagi pad kognitivnih funkcija.

E sad, ako je ovo blagi pad, odoh odmah da kupim konopce, da se pripremim za ozbiljniji pad :cry:.

Ono sto se ljudima desava u post covidu, bar po onome sto mi je dr pricala, lici na klasican horor film...

 

:( 

Link to comment
On 27.7.2022. at 17:45, Drako said:

Dakle, posle visemesecnog mucenja, danas sam konacno otisao u kc kg, odradio testove, rezultat, blagi pad kognitivnih funkcija.

E sad, ako je ovo blagi pad, odoh odmah da kupim konopce, da se pripremim za ozbiljniji pad :cry:.

Ono sto se ljudima desava u post covidu, bar po onome sto mi je dr pricala, lici na klasican horor film...

recimo ova 3 bolda. Na sta mislis pod "blagi pad kognitivnih funkcija", kad i zasto ocekujes ozbiljniji pad... i sta ti je dr pricala i u kom procentu se to desava sto ti je pricala?

Link to comment
Detalje u vezi cega?

U smislu primera šta ti je doktorka rekla da se "događa ljudima", mislim ako nećeš na svom primeru da opišeš.
Ako misliš da nije mesto gde bi to iznosio, izvini i zaboravi da sam pitao...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment

Pa prosto, na testu kognitivne sposobnosti sam osvojio 23 od 30 poena, sto je za coveka mojih godina los rezultat. Svi losi rezultati su koncentrisani kod zadataka koji se odnose na pamcenje. E sad, doktorka smatra da je u pitanju fizicko ostecenje (sto bi moja supruga "strucno" rekla, bar nisi lud:laugh:) i direktna posledica prelezanog kovida, posebno sto joj sve vise ljudi dolazi sa problemima slicnim mojim. Ona se nada, sto mi i supruga potvrdjuje, tj i ona se nada, da ce se ovo zaustaviti na ovom nivou, jer dalje pogorsanje bi bilo put u demenciju, sto ja za mojih 53 godine bas prerano.

Meni i ovoliko ostecenje pocinje da pravi prilican problem u zivotu, posebno sto su periodi "black out"-a sve cesci i sto pocinju jako lose da uticu na moj nervni sistem.

Trenutno pokusavam da se presaberem i reorganizujem kako bi nekako uspeo da izadjem na kraj sa tim mojim gubitkom pamcenja, ali iskreno, za sada ne vidim kako cu to da prevazidjem neostecen.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
47 minutes ago, Drako said:

Pa prosto, na testu kognitivne sposobnosti sam osvojio 23 od 30 poena, sto je za coveka mojih godina los rezultat. Svi losi rezultati su koncentrisani kod zadataka koji se odnose na pamcenje. E sad, doktorka smatra da je u pitanju fizicko ostecenje (sto bi moja supruga "strucno" rekla, bar nisi lud:laugh:) i direktna posledica prelezanog kovida, posebno sto joj sve vise ljudi dolazi sa problemima slicnim mojim. Ona se nada, sto mi i supruga potvrdjuje, tj i ona se nada, da ce se ovo zaustaviti na ovom nivou, jer dalje pogorsanje bi bilo put u demenciju, sto ja za mojih 53 godine bas prerano.

Meni i ovoliko ostecenje pocinje da pravi prilican problem u zivotu, posebno sto su periodi "black out"-a sve cesci i sto pocinju jako lose da uticu na moj nervni sistem.

Trenutno pokusavam da se presaberem i reorganizujem kako bi nekako uspeo da izadjem na kraj sa tim mojim gubitkom pamcenja, ali iskreno, za sada ne vidim kako cu to da prevazidjem neostecen.

 

 

Jesi razmisljao da uzmes omega, riblje ulje, maslinovo, magnezijum, omega, suplemente. Mozak je ostecen ali mozak ima i izvesnu sposobnost obnavljanja. sem toga ova ulja su Ok i za smirivanje inflamacije koja je najverovatniije i dalje tu u nekoj meri.

U vezi sa tim ako imas motivacije okreni ishranu tako da sto vise izbacis secere, iz istog razloga. Moze da pomogne, ne bi trebalo da skodi nikako...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...