Jump to content
IGNORED

Grejanje


salerokada

Recommended Posts

Ove završene grejne sezone smo potrošili 4,2 tone peleta do pred kraj februara. Pa smo se ostatak sezone grejali na ugalj/drva.
Još se keva jesenas nije prijavila za subvencionisani ugalj (na koji ima pravo kao penzioner Kolubare) i sada je kasno. Prošle godine je bilo problema sa dopremanjem uglja i radnicima Kolubare, pa je pitanje kakvo će stanje ove godine biti za obične kupce (što bi sada bili mi).
Srećom imamo neka drva u rezervi. Ali biće veselo za grejanje širom Srbije sledeće zime.

 

edit: taj isti pelet sam početkom septembra prošle godine plaćao 200€.

Edited by salerokada
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

Greje li se neko na gas? 

 

Imam jednu cudnu pojavu, dole na brojilu za gas imam 4 cifre i 3 (rekao bih) decimale, prve 4 cifre su crne, a te tri decimale crvene. Na racunu za gas mi stoji ispisano samo stanje koje pokazuju 4 crne cifre. Sta je kvaka, ova poslednja decimala se konstantno okrece, jako sporo istina, ali vrti, cak i kad nema nikoga u kuci i kad ne radi grejanje. 

 

Jel se tripujem, ili negde curka gas posle brojila?

Link to comment

moralo bi da se oseti ukoliko gas negde curi (u tu svrhu ga odorišu). to je ozbiljna stvar i treba odmah da se prekontroliše. pozovi distributera ili nekoga ko ti održava kotao.

  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

Haos šta se dešava. Pre tri godine uveo grejanje na pelet, skoro 3k eura me koštalo, ok srećan najzad svuda u kući toplo. Ne zajebavam se sa grejalicom u kupatilu, hodnik topao, sve sobe, milina. 98 kvadrata grejem, 3 tone u džak trošim maltene. Prva godina 555e ukupno za pelet, prošla 680, ove ko zna koliko ću platiti. Poslednja cena koju znam je 330e tona. Jbm ti grejanje i sve. Na kraju ću popizdim i žrtvujem tonu peleta i  kupim klimu da se grejem okt-nov i mart-april a ostalo na pelet. Takva mi je pozicija da leti manje više nemam potrebu za klimom, a ni ne volim je nešto, pa je nisam uzimao, al drugo rešenje ne vidim. Polud. 

Edited by Remi
  • +1 4
Link to comment

Ja prešao sa čvrstog goriva na gas. Sad, kakva će mu cena na kraju biti pitanje je, ali prate ga i ostali enegrenti pa tu i nema neke razlike. Na kraju samo da ga bude.

Link to comment
On 1.7.2022. at 21:31, salerokada said:

Čuh danas da je "metar" drva poskupeo sa 7.000 din na 10.000 din.

Јесте. ЈП Војводинашуме стопирало је примање уплата за куповину дрва под изговором недостатка дрва за продају иако се вагони са дрвима свако вече крећу пругом у правцу Хрватске. Извоз ради пуном паром а новац од извоза свакако неће видети наш буџет.

Edited by Хетерија
  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment

Inače, kada smo kod politika/grejanje teme juče video da je onaj Tešić, SNS finansijer i mutni trgovac oružjem vlasnik peletare u Varvarinu koja pravi Sparrow.
A ja koristio taj prošle godine, hteo i ove da kupim. :sad:

Link to comment
21 minutes ago, morgana said:

sta je dobra opcija za nas koji smo na daljinskom grijanju, a mozda cemo morati da se grijemo i/ili dogrijevamo na struju?

Topliji krajevi :Jova:

  • Wub 1
  • Haha 3
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

sta je dobra opcija za nas koji smo na daljinskom grijanju, a mozda cemo morati da se grijemo i/ili dogrijevamo na struju?

Inverter

  • Hvala 2
Link to comment
On 15.6.2022. at 10:15, beta kentauri said:

moralo bi da se oseti ukoliko gas negde curi (u tu svrhu ga odorišu). to je ozbiljna stvar i treba odmah da se prekontroliše. pozovi distributera ili nekoga ko ti održava kotao.

 

Da dam update, evo mesec kasnije, nasli smo gde curi gas, sanirali, i sad je opet sve u redu, usput su mi i zamenili brojilo sa novijim uredjajem.

 

Inace, postojala je mikro rupa na cevi koja ide uz fasadu zgrade, nekih 4-5m iznad brojila. Gas, s obzirom da je lagan, je odatle isao gore i u atmosferu, a na tom delu zgrade niko nema prozor pa otuda niko ni od ukucana ni od komsija nije primetio miris.

 

Provalili smo samo jer mi je jednog meseca dosao poveci racun, pa sam ja poredio stanje na racunu i na brojilu, izvalo da se ne poklapaju i zvao da se zalim. To su brzo ispeglali, no tad sam poceo da pratim - otisli na odmor 10 dana i vracamo se i vidim da je stanje sad za nekih 1.5-2 kubika vece nego ranije. Tako sam i primetio da se ta poslednja cifra decimale jako slabo pomera, merio sam i treba joj oko 6-7 minuta da predje na sledecu cifru.

 

Naravoucenije, posmatrajte svoja brojila povremeno, ovo sad mene nije kostalo nesto znacajno novca, ne verujem ni da je bilo previse opasno curenje, ali zlu ne trebalo.

  • +1 4
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 14.7.2022. at 17:05, morgana said:

sta je dobra opcija za nas koji smo na daljinskom grijanju, a mozda cemo morati da se grijemo i/ili dogrijevamo na struju?

TA peć.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...