Jump to content
IGNORED

Rat i Mi

Tribun_Populi

Recommended Posts

6 hours ago, Weenie Pooh said:

Pa ne, čekaj, stani, vidi, evo, gledaj, jeste možda i onaj ubijao, ali tada se ovde "krvava pena širila" zbog navodnog ubijanja.

A danas, gde nam je krvava pena danas? Zašto idemo okolo i pišemo kako ovo može da prođe jer je Putinčić™ humanitarac sa širokom dušom ruskom?

Zašto nam nije isto kad bombe padaju na nas i kad padaju na nekog drugog?

Kakvi smo to ljudi, šta se sve ovde piše, ne mogu da verujem, itede.

necemo se tako igrati, majstore, mozes ti mnogo bolje i suptilnije da izvrces moje reci, ovo je malo cheapo.

56 minutes ago, Anduril said:

Ne podmeci - slavi se u RS kao sto se u Hrvatskoj slavi Oluja. Niko nije spominjao da slave forumasi.

Sa slavljenjem Oluje ocigledno svi imamo problem, a kad se spomene RS, onda dodje tvoj sarkasticni komentar sa kaficom o genocidnoj tvorevini. 

Pa reci nam onda, sta ti mislis o slavljenju dana RS 9. januara 1992. kad se vec dokumentovano planirano ciscenje RS? 

Poenta je da se tada slavi jer je nastala pre svih tih zlocina i da je starija od Dejtona, kada je samo formalno i priznata. Dan ko dan, ne bi se niko ni osvrtao da nisu ovi iz Sarajeva to pokusali da preko Ustavnog suda ukinu...

• +1 5
  • Hvala 1
2 hours ago, 3opge said:

necemo se tako igrati, majstore, mozes ti mnogo bolje i suptilnije da izvrces moje reci, ovo je malo cheapo.

Zašto bih išta izvrtao, zar te nisam direktno citirao sa sve znacima navoda?

Evo integralne verzije, ako treba da se secira:

samo bih vas, putifiste, voleo da vidim da je Ukrainu nekim slucajem napao neki zapadni demokratski zlikovac, ovde bi se krvava pena besnila sirila ali posto je 

dragi nas putincic kome smo paradicu pravili u pitanju onda moze sve da prodje, sve je to, to vec i mala deca znaju, proxy rat koji za NATO sprovodi Zidov Zelenski,

a izhlapeli Bajden je sve organizovao, samo da se jadnici sto pre predaju da ne izgine puno ljudi, sravnice im putincic sve gradove ako treba sve pazeci da ne pobije previse civila, humanitarac je to a ne ko onomad zlocinac klinton kad je bezdusno ubijao nevinu decu na noshi i gadjao vozove, putko ubija sa dusom, sirokom, ruskom

"Vas putifiste" = bizarna konstrukcija kojom impliciraš da svako ko poziva na što skorije okončanje rata u stvari navija za Putina, koji mu je inače drag i parade zaslužan.

"Da je kojim slučajen Ukrainu™ napao neki zapadni demokratski zlikovac" = besmisleni hypothetical, da ne kažem whataboutism, dostojan 1 Kauboja.

"Proxy rat" = pokušaj sprdnje sa činjenicom koju danas svi odreda priznaju; eno Lloyd Austin i Eliot Cohen i Seth Moulton ne kriju, eno čestiti Bloomberg i WaPo otvoreno pišu o tome (Russia Is Right: The US Is Waging a Proxy War In Ukraine).

"Izhlapeli Biden" = pokušaj sprdnje sa činjenicom da je Biden prolupao koju na susednom topiku sam priznaješ.

"Židov Zelenski" = nemušto imputiranje antisemitizma, možda? Ne znam šta bi drugo ovo trebalo da znači.

"Putinčić Putko" = Patetično. Nije njemu niko sa PPP nadenuo ime od milja "Pootie Poot", to je tvoj bivši predsednik sam smislio.

