Jump to content
IGNORED

Rat i Mi

Tribun_Populi

Recommended Posts

11 minutes ago, Budja said:

Vememah, jer ima neka statistika koliko ljudi gleda Hepi od 8 uvece radnim danom kada krene Dr Dragan Petrovic?

Javno nema, koliko mi je poznato. Ali imali smo ovde insajdere, mislim da je @jorma shparga kačio neke ekskluzive po pitanju rejtinga.

Posted (edited)
18 hours ago, harper said:

Bolje i takozvani pacifista nego realni krvozedni manijak koji uziva u protracenim ljudskim zivotima jer mu je "objasnjeno" da se oni trace u ime visih ciljeva. 

Nemoj ti da se brines za mene i autenticnost mog pacifizma, nema potrebe. Svet je ionako vase dvoriste, nece vas tamo neki pacifisti omesti u drkanju tog kurca koji ti se toliko vrzma po postovima nad unistenim sudbinama hiljada i hiljada ljudi u ime ama bas nicega osim odrzavanja vaseg kolonijalnog komfora.

16 hours ago, ObiW said:

Iz ovoga vidim da nisi ni procitao sta je Orvel rekao - takozvani pacifizam je fasizam. Nema od toga gore.

14 hours ago, urkozamanje said:

Jeste, ali "he's dead but he won't lie down" inspirise drugacije kad pevas ti i tvoji sinovi, a drugacije kad preko tudje patnje i zivota srce kuca za visoke ideale. Bude nekad neukusno.

Džabe krečite, čovek objasnio, ratnohuškači su mirohuškači, pacifizam = fašizam for a given value of fašizam.

ObiW u borbi protiv buržujskih iluzija o miru, da nije tužno bilo bi smešno.

Ko o čemu, liberal o Orvelu.

Edited by Weenie Pooh
  • +1 3
  • Hvala 1

Ima li neko istraživanje javnog mnenja u Srbiji koje je obuhvatilo stavove građana o ratu u Ukrajini?
Bilo bi mi zanimljivo rezultate pogledat.
A da nije Đole Vlah iz marta.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Edit: nađoh Đoleta Vlaha iz marta, pa me zanima ima li što freškije?
I tačnije i manje sugestivno kod pitanja?

nista sto bi te pokolebalo i zabrinulo.

stanje redovno.

:)

a, kod vas kako stoje stvari?

nista sto bi te pokolebalo i zabrinulo.
stanje redovno.

a, kod vas kako stoje stvari?

Kod nas standardno.
Treća vlada zaredom će izgleda u kanal zbog crkve.
A najbezbožniji smo narod na svijet
No da ne spamujem…

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • +1 1

@ObiW ti, barem na temama koje ja pratim,  ne pises sta ti mislis o necemu. Nego se sve svodi ili na kratke podbadalice ili na podmetanje. 

• +1 1
6 hours ago, x500 said:

@ObiW ti, barem na temama koje ja pratim,  ne pises sta ti mislis o necemu. Nego se sve svodi ili na kratke podbadalice ili na podmetanje. 

Taj stil se zove triggering the libs Serbs. Nemaš u svom okruženju ljude koji su protiv proxy rata sa Rusijom, pa se okrećeš deplorable domovini u kojoj još možeš da zakucavaš™ praveći se da je rat isto što i mir a 1940. isto što i 2022.

Ne zna glupi Srbin šta je Džordž Orvel, saću da mu pokažem, alo domaćine, ješčito ti Aspidistra Farm: 1984?

• +1 4
8 hours ago, ObiW said:

Da je 1940 godine postojao internet, webarchive bi zabeležio ovakve postove na pradedi PPPa:

- Pa šta ako je gospodin Hitler napao Poljsku, morao je da zaštiti nemački narod u Dancingu

- Poljaci su sami tražili kavgu kada su odbili da se istočna Pruska poveže sa Nemackom eksteritorijalnom prugom i autoputem. Zahtevi gdina Hitlera si bili razumni.

- Mogli su Poljaci lepo sa Rusima, ali su se pravili pametni, eto im ga sad, izgubiše državu. E moj brajko, ne možeš ti da živiš izmedju dve sile a da vodiš nekakvu samostalnu politiku.

- Nemacka iz dva dela mora biti cela

- Ja ne mogu da prhvatim da isti ljudi koji nisu 1908 godine osudili genocid Britanaca nad Burima sada osudjuju Nemce. 

- Pa šta ako Nemci imaju logore za Jevreje? Imali su i Britanci to u Južnoj Africi za Bure pre 30 godina pa nikom ništa.

- Dok ne osudimo Veliku Britaniju za ono sto je radila pre 30 godina u Juznoj Africi i što su posle bacali bojne otrove na Bliskom Istoku, nećemo osudjivati Nemacku.

- Licemerje Velike Britanije ne poznaje granice. 

- Bolje bi Britancima bilo da se nagode sa Nemcima i podele kolonije, dok ih Nemci jednu po jednu sve ne osvoje. Jeste čuli da su bombardovali London? A onaj Čerčil još kaže da mu ne pada na pamet da pregovara, nego će da se bori do poslednjeg Engleza!

- Nemaca ima više, imaju bolju armiju, i Francusku su porobili za 6 nedelja, šta Čerčil čeka, zašto ne pregovara?  Evropu je sasvim izgubio, Amerika je nezainteresovama da im pomogne, sa kim on misli da ratuje protiv takve sile?

I tako dalje i tome slično. Da je bilo 1940 interneta, Velika Britanija nikada ne bi organizovala puč 27. marta 1941. Defetizam, pacifizam i “beganova majka nikad nije zaplakala” filozofija bi preovladala u javnom diskursu tadašnje Srbije, u to sam sasvim siguran. 

Pazi ti cega se on dosetio, od svih ratova koji su vodjeni u istoriji ovaj rat je bas 10/10 isto sto i WW2 Hitlerova invazija. Ne lici recimo na Prvi svetski rat nego bas na WW2, a Putin ne lici na recimo Staljina koji je takodje bio diktator i zlikovac nego bas na Hitlera. I sve to da bi se odrzala teza da je pacifizam u stvari fazisam - jer da bi teza funkcionisala potrebno je da sa druge strane bude ni manje ni vise nego Hitler.

• +1 4
14 hours ago, milfisland said:

A najbezbožniji smo narod na svijetemoji3.png

I posle Vatikana i Tibeta, istorijski najteokratskija država u svijet...

• +1 1
2 hours ago, Meazza said:

I sve to da bi se odrzala teza da je pacifizam u stvari fazisam - jer da bi teza funkcionisala potrebno je da sa druge strane bude ni manje ni vise nego Hitler.

Nisi pročitao ceo tekst koji je okačio, Orvel tu objašnjava™ kako Gandijev pacifizam takođe služi fašizmu i neće nikad osloboditi napaćeni indijski narod, već dvaes godina mu se Britanci smeju...

Trebalo je da valjda ih reši kao u Sid Meier's Civilization:

E7TFqg-XoAU6_Sb.jpg

Mene niko ne sluša, ali mi (Srbija) bi trebalo da objavimo rat Rusiji i Ukrajini....

• Create New...