Jump to content
IGNORED

Rat i Mi

Tribun_Populi

Recommended Posts

Just now, pbg12345 said:

dakle, kad je putin izvrsio agresiju na ukrajinu, koja je to mera pomoci koju je zapad trebao pruziti ukrajini?

Trebalo je ranije naci kompromis.

Ne verujem da Zapad nije bio upucen u desavanja i da se nije pitao o potezima unutar Ukrajine pre ruskog napada.

Just now, Milošica said:

Trebalo je ranije naci kompromis.

Ne verujem da Zapad nije bio upucen u desavanja i da se nije pitao o potezima unutar Ukrajine pre ruskog napada.

ne, to nije pitanje

trebalo je svasta, ali jbg nije se desilo

dakle, kad je putin izvrsio agresiju na ukrajinu, koja je to mera pomoci zapada ukrajini koja bi bila po ukusu?

imaju tri opcije

dve gore navedene i ovo trece sto rade, sa cim se na forumu po pravilu izvodi sprdacina

Naravno da jeste pitanje, jako je naivno ne gledati uzrocno-posledicno celu pricu. 

Uostalom, i sam to sagledavas po pitanju ratova 90ih, kao sto naravno i treba da radis.

21 minutes ago, pbg12345 said:

dakle, kad je putin izvrsio agresiju na ukrajinu, koja je to mera pomoci koju je zapad trebao pruziti ukrajini?

Onom kojom se podrzala jedna druga napadnuta zemlja: BiH.

Teritorijalni integritet i suverenitet minus mogucnost upravljanja tom zemljom. A moze i da im se da jaca "evropska perspektiva" nego sto se daje jadnoj Bosni i Makedoniji.

Presedenti postoje.

15 minutes ago, Milošica said:

Naravno da jeste pitanje, jako je naivno ne gledati uzrocno-posledicno celu pricu. 

Uostalom, i sam to sagledavas po pitanju ratova 90ih, kao sto naravno i treba da radis.

dakle, ocekivano nisi u stanju da odgovoris na jednostavno pitanje

• +1 2
Pa šta očekuješ da ti odgovori....da liku koga su okružile ajkule trebalo baciti pojas za spasavanje ?

3 minutes ago, pbg12345 said:

Mnogo si bezobrazan.

Ja se samo nadam da je to iz tvoje nemogucnosti da sagledas pricu i da nista drugo nije po sredi.

Naravno da je u tvojoj usiljenoj postavci to sto si postavio najlogicniji odgovor, ali je problem sto je postavka usiljena i onakva kakva tebi odgovara.

• +1 2
17 minutes ago, pbg12345 said:

Pitanje uopste nije jednostavno, samo to sto su na zapadu donekle ili do kraja spremni da urusavaju sopstvene polozaje i komfor kako bi zaustavili divljaka je ze brigu, gde cemo zavrsiti, posto Putina boli bas jer je sve ovo uracunao.

Velika igra, deluje da ce se izvuci sa zlocinom i ucenom a druga strana ako prelomi da to bas i ne moze nekaznjeno, svi cemo najebati.

Edited by villiem
  • +1 2
24 minutes ago, Constantin said:

Pa šta očekuješ da ti odgovori....da liku koga su okružile ajkule trebalo baciti pojas za spasavanje ?

Pa, ne. 

Nije trebao ulaziti u more. 

Sta ce tako daleko. 

Sopot, a ne Brioni. 

Otprilike to se 'sagledava' tako. 

• +1 2
10 hours ago, Anduril said:

Naravno, rekoh vec, to slavljenje Oluje je svinjarija iz vise razloga.

Obavezno me taguj kad se to desi, da ne propustim da ti lajkujem poust. Ali mora Rodja da bude jedan od protagonista scene ili se ne vazi :fantom:

8 hours ago, pbg12345 said:

trebalo je svasta, ali jbg nije se desilo

A ti ocekujes da isti oni (ono sto nazivamo Zapad) koji nekoliko godina nisu bili u stanju ili ih prosto nije zanimalo da se bakcu da “sugerisu” (to jest kreiraju) nekakvo kompromisno resenje u relativno mirnodobskim uslovima, sada ekspresno rese situaciju kad imaju full blown rat sa 1 nuklearnom silom? #necesedesiti :fantom:

9 hours ago, Milošica said:

Mnogo si bezobrazan.

Ja se samo nadam da je to iz tvoje nemogucnosti da sagledas pricu i da nista drugo nije po sredi.

Naravno da je u tvojoj usiljenoj postavci to sto si postavio najlogicniji odgovor, ali je problem sto je postavka usiljena i onakva kakva tebi odgovara.

ja sam bezobrazan jer ti ne umes da odgovoris na pitanje :D

dakle, ti u svom postu prenosis reci coveka koji negoduje kako zapad pomaze ukrajinu, zapravo izjednacava to sa samom agresijom, kaze ne zna sta mu je gadnije :puke:

ja te pitam koji bi bio pravi odgovor zapada na rusku agresiju, ti mi kazes gledajmo siru sliku

(uz obavezno ti/vi niste sposobni da vidite siru sliku, ne znam jel primecujes koliko ti i tvoji istomisljenici paznje poklanjate forumasima koji drugacije misle i njihovim sposobnostima da nesto vide/shvate... cak i kad su ti forumasi duze vremena pod banom, izuzetni maniri i doprinos diskusiji, nema sta)

agresija rusije nije nesto sto se podrazumevalo

cak i kad su nakrcali svu onu vojsku na granice ukrajine, ogromna vecina forumasa nije verovala da ce putin to uraditi

dakle ne radi se ni o kakvim uzrocno-posledicnim vezama, vec je putin izabrao ovo sto je izabrao

i sad, kad je putin izvrsio agresiju, opet pitam sta to zapad treba da radi, a da ne bude popraceno reakcijama "ne znam sta mi je gadnije, dal putinova agresija ili ovo sto zapad ovako pomaze ukrajinu"

• +1 2
  • Create New...