Ono glupavo poređenje srpske reakcije na bombardovanje Srbije i srpske reakcije na bombardovanje Ukrajine sam već komentarisao, da se ne ponavljam.

8 hours ago, Anduril said:

Ne podmeci - slavi se u RS kao sto se u Hrvatskoj slavi Oluja. Niko nije spominjao da slave forumasi.

Sa slavljenjem Oluje ocigledno svi imamo problem, a kad se spomene RS, onda dodje tvoj sarkasticni komentar sa kaficom o genocidnoj tvorevini. 

Pa reci nam onda, sta ti mislis o slavljenju dana RS 9. januara 1992. kad se vec dokumentovano planirano ciscenje RS? 

Pre toga za tebe pitanje, jel i Hrvatima tako s moralnih visina objasnjavas da nije bas lepo tako odusevljeno i bez ikakve rezerve slaviti Oluju?
Nisam ni mislila :fantom:

• +1 1
1 hour ago, April said:

Postoji već formiran narativ ruskog kulturbunda u Srbiji - meni je upala u oči konstrukcija 'rat koji se protiv Rusije vodi'

Postoje svakakvi narativi, problem nastaje kada se ovde na ppp ucitava ljudima da su deo tih narativa samo zato sto ne padaju u histericni amok i ne spominju Putinove stiklice u svakom postu.

• +1 3
  • Tužno 1
15 hours ago, Leia said:

Pre toga za tebe pitanje, jel i Hrvatima tako s moralnih visina objasnjavas da nije bas lepo tako odusevljeno i bez ikakve rezerve slaviti Oluju?
Nisam ni mislila :fantom:

Naravno, rekoh vec, to slavljenje Oluje je svinjarija iz vise razloga.

21 hours ago, Weenie Pooh said:

Zašto bih išta izvrtao, zar te nisam direktno citirao sa sve znacima navoda?

Evo integralne verzije, ako treba da se secira:

"Vas putifiste" = bizarna konstrukcija kojom impliciraš da svako ko poziva na što skorije okončanje rata u stvari navija za Putina, koji mu je inače drag i parade zaslužan.

"Da je kojim slučajen Ukrainu™ napao neki zapadni demokratski zlikovac" = besmisleni hypothetical, da ne kažem whataboutism, dostojan 1 Kauboja.

"Proxy rat" = pokušaj sprdnje sa činjenicom koju danas svi odreda priznaju; eno Lloyd Austin i Eliot Cohen i Seth Moulton ne kriju, eno čestiti Bloomberg i WaPo otvoreno pišu o tome (Russia Is Right: The US Is Waging a Proxy War In Ukraine).

"Izhlapeli Biden" = pokušaj sprdnje sa činjenicom da je Biden prolupao koju na susednom topiku sam priznaješ.

"Židov Zelenski" = nemušto imputiranje antisemitizma, možda? Ne znam šta bi drugo ovo trebalo da znači.

"Putinčić Putko" = Patetično. Nije njemu niko sa PPP nadenuo ime od milja "Pootie Poot", to je tvoj bivši predsednik sam smislio.

Ono glupavo poređenje srpske reakcije na bombardovanje Srbije i srpske reakcije na bombardovanje Ukrajine sam već komentarisao, da se ne ponavljam.

obicno ne odgovaram na ovakva izoblicenja logike ali evo samo ovo:

moze biti prvi put slucajno, ali ne moze biti drugi put, sa sve opseznom semantickom analizom, ponovljena laz. ja se, naime,  nigde ne doticem poredjenja

"srpske reakcije na bombardovanje Srbije i srpske reakcije na bombardovanje Ukrajine ".

klinton je tu ubacen, kao sto je to svakom jasno, da se uporedi sa putincicem.

zatim, "vi putifisti" se ne odnosi samo na veliku ali dobro mimikriranu vecinu koju cine putinovi fanovi na ppp, to je referenca na ipak malo siru grupu u kojoj bi se fino moglo i volelo naci jedno 80% gradjana Srbije.  ili ona silna slova Z po Beogradu i Zemunu mozda pripadaju obozavaocima muske visoke mode Ermengilda Zegne.

ne znam do duse kolike stikle se sada nose po poslednjem trendu Zegne.

