Jump to content
IGNORED

Post-covid


Svemir Zeka

Recommended Posts

Pišite.

Kako se osećate, koje su subjektivne, koje merljive posledice. Po rečima lekara.

 

Šta da se očekuje, šta se predlaže kao paket koji treba proveravati nakon preležanog kovida.

 

Šta treba raditi ako se sumnja na prehodani kovid,

 

Koje su smislene analize.

 

Čega se paziti, ima li nešto za izbegavanje

 

Ishrana, suplementi

 

Šta raditi od fizičkih aktivnosti.

 

 

 

..kako i kada se vratiti u uobičajenu životnu dinamiku.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ja cu odmah svoju muku. Prelezan kovid (blago tezi oblik, 11 dana temperature, pluca..) u februaru 2021. da bih nakon 5 mjeseci i relativno potpunog oporavka dobio trombozu noge. Cini se da je zgrusavanje krvi i neki vid problema sa srcem vrlo ucestala ako ne skoro pa redovna pojava. Sad od te tromboze vucem izrazen tzv post thrombotic sindrom i dodatno bolove u zadnjem dijelu nogu kad sjedim duze od 10 min, nimalo prijatno. Dakle, redovne kontrole krvi i srca obavezno.

  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment

Meni se stabilizovala krvna slika, osim Feritina koji je duplo veci od dozvoljenog.

 

Bio sam do kardiologa u aprilu 2021. i bilo je sve kako treba, teram se da odem opet ovih dana.

 

Od posledica, povremeno zamaranje, bol u butini, trnjenje leve sake od lakta nanize...doduse sve to moze biti posledica godina i ko zna cega jos.

 

Videcemo posle ovog "blazeg" kovida sta ce biti. Planiram svakako, da vodim vise racuna,pogotovo posle nedavnih iskustava i ovde i u RL.

  • +1 3
Link to comment

Ja sam bila kod kardiologa nekad u oktobru, napraviše me anksioznom, iako liči na post-kovid, ali je slika svega bila ok, i onda, to su napadi panike.

Od analiza krvi sam tada radila samo osnovne, i niko me nije upućivao ni na šta posebno.

A ja ne mogu da bude mirna, poslednjih par meseci sam bila bolesna dva puta, bila sam negativna i bila je neka blaga slika nečega, i rado bih proverila te parametre, ali da idem kao guska u magli sama, to mi je tek bezveze.

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Svemir Zeka said:

niko me nije upućivao ni na šta posebno.

Uz osnovnu krvnu sliku, uradi ALT i AST (za jetru), hemoglobin, trigliceride, bilirubine, holesterol, gvozdje, ... da imas siru sliku o krvnoj slici.

 

Uz konsultacije sa doktorom, naravno.

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Milosh76 said:

Uz osnovnu krvnu sliku, uradi ALT i AST (za jetru), hemoglobin, trigliceride, bilirubine, holesterol, gvozdje, ... da imas siru sliku o krvnoj slici.

 

Uz konsultacije sa doktorom, naravno.

 

Radila sam to, nego strahujem od ovog d-dimera. A ako negde kažem, posmatraju me kao hipohondra

Link to comment
Uz osnovnu krvnu sliku, uradi ALT i AST (za jetru), hemoglobin, trigliceride, bilirubine, holesterol, gvozdje, ... da imas siru sliku o krvnoj slici.
 
Uz konsultacije sa doktorom, naravno.
to se u principu i radi kad se ide na neku opshtiju sliku vezano za kovide i druge virusne stvari. mislim i generalno.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 2
Link to comment

Kod mene je tromboza nastupila praktično odmah nakon kovida, ali zbog operacije niko od lekara ne može da kaže da li je od operacije, kovida, ili i jednog i drugog. Za sada ne primećujem druge posledice, malo se teže krećem ali to je i od mesec dana neaktivnosti i rezova koji još nisu zarasli do kraja. 

 

Fokusa nemam ni u tragovima uglavnom. Sad ne mogu ni da čitam ni da gledam filmove, o poslu da i ne govorim.

 

Svakako planiram i svima preporučujem temeljan post kovid sistematski pregled. I obavezno svi da tokom korone i nakon nje periodično kontrolišu nesrećni d dimer.

  • Tužno 3
Link to comment

Prelezao neki srednji oblik delte krajem oktobra. Iskulirao od aktivnosti oko 3 meseca, em cuo da treba em zimi umem tako da pauziram svakako. Posle toga krvna slika i ultra zvuk srca sve tip top, rekli mi da sam kao nov i da nema nikakvih posledica korone. Krenuo u teretanu, par puta trcao, osim visedecenijskog bola u kolenu i nedostaka volje usled standardne zimske poludepresije - nema nikakvih problema.

Oko mene od ovih koji su prelezali, odnos nevakcinisanih i vakcinisanih jedno 70:30, mislim da niko nije imao ozbiljnije probleme od zamaranja i onog visemesecnog dosadnog kaslja.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Meni se zamaranje/slabost stabilizovalo pre otprilike nedelju dana, Pre toga sam oko dve nedelje jedva isao do lokalne pijace, koja se nalazi u susednoj ulici. U prvoj iteraciji virusa je to potrajalo nedelju duze (novembar 2020.). Propomucil mi je za 3-5 dana resio neprijatni suvi kasalj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...