• +1 1
  • Haha 1

I Kokan Mladenovic podrzava Putina:

"Rat u Ukrajini je ogromna tragedija za pravdoljubivi svet i nesrećni ukrajinski narod, ali je, istovremeno, i vulgarni trijumf centara moći i novca, kreatora ratne i vojne industrije, onih koji sa ogromnim zadovoljstvom ratuju protiv Rusije do poslednjeg Ukrajinca, prodajući tim istim nesretnicima svoje prljavo oružje za stotine milijardi dolara. Nekad nisam siguran šta mi je gadnije – ruska agresija na jednu suverenu zemlju ili način na koji "demokratski“ svet brani tu istu zemlju. Ne mislim da će se sve završiti svetskom kataklizmom, ali sam uveren da je, ako vanzemaljci stvarno postoje, ovo pravi trenutak za totalnu okupaciju trećeg kamena od Sunca."

• +1 2
7 minutes ago, 3opge said:

obicno ne odgovaram na ovakva izoblicenja logike ali evo samo ovo:

moze biti prvi put slucajno, ali ne moze biti drugi put, sa sve opseznom semantickom analizom, ponovljena laz. ja se, naime,  nigde ne doticem poredjenja

"srpske reakcije na bombardovanje Srbije i srpske reakcije na bombardovanje Ukrajine ".

klinton je tu ubacen, kao sto je to svakom jasno, da se uporedi sa putincicem.

Kristalno je jasno da Klintona porediš sa Putinčićem™ isključivo u kontekstu srpske reakcije na intervencije koje su obojica sproveli, tj. tvoje karikirane verzije te reakcije. 

U tvojoj verziji, sprski stav glasi, "Klinton je ubijao bezdušno nevinu decu na noši, dok Putin ubija sa dušom, širokom, ruskom". Ako je to volšebno imalo veze sa nečim drugim a ne sa srpskom reakcijom na 1999/2022, mea culpa. Samo što evidentno nije.

Dakle, bezočno se praviš blesav jer je ta razlika u ovdašnjem pogledu na Klintona odnosno Putina razumljiva i savršeno opravdana: bombe onog prvog su padale na nas, a bombe ovog drugog ne padaju na nas. Ti iz svoje američke perspektive glumiš neko ludilo, bockaš™ kako imamo empatije za sebe same ali za Ukrajince eto nemamo jer smo govna navijamo da se rat što pre završi :isuse:

7 minutes ago, 3opge said:

"vi putifisti" se ne odnosi samo na veliku ali dobro mimikriranu vecinu koju cine putinovi fanovi na ppp, to je referenca na ipak malo siru grupu u kojoj bi se fino moglo i volelo naci jedno 80% gradjana Srbije.  ili ona silna slova Z po Beogradu i Zemunu mozda pripadaju obozavaocima muske visoke mode Ermengilda Zegne.

ne znam do duse kolike stikle se sada nose po poslednjem trendu Zegne.

Eto, dakle nisu ti meta samo putifisti™ sa PPP nego 80% populacije Srbije :lolol: Ali kad ja upravo to konstatujem, ti kažeš ne, to je izobličenje logike! 

Just now, Weenie Pooh said:

Kristalno je jasno da Klintona porediš sa Putinčićem™ isključivo u kontekstu srpske reakcije na intervencije koje su obojica sproveli, tj. tvoje karikirane verzije te reakcije. 

U tvojoj verziji, sprski stav glasi, "Klinton je ubijao bezdušno nevinu decu na noši, dok Putin ubija sa dušom, širokom, ruskom". Ako je to volšebno imalo veze sa nečim drugim a ne sa srpskom reakcijom na 1999/2022, mea culpa. Samo što evidentno nije.

Dakle, bezočno se praviš blesav jer je ta razlika u ovdašnjem pogledu na Klintona odnosno Putina razumljiva i savršeno opravdana: bombe onog prvog su padale na nas, a bombe ovog drugog ne padaju na nas. Ti iz svoje američke perspektive glumiš neko ludilo, bockaš™ kako imamo empatije za sebe same ali za Ukrajince eto nemamo jer smo govna navijamo da se rat što pre završi :isuse:

Eto, dakle nisu ti meta samo putifisti™ sa PPP nego 80% populacije Srbije :lolol: Ali kad ja upravo to konstatujem, ti kažeš ne, to je izobličenje logike! 

opet ponavljanje iste lazi uz natezanje iste gadosti.

evo ti citat:

samo bih vas, putifiste, voleo da vidim da je Ukrainu nekim slucajem napao neki zapadni demokratski zlikovac, ovde bi se krvava pena besnila sirila ali posto je 

dragi nas putincic kome smo paradicu pravili u pitanju onda moze sve da prodje, sve je to, to vec i mala deca znaju, proxy rat koji za NATO sprovodi Zidov Zelenski,

"da je neki zapadni demokratski zlikovac napao Ukrainu".

Ukrainu, ne Srbiju.

a sad adio.

3 minutes ago, 3opge said:

opet ponavljanje iste lazi uz natezanje iste gadosti.

evo ti citat:

samo bih vas, putifiste, voleo da vidim da je Ukrainu nekim slucajem napao neki zapadni demokratski zlikovac, ovde bi se krvava pena besnila sirila ali posto je 

"da je neki zapadni demokratski zlikovac napao Ukrainu".

Ukrainu, ne Srbiju.

Zaboravio si ovaj deo:

sravnice im putincic sve gradove ako treba sve pazeci da ne pobije previse civila, humanitarac je to a ne ko onomad zlocinac klinton kad je bezdusno ubijao nevinu decu na noshi i gadjao vozove, putko ubija sa dusom, sirokom, ruskom

Ukrajina se, inače, piše sa J.

2 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ukrajina se, inače, piše sa J.

Ne i ako si klintonista iz Merike :fantom:

18 minutes ago, napadaj said:

Ne i ako si klintonista iz Merike :fantom:

Nije @3opge klintonista, znam da Babu duboko prezire. Za muža joj Bubbu nisam siguran, ali pretpostavljam da mu samo dođe zgodan za potkusurivanje sa ovdašnjim "putifistima(tm)". 

39 minutes ago, Milošica said:

I Kokan Mladenovic podrzava Putina:

"Rat u Ukrajini je ogromna tragedija za pravdoljubivi svet i nesrećni ukrajinski narod, ali je, istovremeno, i vulgarni trijumf centara moći i novca, kreatora ratne i vojne industrije, onih koji sa ogromnim zadovoljstvom ratuju protiv Rusije do poslednjeg Ukrajinca, prodajući tim istim nesretnicima svoje prljavo oružje za stotine milijardi dolara. Nekad nisam siguran šta mi je gadnije – ruska agresija na jednu suverenu zemlju ili način na koji "demokratski“ svet brani tu istu zemlju. Ne mislim da će se sve završiti svetskom kataklizmom, ali sam uveren da je, ako vanzemaljci stvarno postoje, ovo pravi trenutak za totalnu okupaciju trećeg kamena od Sunca."

posto se to cesto zamera zapadu, zanima me koja mera pomoci bi bila adekvatna

da u potpunosti ignorisu ukrajince, komentarisali bi kako su ih eto ostavili na milost i nemilost rusima

da se u potpunosti ukljuce u rat, komentarisali bi kako su ludaci koji ce dovesti do nuklearnog rata 

dakle, kad je putin izvrsio agresiju na ukrajinu, koja je to mera pomoci koju je zapad trebao pruziti ukrajini?

• +1 7
  • Create New...